Skocz do zawartości

GTX 460 768MB&1GB vs. HD6850&6870. ANKIETA i WYPOWIEDZI.


Którą kartę Ty byś kupił w najbliższym czasie?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą kartę Ty byś kupił w najbliższym czasie?

    • GTX 460 768MB
      7
    • GTX 460 1GB
      9
    • HD 6850
      5
    • HD 6870
      10


Recommended Posts

Założyłem ten temat aby porównywać karty ze stajni czerwonych i zielonych. Piszmy o wydajności, stosunku wydajność-cena, poborach prądu i ogólnie o wszystkim. Moim zdaniem na dzień dzisiejszy oczywistym wyborem jest GTX 460 1GB od MSI, ale za miesiąc, góra dwa, najlepiej będzie wybrać HD6870 od XXX, do tego jakiś Phenomik, albo Athlon i jesteśmy w niebie :) .

Link to post
Share on other sites

Obecnie najbardziej opłacalny jest chyba GTX 460 od gainwarda

Nie prawda bo od GB

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1308346

No z ceną tak, ale jakby troszkę dopłacić do MSI, to już mamy cichszą, chłodniejszą i podatniejszą na OC kartę, a ta różnica w cenie to zwykle ok. 40-60 zł, więc moim zdaniem się opłaca.
Link to post
Share on other sites

Temat dziwny jakiś no ale niech będzie...

 

Jak z tych 4 to GTX460 768, bo... nie gran w FullHD to 1GB nie potrzebny do szczęścia bardzo i jakoś nie ufam karom ATI/AMD. Od lat nVidia a jak coś jest sprawdzone to lepiej tego nie naprawiać/zmieniać. Natomiast bardziej obiektywnie to po odczekaniu aż "zdejmą" z ceny podatek od nowości to pewnie HD6850 będzie rewelacyjnym wyborem i może lepszym niż GTX460.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem obecnie jedyna słuszna opcja to GTX 480 w SLI, z chłodzeniem accelero i backplate od EVGA - nic innego nie wchodzi w grę.

Do SLI GTX480 powinni gratis dodawać zasilacz 1000w ... No ale jeśli ktoś ma osobistą elektrownie, i chce używać PC jako kuchenki, to czemu nie? Moim zdaniem taki zestaw jest zbyt prądożerny i ciepłodający :) . No i to już chyba tylko jeśli ma się 3x24" albo i więcej monitory.
Link to post
Share on other sites

No z ceną tak, ale jakby troszkę dopłacić do MSI, to już mamy cichszą, chłodniejszą i podatniejszą na OC kartę, a ta różnica w cenie to zwykle ok. 40-60 zł, więc moim zdaniem się opłaca.

Ten Cyklon nie jest wcale taki wspaniały, wg testów jest nawet troszkę gorszy od GB po względem temperatur, i tak samo głośny, no ale trzeba przyznać że kręci się lepiej.

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-460-review/13

Link to post
Share on other sites

nie no na gigusiu wiatrak leciał pewnie na 100% a na cyclone 60% nie ma szans żeby cyclone było słabsze wystarczy poczytac komentarze na tym forum kto ma jakie temp na tych dwóch kartach a znajdziesz odpowiedz

zresztą jak ktos chetny możemy sie umówic na jakies testy...

u mnie furmark rdzen 901 memory 2050 wiatrak 52% temp 61 stopni cyclone 768 o czym oni tam piszą?? po konkretnym oc 61 stopni a karta w idle ma góra 30 wiatrak w tym momencie auto jest na 44%

Link to post
Share on other sites

Mnie się tam marzy 2-ga 460tka 1GB od Gigusia, ale póki co na jednej i tak wszystko zadowalająco lata... No może poza Fallout'em New Vegas i tym całym Metro 2033

Do Fallouta za niedługo będą jakieś patche poprawiające wydajność na kartach zielonych, chyba że bethesda wybrała sobię na pupilka ATI ( AMD? ) :D

 

 

No z ceną tak, ale jakby troszkę dopłacić do MSI, to już mamy cichszą, chłodniejszą i podatniejszą na OC kartę, a ta różnica w cenie to zwykle ok. 40-60 zł, więc moim zdaniem się opłaca.

Ten Cyklon nie jest wcale taki wspaniały, wg testów jest nawet troszkę gorszy od GB po względem temperatur, i tak samo głośny, no ale trzeba przyznać że kręci się lepiej.

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-460-review/13

Na tej stronie pokazany jest tylko GB w wersji 768 MB, a ja akurat mówiłem o 1GB :wariat:

Link to post
Share on other sites

No właśnie, opinie podzielone, na testach to samo, szlag mnie trafi, raz radek lepszy raz gołfors, chociaż patrząc na ceny radków które jeszcze nie mają ustabilizowanej ceny oraz na obniżkę NV którą już widać w sklepach wybór jest oczywisty.

 

Brakuje tutaj GeForce 470 :oops:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...