Skocz do zawartości

Co się stało z nvidią i sterownikami


Recommended Posts

Witam. Ostatnimi czasy zauważyłem że najnowsze sterowniki do kart graficznych nvidi od 350.12 jak i 353.06 na mojej karcie Asus GTX 760 dziwnie działają ! Spadek klatek fps w Wiedzminie 3 jak i innych grach jest tak ogromny że praktycznie gry które płynie działały w ponad 60 fpsach spadły do 15kl.s. Moje pytanie jest do Was użytkownicy czy również spodkaliście się z podobną sytuacją ? Dodam że komp mi nie szwankuje nie przegrzewa się, procek i5 oraz 8GB Ramu jest. W czym tkwi ta przypadłość czyżby nwidia celowo zaniżała wydajność swoich wcześniejszych modeli z seri 7xx na kożyść nowych badziewiastych GTX 960. Na sterownikach wcześniejszych jakich obecnie urzywam nie stwierdziłem żadnych spadków wszystko działa płynnie i ok 341.44. Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie

Link to post
Share on other sites
Tak celowo to robi

Jestes tego pewien ? Dodatkowo napiszę że zauważyłem grając w nowego Wolfensteina że nagle gra zwolniła i zaczeło walić artefaktami a na starych sterach tego nie ma. Więc co jest nie tak ? Karta ma nie cały rok ale nie sądzę aby z nią coś się stało.

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Ale ja karty nie podkręcam a spadek z 60 fps do zaledwie 15 jest przyczyną najnowszych sterowników. Fakt jest taki że na nowych sterach nie da się grać a na starszych nie ma żadnych problemów. Spodkał się ktos z podobnym przypadkiem zastosowania najnowszych sterowników ? 2 razy przeinstalowywałem sterowniki na te najnowsze i powrót do starszej wersji nie powoduje problemów z kartą

A może ten badziewiasty programi Expierense ( jakoś tak cudowny polepszacz gier ) zainstalować również ?

Albo zapytam posiadaczy GTX-ów 760 czy nie mają problemów z nowymi sterownikami

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

ja mam gtx 960 i przez te nowe stery to mi np. minecraft na shaderach to na 54 fps chodzi a chodzil 78 ;c Wie ktoś może jakie i gdzie mozna pobrac stery z ok. 8 lutego 2015?

 

EDIT

http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl

:)

Wracam do starych...

Na tych nowych miewam niezłe dropy też....

Dwoma słowami ująć:

Monopol Nvidi

Edytowane przez xKajzer
Link to post
Share on other sites

Wedlug mnie problem lezy po stronie NVidii, ktora nowe stery robi pod 980ti. Nie wiem dlaczego ale na kartach gtx970 i starszych dzialaja gorzej. Zobaczymy jak sie beda spisywac jak 980ti trafi do uzytkownikow i oni zaczna testowac te sterowniki na tych kartach. Na dzien dzisiejszy to takie moje przypuszczenie.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

U mnie problem zaczal sie pojawiac od sterowników 352.86,co jakis czas wyskakiwalo powiadomienie,ze sterownik ekranu przestal dzialac ale odzyskal swoja sprawnosc.Obnizenie taktów nie pomagalo,przywrocenie zegarów do stockowych wartosci tez nie.Odinstalowalem sterowniki przez Display driver uninstaller,a pozniej czysta instalacja sterownikow 347.88.Karta to Msi 970.

 

Ludzie na zagraniczych forach tez maja z tym problemy (guru 3d,oc uk forum)

Link to post
Share on other sites

Ale ja karty nie podkręcam a spadek z 60 fps do zaledwie 15 jest przyczyną najnowszych sterowników. Fakt jest taki że na nowych sterach nie da się grać a na starszych nie ma żadnych problemów. Spodkał się ktos z podobnym przypadkiem zastosowania najnowszych sterowników ? 2 razy przeinstalowywałem sterowniki na te najnowsze i powrót do starszej wersji nie powoduje problemów z kartą

A może ten badziewiasty programi Expierense ( jakoś tak cudowny polepszacz gier ) zainstalować również ?

Albo zapytam posiadaczy GTX-ów 760 czy nie mają problemów z nowymi sterownikami

 

 

Ktoś kiedyś miał problem tego typu, że karta na fabrycznym podkręceniu sypała artefaktami, dopiero po obnizeniu taktowań do referencyjnych było ok.

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...