Skocz do zawartości

Grfika 3D, 2D, a 2,5D w grach.


Recommended Posts

Witam, pod pewnym filmem na YT zacząłem się kłócić z pewnym typem, który jest wszechwiedzący. Zaczął mi wmawiać, że gry typu: League of Legends, Diablo 3, Titan Quest, Dawn of War itd. posiadają grafikę 2/2,5D, a nie 3D. I pytam się znawców jak to jest? Czyżbym się mylił i owy koleś miał rację? Dodaję jeszcze link do "wymiany zdań".

http://zapodaj.net/a42c26f6eded9.png.html

Link to post
Share on other sites

Możnaby się kłócić, że jeśli nie da się obejrzeć terenu ani postaci z każdej strony i są one relatywnie płaskie to nie jest to 3D... ale jak już pewnie zauważyłeś, wyniknie z tego tylko jakaś bezsensowna kłótnia. Jak narysuję na kartce rzut sześcianu to też będzie miał i wysokość i szerokość i długość, a jest płaski. Monitor i obraz też są płaskie. Wszystko sprowadza się do pytania: czym w ogóle jest 3d?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Grafika 3d prezentowana na monitorze, czy też malarstwo przedstawiające (np. z natury) to lepsze lub gorsze

przedstawianie obiektów trójwymiarowych, czyli przestrzennych na płaszczyźnie dwuwymiarowej. Doskonała grafika 3d

to pewna gra z obserwatorem, to bliskie malarstwu iluzjonistycznemu, które wywoływało złudzenie - iluzję rzeczywistości,

gdzie obiekty na dwuwymiarowej powierzchni były przedstawiane jako trójwymiarowe. Z "prawdziwym", "namacalnym" 3d

mamy do czynienia oglądając świat, obchodząc rzeźby dookoła, które są dodatkowo kompozycjami czasoprzestrzennymi.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi, ale czy Waszym zdaniem grafika w tak grze jak LoL to 3D? Jak dla mnie jest to oczywiste. Według kolesia gry RTS( czyt. tam gdzie widok jest z lotu ptaka) nie mają grafiki 3D, a jedynie nazywane przez graczy 2,5D. Nie mam na myśli tutaj GTA2 etc. 

Link to post
Share on other sites

jest długość? jest szerokość? jest wysokość? no to 3 wymiary... Nie ma któregoś to mamy 2 wymiary. Zapytaj się tego kogoś co to jest 0,5D (i nie chodzi o dioptrie)... Nie jestem jakimś znawcą, ale na chłopski rozum - nie istnieje coś takiego jak synteza 1/2szerokości+1/2długości = dodatkowe 5D...

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przestrzeń n-wymiarowa może mieć wymiar ułamkowy, np. 2,504357 czy 1,886 i są to wymiary fraktalne.

tylko to co podałeś to

Cytat z sieci  

"Wymiar fraktalny niesie w sobie bardzo ważną informację - pokazuje w jakim stopniu fraktal wypełnia przestrzeń, w której jest osadzony"

Więc raczej nie o tym tu mowa 

Gra LOL D3 Metin2 to wszystkie 3D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Jeżeli zobaczysz sobie na filmiki jak tworzą na przykład skiny w LoL-u albo postacie to robią modele/obiekty 3d, które potem animują. Więc według mnie jest to 3d lecz nie da się tego dokładnie zobaczyć (w grze)

Edytowane przez Max
Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...