Skocz do zawartości

Problem z wybraniem telefonu. Doradźcie mi proszę!!!


Recommended Posts

Witam wszystkich. A więc szukam telefonu używanego (może być bez gwarancji) do 500 zł. Głównie chodzi mi o conajmniej 1 GB RAM, 4 rdzeniowy procesor, dobry aparat i żeby dobrze nagrywał. (Nagrywanie będzie częste a więc prosiłbym modele które naprawdę dobrze się w tym spisują) System... głównie Android (najlepiej 4.4) albo jakiś Windows ale to raczej nie wpada w rolę. Czyli tak jak pisałem... dobry telefon do 500 zł używany bez gwary może być (a i jeszcze jedno... obojętnie jaka firma byle nie myphone) Dziękuję wszystkim którzy przyczynią się do odpowiedzi. :D :D :D Dostałem propozycję że za 400 zł wziąść Sony Xperia M2 brać? Czy jest coś innego lepszego niż to?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz żeby Ci zlagował po 2 tygodniach to śmiało :)

Dawid ma racje - ja mam troche mocniejsza xperie SP i nie działa najlepiej (niby jest płynnie ale potrafi się porządnie zaciąć i bardzo często crash-uja mi sie aplikacje -multitasking też kuleje)

 

A do tego wszystkiego w s3 dochodzi koszmarna nakładka,(touchwiz) i wątpliwej jakości obudowa (którą w mojej xperii SP bardzo sobie cenię - telefon mam od ponad roku a wygląda jak nowy :)

Link to post
Share on other sites

Dawid ma racje - ja mam troche mocniejsza xperie SP i nie działa najlepiej (niby jest płynnie ale potrafi się porządnie zaciąć i bardzo często crash-uja mi sie aplikacje -multitasking też kuleje)

 

A do tego wszystkiego w s3 dochodzi koszmarna nakładka,(touchwiz) i wątpliwej jakości obudowa (którą w mojej xperii SP bardzo sobie cenię - telefon mam od ponad roku a wygląda jak nowy :)

Xperia SP lepsza niż s3? HAHA ... przecież S3 Jest lepszy i szybszy, w benchamrku z tym Adroidem 26 tyś. SP ma mniej. :) Ja biorę tą s3 i napiszę wam jak użytkowanie. :)

Link to post
Share on other sites

Xperia SP lepsza niż s3? HAHA ... przecież S3 Jest lepszy i szybszy, w benchamrku z tym Adroidem 26 tyś. SP ma mniej. :) Ja biorę tą s3 i napiszę wam jak użytkowanie. :)

Niewiem w którym benchu to wyliczyłeś ale wg antutu xperia SP jest szybsza - poza tym widać to nawet po przejrzeniu specyfikacji obu telefonów

Link to post
Share on other sites

Niewiem w którym benchu to wyliczyłeś ale wg antutu xperia SP jest szybsza - poza tym widać to nawet po przejrzeniu specyfikacji obu telefonów

S3 ma wgrany android 5.1.1 i wyszło 26 tyś. :)

S3 LTE i zmodyfikowany Android? Powinno zadziałać.

S3 zwykły z Androidem 5.1.1 :) Jak myślisz powinno być ok co nie?

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć. Z CM mam różne doświadczenia. Na moim S2 nie podobał mi się sposób jego działania, ale na Galaxy Ace znajomego zdziałał cuda. Niemniej, sądzę że jak nie CM-em, to jakimś innym customem da się "ucywilizować" S3.

Link to post
Share on other sites

Na L90 android 5.1.1 śmiga jak marzenie, o wiele lepiej niż 5.0.2, tak więc na CM12.1 powinno być bardzo dobrze.

co jednak nie zmienia faktu że s3 nie jest zbyt wydajnym telefonem (nawet w porównaniu z xperią SP - poza tym należy pamiętać że na "systemach' [?] takich jak CM nie zawsze wszystko działa tak jak należy, choć fakt - dodatkowa wydajność kusi)

 

 

piszę to dlatego że ja na mojej xperii SP nie mam jakiegoś wybitnego multitaskingu - a rzekłbym wręcz że przy 1GB ramu on kuleje (nie mogę nawet odpalić sobie muzyki w tle + chrome/UC Browser/dowolna inna przeglądarka - bo coś na pewno złapie crasha)

 

 

więc jestem przekonany że w tym budżecie lepiej będzie poszukać telefonu choć trochę wydajniejszego - 1GB ram + android to najwidoczniej już przeżytek :<

Edytowane przez crossek
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, im więcej RAM-u tym lepiej (dlatego warto rozważyć S3 LTE ), jednak w twoim przypadku to nie mała ilość RAM-U jest problemem. To coś po stronie software-owej.

 

coś po stronie software'owej że apki mi się crash-ują a system zostawia mi wolne 350 MB ramu nawet gdy NIC nie robię ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...