Skocz do zawartości

Lumia 830 vs Huawei P8 Lite vs inne?


Recommended Posts

Hej :)

 

Mam zamiar kupić nowego smartphone oto kryteria:
 

Cena: max 1000 - 1200 zł

 

Stan: Nowy

 

Rozmiar: max 5"

 

Reszta:

  • Szybki, bez zwiech
  • Dobry aparat
  • Solidny

Przeznaczenie: wszelakie apki: nawigacja, facebook, aparat, muzyka. Nie będę na nim oglądał filmów ani grał w gry.

 

Zastanawiam się nad Huawei P8 Lite gdzie przemawia do mnie dobra specyfikacja 2GB RAM, 13 Mpx, procesor (aczkolwiek to tylko po cyferkach, nie znam się na procesorach), ale mam wątpliwości, ponieważ to chińczyk no i nie wiem czego mogę się spodziewać. Ponadto android, który lubi się zamulać.

 

Kusi mnie też Lumia 835 z uwagi na dobry podobno aparat i szybki stabilny sytem (Wie ktoś czy będzie aktualizacja do win10?) oraz na dobre wykonanie.

 

Czy może ktoś z Was używał któregoś z tych telefonów? A może Polecicie jeszcze jakiś? Tylko koniecznie nowy, żadnych używek. Już raz się naciąłem.

Pozdrawiam :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Huawei to nowe urządzenie i jeszcze mało osób go ma ale wygląda bardzo solidnie jak chodzi o podzespoły itp. No i wykonanie premium :) nakładka Huawei działa bardzo dobrze. Wygląda podobnie do IOS. Do Twoich potrzeb wystarczy

 

Nokja to niezły telefon ale z kiepskim ekranem. Reszta to się zgadza z tym co napisałeś. Stabilny system, dobry aparat no i wykonanie też bardzo dobre. Podzespoły ma jak w Moto G za 500 zł niestety no ale na windowsie starcza

 

Z innych opcji do 1200 to zobacz LG G2 i G3. Obydwa urządzenia świetne

Link to post
Share on other sites

Lumia 830 nie jest opłacalna - zdecydował bym się albo na Lumię 735 albo na L930, obie mają świetne ekrany i aparaty.

 

Pojawiły się w sklepach promocje na L930 za 1200 zł - jak poszukamy i się potargujemy to można kupić. Znajomy kupił nówkę w sklepie za 1250 zł.

 

W L930 Masz wszystko : rewelacyjny aparat, świetny ekran, Ładowanie Bezprzewodowe, jest szybka, płynna - wszystko czego Ci trzeba. :)

Link to post
Share on other sites

930 masz na allegro w przedziale 900-1300 wystarczy poszukać, wiec 830 jest nieopłacalna bo cene ma podobną do 930. p8 lite możesz pobawić się w saturnie i media markcie, ale dla mnie podobnie jak mate 7 te modele lubia się przyciąć chyba ze takie dostali do prezentacji. Ale wykonane bardzo porządnie. Z takich lepszych konstrukcji masz teś galaxy alpha, podzespoły też bardzo dobre.

Link to post
Share on other sites

Na allegro nie mam zamairu kupować. Za dużo 'odnawianych' telefonow sprzedawanych jako nowe. Kupie tylko od marek typu saturn komputronik czy xkom. Także 930 raczej nie wczodzi w gre. Zastanaiwam się jeszcze nad xperia Z1. Dość stary, ale podzespoły dobre. I te 20 Mpx...

Link to post
Share on other sites

To że ma 20mpx to nie znaczy że będzie mega dobre i kosmiczne zdjęcia robił. Same piksele nie są ważne. Ważna jest też optyka. Sony stosuje taki chwyt marketingowy 20mpx i ludzie sie tym podniecają a w rzeczywistości w trybie auto którego się w 95% używa to zdjęcia są w rozdzielczości 8mpx.

I to że ma 20mpx to nie znaczy że będzie robił lepsze zdjęcia np od aparatów albo lustrzanek co mają mniej. Kolejny dowód że same mpx nie są tak ważne

I Sony Xperia Z1 ma beznadziejny ekran jak na tej klasy telefon. Ponad połowe tańsze telefony mają lepsze ekrany

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam też planuję zakup i na tym etapie zostały mi do wyboru SONY M4 AQUA i P8 LITE. Jednak skłaniam się lekko w kierunku sony, ponieważ ma Snapdragona 615, co prawda oba są octa-core, ale te rdzenie w sony jednak lepsze. Z drugiej strony P8 ma fantastyczną obudowę, naprawdę przyjemną w dotyku i lepiej wpasowuje się w dłoń. Przed zakupem polecam się przejść do któregoś ze sklepów i je obmacać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...