Skocz do zawartości

Ocena zestawu do gier - w tym tygodniu zamawiam.


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: Najnowsze produkcje gier 80%, 20% net i praca biurowa
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: do 8000zł 
Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Raczej nie.
Specjalne wymagania: Potwór do gier
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: FHD
Których części potrzebujesz?: Wyposażenie budy
Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Zasilacz ( Enermax Modu82+ 625W (EMD525AWT ). Mam też obudowę Lian Li PC A 71 i chciałbym ją zostawić jeśli się nada. Jeśli części się nie nadadzą do nowego PC, trzeba je również uwzględnić w budżecie.
Własna propozycja zestawu:  

Inne: Czy wybrane przeze mnie pamięci nie będą kolidować z wybranym chłodzeniem CPU i wszystko da się bez problemu zamontować?

 

http://wstaw.org/m/2015/06/09/Bez_nazwy_jpg_300x300_q85.jpg

 

Jakiś czas temu założyłem podobny temat, ale przepadł z kretesem, więc może teraz będę mieć więcej szczęścia :)

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

         Tak szczerze to ja uważam wręcz przeciwnie , nie widzę też potrzeby zmiany chłodzenia jeżeli procesor nie ma być podkręcany. a nawet jeżeli ma to również nie dostrzegam tej potrzeby. Myślę że spokojnie da się wykorzystać ten budżet  w lepszy sposób. Wybrałeś procesor z możliwością kręcenia a piszesz że raczej tego nie zrobisz nie będę się rozpisywał że do gier najlepsze zastosowanie znajduje tutaj tańszy I5 bo jeżeli większą frajdę sprawi Ci zakup i7 i masz na to budżet to dlaczego nie. Sam działam na I7 jednak skoro już brać taki procesor i do tego dodatkowe chłodzenie to przykro jest go nie podkręcać. Jeżeli chodzi o pamięć ram to za chiny tego nie wykorzystasz w swoim zastosowaniu. Jeżeli kupisz 16 to będzie aż nadto i żadnej ale to żadnej absolutnie różnicy w wydajności nie zauważysz. Karta graficzna 980ti ?   Do czego ? Jak chcesz mieć super kartę to kup 980 zwykłą wyjdzie dużo taniej a jeżeli będziesz grał na 1080 p różnicy też nie odczujesz . Fajnie jest nagrzać się na super sprzęt bo to zaje.... mam taką wydajność i takie tam . Tylko pytanie brzmi po co jak na sprzęcie o 2000 tys tańszym gry będą wyglądały tak samo.  Jeżeli zainwestujesz za jakiś czas w monitor o większej rozdzielczości to można pomyśleć o zmianie karty jednak rynek się tak zmienia że nie ma co wybiegać tak do przodu. Jeżeli 980ti to poczekaj na wersje niereferencyjne poza tym za chwilę powinny spaść ceny 980 a zaraz wychodzą nowe radki co może też wpłynie na zmianę cen. Moim subiektywnym zdanie kupowanie teraz 980ti jest strzałem w kolano. 

Edytowane przez ROBGA
Link to post
Share on other sites

Kupuję sprzęt na co najmniej 3-4 lata i nie interesuje mnie, a raczej nie mogę sobie pozwolić finansowo na to by za jakiś czas cokolwiek do niego dokupować lub zmieniać podzespół na lepszy. Mam teraz kase i chcę kupić mocny sprzęt. Za jakiś czas mogę nie mieć i zostanę ze średniakiem. Nie wierzę też że premiera Radosławów zmieni coś w cenach highendu od zielonych. 

 

Skoro obudowa może zostać to nie widzę sensu wyrzucania kasy w błoto bo i po co? Żeby tylko mieć nową? :) Chłodzenie wodne też mnie nie interesuje - standardowe w zupełności wystarczy :)

Link to post
Share on other sites

Zrobisz jak uważasz :) Twoja kasa , twoja decyzja jak będziesz zadowolony z inwestycji to nie mogę mieć nic do tego .   Jednak procesor trzeba podkręcić bo śmieszne będzie go zostawić na stoku .  Z budą i zasilaczem nie powinno  być problemu ale dobrze jak jeszcze ktoś by Ci podpowiedział bo daje na to tak 95% nie mam czasu tego dokładnie sprawdzić teraz. 

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu przekonałbym się do OC procesora zwłaszcza gdy mówimy o "potworze do gier".

Jeśli nie wówczas i5 4590+GTX 970 ewentualnie i7 4790+GTX 980 gdzie tutaj musisz zdać sobie sprawę że takie rozwiązanie jest mało opłacalne i do granai w rozdzielczości FHD 60HZ wystarczy CI i5 i GTX 970,.8GB RAM to ilość do gier wystarczająca.

 

\

Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam że boje się OC - nigdy tego nie robiłem ze strachu że zaraz coś spale, a niestety nie mam na tyle kasy żeby sobie pozwolić na wymianę czegokolwiek przez głupotę. Jednak chyba i7 4790k też można kręcić?

Jeśli miałbym kupować 980 z 4 GB ramu to myślę, że bardziej przyszłościowym wyjściem będzie kupno 980Ti który to ma 2 GB ramu więcej. A nie chciałbym się później zastanawiać czy Wiedźmin 3 lub GTA V pójdą mi na najwyższych możliwych detalach przy stabilnych 60 klatkach

Link to post
Share on other sites

Zestaw dość mocno przepłacony, tyle w temacie. Jeżeli jednak koszty nie stanowią dla Ciebie żadnego problemu to bierz śmiało to co proponujesz. 32GB do gier w momencie w którym to 8 GB zapewnia komfort w każdej grze. i7 4790K przy takim budżecie można przełknąć. Oczywiście z czasem bierz się za jego OC. GTX 980Ti pod FullHD moim zdaniem to lekka przesada. Stawiasz na długi okres czasu więc ok, nie ma się co czepiać na siłę. Dysk SSD zmień może na MX 200 przy bardzo małej dopłacie. 

 

Poczekaj jednak na karty z autorskimi chłodzeniami. Zakup referenta za prawie 3500 zł ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...