Skocz do zawartości

Czy do takiego komputera dam radę podłączyć GTX 770


Recommended Posts

Witam, (po raz kolejny na tym forum)

 

Tym razem chciałem się dowiedzieć czy do takiego zestawu dam radę "wsadzić" kartę graficzną

Nvidia GeForce GTX 770 ,chodzi mi o to ,że jeżeli mając taki zestaw to czy da się podłączyć taką kartę graficzną i czy ona będzie działała jak należy ???

 

Zestaw :

Procesor 6-ścio rdzeniowy AMD FX 6300 6x3,5GHz

Pamięć RAM 8 GB DDR3 DUAL CHANEL

Dysk twardy 1T 7200 obr/min

Płyta główna Asus Gigabyte MSI Asrock S AM3+

Zasilacz 500W

 

Na razie w tym zestawie mam GTX 750 2GB DDR5 i chce wymienić na GTX  770 wszystko będzie działało jak należy ?

 

Proszę o Pomoc .

Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Tak ,zasilacz "noname" :) ,więc wy mienie ,od razu jaki mi polecacie do tej karty i całego zestawu ???

A dokładniej z tym ograniczaniem to jak to jest ? ,że lepiej zostawić tą co jest bo 770 jak podłącze to w sumie będzie działał jak 750 ???

I z tym podkręceniem (((można max do 4,1GHz))) jeżeli bym go podkręcił załóżmy do 3,8GHz to by dobrze działała czy nie bardzo ???

 

Mało się znam :(

Pozdrawiam .

Edytowane przez exz0n2
Link to post
Share on other sites

 

 

A dokładniej z tym ograniczaniem to jak to jest ?

Działa to tak że procesor nie jest w stanie przetworzyć tak dużo informacji jak karta i mimo tego że karta jest wydajniejsza przyrost klatek jest niewielki lub prawie nieistniejący dlatego że procesor się nie wyrabia. Dużo zależy od gry, w grze która mocno wykorzystuje procesor różnica będzie dużo mniejsza niż gra która bardziej obciąża grafikę. 

 

Zasilacz oczywiście do zmiany bo szkoda sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Nie karty jeszcze nie mam ,myślałem o zmianie na lepszą  bo chciałbym żeby karta wyciągała lepsze gry i była na 2 lata w przód ,abym nie musiał się martwić czy np: fifa16 i tego typu gry pójdą na co najmniej średnich ustawieniach i właśnie dużo słyszałem o  GTX 770 .

To w takim razie jaką kartę do tego zestawu ?  Jedna propozycja już jest r9 280x jeszcze jakieś ?

Edytowane przez exz0n2
Link to post
Share on other sites

Jesli nie masz gtx 770 jeszcze a chcesz karte o podobnej wydajnosci to lepiej isc w r9 280x... kupic zasilacz i tak musisz, wiec ciutke mocniejszy, chlodzenie do procka lepsze i wykrecic go do granic...

Piszecie autorowi że procka trzeba podkręcić do gtx 770 a Ty wyjeżdżasz z Radeonem, gdzie sterownik robi większy narzut na cpu niż nvidia :P 

Śmiało bierz gtx 770 podkręcisz o tyle ile Ci płyta cep pozwoli i powinno być okey :P 

Link to post
Share on other sites

co do budżetu to za duży nie mam .

 

Ok ,kupie tego gtx770 jeżeli nie będzie dobrze działał ,to trudno najwyżej odeśle ,jeszcze co do tego zasilacza "no name" wymieniam tylko jaki wybrać do tego gtx770 i całego zestawu ? nie chce robić nowego tematu byłbym wdzięczny jeżeli byście mi jakieś podali modele ,linki oczywiście jak najtańsze i najlepsze do całego komputera z gtx770 ?

 

Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...