Skocz do zawartości

Rozbudowa komputera do internetu


Recommended Posts

Aktualnie komputer włącza się dość szybko, jednak dostęp do plików to tragedia.

 

Budżet: Bliżej nieokreślony (na początek koło 100-300zł)

 

Płyta główna: MSI MS-7350

Procesor: Intel Core 2 Duo E6400

Ram: DDR2 1GB PC2-5300 (333 MHz) GoodRam (rozbudowa do 2/2*2/2*1/4*1 GB goodram-u o taktowaniu 800MHz)

BIOS

     vendor American Megatrends Inc.

     version V2.0

Grafika: NVIDIA GeForce 7600 GT na złączu AGP

System: Microsoft Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 3

Ubuntu 15.04

Dysk: 149GB Western Digital WDC WD1600JS-00NCB1 na złączu SATA II (myślę nad niewielkim dyskiem SSD (30/60GB jak będą fundusze) na system/systemy)

 

Dodatkowo chcę kupić kartę sieciową WiFi na USB, coś za kilka zł. Odległość od routera: ok 4m + ściana. 

Zasilacz: 450W CHIFTEC GPS-450AA-101 A

 

Mogę dorzucić pliki utworzone przez:

CPU-Z 

Speccy 

 

Jak będzie więcej gotówki, to nad kartą graficzną jeszcze pomyślę.

 

Ktoś coś doradzi, może inne propozycje zmian będą leszpe? Komputer będzie działał ok.2 dni w tygodniu po parę godzin, głównie internet, filmiki na YT, gry na FB.

 

Używane komponenty oraz wywalenie wszystkiego wchodzą w grę.

Edytowane przez dawid13
Link to post
Share on other sites

Tak, ten model płyty głównej. Odkurzenie grafiki, co by nie muliła zestawu bardziej. Nie wiem jakie ma znaczenie grafika przy grach na fb, a trochę mocniejsza nie zaszkodzi chyba. Dysk pewnie ten właśnie trafi, będę szukał w necie jak go podłączyć :D 

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu poszukałbym po taniosci jakiegos procesora quad core (max 120 zl) do tego ze kilka kostek ramu (1gb w 1 kosci to okolo 20 zl/sztuka). No i koniecznie czyszczenie kompa/format dysku.  Reszta kasy Ci zostanie na grafe pokroju hd5770 ew. dozbieranie do jakiegos ssd 128 gb

Edytowane przez kobiks
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...