Skocz do zawartości

Przejście z 2500k na 4690k/4790k


Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą platformy na s1150. W chwili obecnej w ekstra cenie można dostać płyty pod ten socket na chipsecie Z87  np:

- gigabyte z87x-ud7

-gigabyte z87x-oc

 

albo np z87 mpower

 

Na skylake raczej nie będę zmieniał ponieważ ceny ddr4 zabijają wręcz a zanim to stanieje to pewnie jeszcze z rok albo i więcej (także zmiana na platformę z ddr4 dopiero za jakieś 2 lata)

 

Mój obecny konfig:

- 2500k @ 4,5ghz

- gigabyte z68x-ud3h

- 2x4 gb gskill 2133 cl9

- 120ssd (przy zmianie płyty prawdopodobnie poszedłym w raid z 2 nowych ssd)

- zacilacz Fractal Newton r3 800W 80+ Platinium

- obecnie brak grafiki (było 2x780 evga) - czekam na 980Ti

 

Monitor mam z DP (rodzielczość 2560x1440) także poszukiwałbym płyty z takim wyjściem np właśnie gigabyte z87x-ud7..  Opłaca mi się zmieniać dopłacając jakieś 450zł? Moja płyta nie obsługuje raid 0 z trimem dla ssd.

 

Komputer także jest wykorzystywany w pracach "roboczych" także często kilka wirtualnych maszyn w hyper-v na nim działa + visual studio + android studio.

Edytowane przez milky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie warto zmieniać , zbyt mały przyrost wydajności twój obecny procesor corei 5 2500K @ 4,5ghz  to odpowiednik Haswella core i5 podkręconego na 4,ghz  szału nie ma . Spróbuj podkręcić jeszcze  twojego procka jak maż niezłą sztukę to przy w miarę dobrym chłodzeniu  może uda ci się dobić do 5ghz .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz żyłować dalej 2500k to proszę bardzo, ja bym to stare wszystko sprzedał(podstawkę) i kupił nową 4690k, ale i tak 4690k zawsze będzie wydajniejszy na równym GHZ. ;)

Edytowane przez Blashix
Link to post
Share on other sites

Wiadomo że będzie wydajniejszy zegar w zegar, pytanie czy jest ekonomiczny sens takiej przesiadki. Ja z konieczności przesiadłem się z 2500k na 4670k (awaria mobo) i przyrost wydajności owszem jest, ale niewspółmierny do poniesionych kosztów.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo że będzie wydajniejszy zegar w zegar, pytanie czy jest ekonomiczny sens takiej przesiadki. Ja z konieczności przesiadłem się z 2500k na 4670k (awaria mobo) i przyrost wydajności owszem jest, ale niewspółmierny do poniesionych kosztów.

 

Jak ma się nadmiar kasy to może się przesiadać jeśli nie to dopiero w broadwell/skylake :)

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie podobne, zeby nie robic nowego tematu. Jest sens sie przesiadac z mojej platformy (sygn., czyli proc + plyta) na 1050 ? Kupil bym i5 4690k i podkrecil bym na ile sie da, zalozmy tam 4,5ghz. Zakldaajac ze sprzedam swoja pyte z prockiem za ok 600zl, musial bym dolozyc ok 800, jest to w ogole warte ? Czy lepiej tą kase przeznaczyc na wymiane grafiki (np  GTX 980 uzywke) albo nadchodzaca 390x ? 

Edytowane przez Buryxon
Link to post
Share on other sites

Dobre pytanie, już teraz masz gpu przy którym OC przyniesie wymierne korzyści, ale nie na tyle duże, by wykładać na to ~800zł, kupując nowe, mocniejsze gpu dysproporcje między miejscami procesorowymi a graficznymi się zwiększą a to nie jest zbyt komfortowe, w przypadku karty zielonych różnica mniejsza ale dalej widoczna.

 

Ogólnie śliska sprawa, bo na dobrą sprawę, dobrze by było wymienić wszystko. Ja zacząłbym jednak od GPU biorąc pod uwagę niedaleką premierę W10 i DX12 powinno być ok a i zawsze możesz podbić AA i będzie git ;)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dokladnie to ujales, czy wymienie jedno czy drugie to powstania dysproporcja. W sumie nie spieszy mi sie bo aktualnie sprzet daje rade motzno, a poczekam do win 10 j(dx12) i wtedy sie zastanowie co dalej. Bo wydac dla mnie 1000zl dla 10% przyrostu wydajnosci mija sie z celem. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz żyłować dalej 2500k to proszę bardzo, ja bym to stare wszystko sprzedał(podstawkę) i kupił nową 4690k, ale i tak 4690k zawsze będzie wydajniejszy na równym GHZ. ;)

 

Możesz mi powiedzieć po co? Jedyna przesiadka jaka ma tutaj sens, to wejście już w i7... a to spory wydatek. Przesiadka z 2500K to strzał w stopę. Zresztą wystarczy popatrzeć po no allegro, jak mało ludzi sprzedaje Sandy/Ivy bridge...

Link to post
Share on other sites
Komputer także jest wykorzystywany w pracach "roboczych" także często kilka wirtualnych maszyn w hyper-v na nim działa + visual studio + android studio.

 

pozostań na tym lub wymień na LGA 2011 albo jak wolisz zaczekaj te 2 lata jeśli możesz.

Zmiana z 2500k myśle nieopłacalna narazie to dalej bardzo wydajny procesor.

 

DAD czytam co autor napisał :)

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...