Skocz do zawartości

Jaki monitor? Pakiet AdobeCC, filmy, prace biurowe... 27-28cali.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Dzień dobry.

 

 

   Jestem w trakcie wybierania podzespołów do komputera stacjonarnego. Postanowiłem zacząć od wyboru monitora, gdyż wydaje mi się on najważniejszym elementem. Rozmiar który mi odpowiada to 27 - 28 cali. Komputer będzie służył do pracy z pakietem Adobe CC (dokładniej tworzenie stron www, prostej grafiki, prostej animacji), oglądania filmów i prac biurowych. Wybrałem sobie monitor, który posiada pozytywne opinie, czyli: Samsung 27 S27D590CS.

   Mam jednak wątpliwości, czy nie lepiej dołożyć do innego monitora o wyższej rozdzielczości. Samsung ten kosztuje ok 1400zł - za nieco większą kwotę można już znaleźć Della P2815Q / Samsunga LU28D590, ew. mogę również zaoszczędzić kilka stówek kupując 27 FHD bez zakrzywienia (jeśli tak, to jaki? Może Benq 27" LED GL2760H (~800zł) bądź jeden z polecanych w podwieszonym LG 27MP75HM (~1000zł) ?). Ogólnie jest sens kupowania ekranu pow. 25 cali z rozdzielczością FHD? 

 

Nie wiem na co się zdecydować, chcę mieć obraz jak żyleta i nie marnować $$$. Gry mnie specjalnie nie interesują, jeśli jakąś odpalę to raczej strategię a nie CS'a. Kusi mnie rozdzielczość 4K, jednak nie wiem czy za niecałe 2000 dostanę coś wartego uwagi. 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ogarnąłem nieco bardziej temat i teraz biorę pod uwagę 24 cale.

 

Eizo FS2434

Dell U2414H

Dell U2415

 

Teraz mam pytanie: który byś wybrał na moim miejscu ? Z Dellem 16:10 nie będzie problemów przy podłączeniu np. konsoli? Warto dopłacić ~200zł za niewielką zamianę proporcji? Czy dopłacić ~250zł do Eizo? 

Edytowane przez BlueCocaine
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...