Skocz do zawartości

Problem z drukowaniem zdjęć


Recommended Posts

Na swoim firmowym lapku moja "lepsza" połowa ostatnio zainstalowała sobie cały pakiet złośliwego oprogramowania (przy okazji instalacji pakietu kodeków k-lite) w postaci nachalnych pop-upów, które praktycznie uniemożliwiały przeglądanie internetu. Usunąłem to programem Malwarebytes i wszystko byłoby cacy, gdyby nie dziwny problem z drukowaniem niektórych plików. Wedle zeznań żony, dokumenty tekstowe drukują się normalnie, natomiast w przypadku próby wydrukowania skanu lub innego dokumentu będącego zdjęciem, drukarka zachowuje się, jakby nie dostała nic do drukowania - brak jakiejkolwiek reakcji na kliknięcie opcji "Drukuj". 

Lapek to jakiś Asus na i3 i Win7 a drukarka to taki duży biurowy kombajn, z którym lapek łączy się bezprzewodowo, w tej chwili nie znam więcej szczegółów. Spotkaliście się z czymś podobnym? 

Link to post
Share on other sites

Tak, ja mam ten problem. Winne tutaj jest oprogramowanie, czasami komputer nie reaguje na uruchomienie programu wywołane przez drukarkę i trzeba ręcznie włączyć program żeby można było uruchomić skaner. Sprawdź u siebie ten trop i ewentualnie ściągnij, zaktualizuj software.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

 

 

czasami komputer nie reaguje na uruchomienie programu wywołane przez drukarkę i trzeba ręcznie włączyć program żeby można było uruchomić skaner.

Przepraszam stary, ale nie rozumiem. Mógłbyś jaśniej? Może nie opisałem problemu wystarczająco jasno: na kompie, na którym występuje opisany przeze mnie problem, drukarka nie wywołuje uruchomienia żadnego programu i nie chodzi również o skanowanie. Chodzi o to, że jak na kompie otworzymy np. zeskanowany dokument (czyli zdjęcie) to po wybraniu opcji "Drukuj", nic się nie dzieje (brak zadań oczekujących na realizację przez drukarkę). 

Link to post
Share on other sites

Czyli w drugą stronę ja mam problem drukarka---> komputer. A co do oprogramowania każda drukarka powinna mieć więc najlepiej jakbyś poszukał i  wykonał rekonfiguracje ustawień w końcu syf to syf ma namieszać. Możesz spróbować też usunąć i dodać na nowo drukarkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...