Skocz do zawartości

Po wymianie coolera komputer nie chce się uruchomić.


Recommended Posts

Witajcie.

Dzisiaj zabrałem się za wymianę starego i głośnego boxowe chłodzenia na spartana (z 2 rurkami cieplnymi). Zgodnie z radami wyczyściłem podstawkę radiatora i procesor alkoholem. Potem zaczęły się problemy.
Coolera nie dało się ustawić w pozycji horyzontalnej (wydmuchuje powietrze z obudowy), bo moja ciasna płyta micro atx ma strasznie blisko radiator na sekcji zasilania, a za coolerem jest jakiś dziwny port 4 pinowy. Zmuszony byłem zamontować spartana w naprawdę dziwnej pozycji: http://iv.pl/images/86967275362351664590.jpg Całymontaż wymagał wyjęcia płyty głównej z obudowy (wcześniej próbowałem zamontować cooler w obudowie i wymontowałem zasilacz) więc zrobiłem niestarannie zdjęcie kabli i zabrałem się za robotę.
Miałem mały problem ze wiązka 24 podłączaną do MOBO, dość ciężko wychodziła, ale w końcu odpuściła. Reszta kabli wyszła bez kłopotów.
Poza obudową cooler zatrzaski solidnie się trzymały i zabrałem się za instalacje płyty głównej, a później zasilacza. Trochę się wystraszyłem przy przykręcaniu zasilacza, bo te otwory, w które się wkręca śrubki (nie chodzi mi o obudowę zasilacza, tylko to co jest ''dalej'') nie były idealnie na swoich miejscach i musiałem trzymać jedną ręką za łopatki wentylatora, by wszystko było tam gdzie powinno. W końcu wszystko weszło i zasilacz był zamontowany. 
Potem przyszedł czas na kable - tutaj miałem problem z tymi kabelkami na front obudowy: 2 pinowy power sw, 2 pin HDD led, 2 pin reset sw oraz 1 pin led+ i pin power led- które mogłem podłączyć do tych złącz: http://iv.pl/images/16192309815281456039.jpgi z tego co widać na moim zdjęciu przed zdejmowaniem płyty głównej, to wszystkie kabelki wpięte były w ten lewy niebieski slot na dole. Podłączyłem TYLKO power sw w dowolnej orientacji i w każdy pin, ale komputer nie reagował.

Konfig:
Zasiłka tracer 4life 400 w (6 lat bez problemowej pracy)
e5200 bez żadnego OC,
gts 250 od asusa,
asrock g31 m gs (w trakcie całej tej ''operacji'' kilka razy wygiąłem kondensatory na płycie)
2 GB RAMu od good rama (nie ma z nimi żadnych problemów, nie wyjmowałem ich z mobo)
take me revolt (czyli kał).

Co może być przyczyną?

PS. całość może być napisania chaotycznie, pod wpływem emocji - nie wytykajcie mi błędów gramatycznych.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak idź do kogoś kto ma pojęcie o tym co chciałeś zrobić albo ogladnij sobie parę filmików na Youtube. Power sw trzeba podłączyć na trzeci i czwarty pin od góry. Patrząc na płytę od dołu musisz widziec napis Power sw. Ale najpierw tak jak kolega radzi zdejmij to chłodzenie bo nie będzie prawidłowo działać w takiej pozycji. Swoją drogą to spartan jest mały i nawet na itx od msi powinien wejść

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witajcie.

 

Dzisiaj zabrałem się za wymianę starego i głośnego boxowe chłodzenia na spartana (z 2 rurkami cieplnymi). Zgodnie z radami wyczyściłem podstawkę radiatora i procesor alkoholem. Potem zaczęły się problemy.

Coolera nie dało się ustawić w pozycji horyzontalnej (wydmu**** powietrze z obudowy), bo moja ciasna płyta micro atx ma strasznie blisko radiator na sekcji zasilania, a za coolerem jest jakiś dziwny port 4 pinowy. Zmuszony byłem zamontować spartana w naprawdę dziwnej pozycji: http://iv.pl/images/86967275362351664590.jpg Całymontaż wymagał wyjęcia płyty głównej z obudowy (wcześniej próbowałem zamontować cooler w obudowie i wymontowałem zasilacz) więc zrobiłem niestarannie zdjęcie kabli i zabrałem się za robotę.

Miałem mały problem ze wiązka 24 podłączaną do MOBO, dość ciężko wychodziła, ale w końcu odpuściła. Reszta kabli wyszła bez kłopotów.

Poza obudową cooler zatrzaski solidnie się trzymały i zabrałem się za instalacje płyty głównej, a później zasilacza. Trochę się wystraszyłem przy przykręcaniu zasilacza, bo te otwory, w które się wkręca śrubki (nie chodzi mi o obudowę zasilacza, tylko to co jest ''dalej'') nie były idealnie na swoich miejscach i musiałem trzymać jedną ręką za łopatki wentylatora, by wszystko było tam gdzie powinno. W końcu wszystko weszło i zasilacz był zamontowany. 

Potem przyszedł czas na kable - tutaj miałem problem z tymi kabelkami na front obudowy: 2 pinowy power sw, 2 pin HDD led, 2 pin reset sw oraz 1 pin led+ i pin power led- które mogłem podłączyć do tych złącz: http://iv.pl/images/16192309815281456039.jpgi z tego co widać na moim zdjęciu przed zdejmowaniem płyty głównej, to wszystkie kabelki wpięte były w ten lewy niebieski slot na dole. Podłączyłem TYLKO power sw w dowolnej orientacji i w każdy pin, ale komputer nie reagował.

 

Konfig:

Zasiłka tracer 4life 400 w (6 lat bez problemowej pracy)

e5200 bez żadnego OC,

gts 250 od asusa,

asrock g31 m gs (w trakcie całej tej ''operacji'' kilka razy wygiąłem kondensatory na płycie)

2 GB RAMu od good rama (nie ma z nimi żadnych problemów, nie wyjmowałem ich z mobo)

take me revolt (czyli kał).

 

Co może być przyczyną?

 

PS. całość może być napisania chaotycznie, pod wpływem emocji - nie wytykajcie mi błędów gramatycznych.

 Tak to powinno wyglądać

Link to post
Share on other sites

Zdjąłeś ten radiator z procka? Dalej komputer się nie uruchamia. Zamontowałeś go bardzo źle, mocowałeś się coś na siłę z wpychaniem tego na procka a później w obudowę?. Jak tak to mogłeś coś uszkodzić mechanicznie, procka albo płytę, kurde, zresztą wszystko mogłeś, już chyba wszystko widziałem ;)
Jak się nie mocowałeś w ten sposób to możliwe, że źle zamocowany radiator robił zwarcie, może śrubki dotykają tyłu obudowy pod płyta główna? Można dumać w nieskończoność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamontuję go dziś albo jutro i napiszę. Trochę ciężko wchodziły te zatrzaski, ale coś klilnęło i weszło.

Znowu ucięło. Wklejam linki do screenów tekstu: http://scr.hu/7trv/shiijhttp://scr.hu/7trv/lxgho

Dziękuję za udzielone odpowiedzi, przyczyną były źle podłączone kabelki na front obudowy. Można zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...