Skocz do zawartości

Przewiewne obudowy do 400 PLN


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez NewSky,

Recommended Posts

Witajcie Drodzy Forumowicze.

 

Problem do rozwiązania rzucam następujący:

 

Do konfiguracji I7 4790k ( docelowo będzie kręcony ) + SPC Fortis2/Grandis, Palit GTX 980 JetStream ( docelowo również będzie kręcony ) na płycie MSI z97 Gaming 3, planowana jest przewiewna obudowa do 400 PLN ( cisza gra drugorzędną rolę ), ważna jest również jakość konstrukcji.

I tu pojawiają się trzy propozycje:

 

Fractal Design Arc MIDI ( bez okna ) - 395 PLN

Cooler Master 690 III Advanced - j/w

Phanteks Enthoo Pro ( bez okna ) - 379 PLN.

 

Proszę o opinię i ew. sugestie, która z nich będzie najlepsza - na chwilę obecną wraz z kupującym skłaniamy się do Phanteksa.

 

Pozdrawiam urlopowo.

Edytowane przez BlurgH
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mam Enthoo Pro i szczerze polecam. Jakość wykonania na wysokim poziomie, niezłe wentylatory w standardzie i sporo akcesoriów. Dla mnie bardzo dużym plusem jest to że obudowę można rozkręcić praktycznie na części pierwsze bez rozwiercania nitów - wszystko poskręcane śrubkami. 

Obudowa bardzo estetyczna, z dobrymi filtrami przeciwkurzowymi. Jest przewiewna i pomieści masę wentylatorów w wielu konfiguracjach. Spokojnie można w niej robić SLI/CF.

 

Radziłbym jednak się rozejrzeć nad wersją z oknem. Jeśli nawet nie dla samego okna, co dla dołączonej piwnicy, która jest łatwo demontowana. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

+1 dla Enthoo Pro, duża, przewiewna, wysoka jakość wykonania, jedyne do czego się można przyczepić to głośnośc wentylatora 200mm, ale u mnie włącza się tylko pod obciążeniem więc bardzo nie przeszkadza. Mam wersję bez okna bo i tak pod biurkiem stoi, a na dole dorzuciłem wentylator 140 żeby dmuchał na GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po premierze 980Ti ceny 980 mają spaść o ~50$.

 

Z przewiewnych obudów jest jeszcze Corsair 500R, w sklepach co prawda blisko 500zł, ale na allegro nawet nowa do znalezienia w tej cenie: http://allegro.pl/obudowa-corsair-carbide-series-500r-usb-3-0-biala-i5396621028.html

500R to chyba najczęściej polecana obudowa do konfiguracji wielokartowych, właśnie przez jest przewiewność.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja bym pomyślał nad Corsarzykiem 500R, Gelidem Darkforcem, CM 690 III oraz nad Aquariusem X90 :) Wiadomo ta czwarta opcja będzie słabsza jakościowo ale wentylacja w niej to naprawdę konkretna a ponadto budka ta jest idealna do rozbudowanego LC co potwierdza wiele polskich testów: click click click :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mały OT - JetStreama 980 można dostać na morelach za 2139 PLN, więc w porównaniu do lepszych 970 różnica to już tylko 500 PLN ( a prawdę mówiąc - nikt nie wie, co będzie w przypadku ew. premiery nowych kart od AMD - jedna obniżka za nami , a dolar po ostatnim powyborczym ataku na szczyty raczej wskazuje [technicznie + dane gospodarcze z USA] na stopniowe obniżki ).

Zakup przewidujemy do 3 tygodni, więc coś się może jeszcze podziać

 

Co do Corsaira - to już zdecydowanie poza budżet, bo widziałem, że kosztuje ok. 460 PLN. Nie będziemy się bawić ( a właściwie kupujący ) w LC, bo nie mamy ku temu ani potrzebnej wiedzy, ani na początek takiej potrzeby - dlatego potrzebujemy przewiewnej obudowy, żeby samo powietrze starczyło.

Ja osobiście mam w M40 Sapphire r9 290 ( niekręcony ) i stockowe wentylatory ( na procku mam Fortisa 1, ale też niekręcony) i nie ma tragedii, ale 3570k na stocku to nie 4790k :P

 

 

P.S. Co to jest "piwnica" ?? :P

Link to post
Share on other sites

http://cdn5.thinkcomputers.org/wp-content/uploads/2014/07/171.jpgTo jest to coś co osłania zasilacz. Fajna sprawa jeśli chodzi o estetykę.

500R dałem Ci za 390+KW więc nie 460 :P Niemniej i tak bym poszedł w Enthoo Pro :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Faaajne :)

Pytanie, jak bardzo taka zabudowa ma wpływ na cyrkulację powietrza - bo jak dobrze pamiętam, to karty na niereferentach wydmuchują powietrze na zasilacz.

Co do samego tematu - wszystkim z góry dziękuję, po punkciku dla wszystkich i przekazuję info dalej.

 

Zwycięzcą dzisiejszego odcinka zostaje wieża od Phanteksa.

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie, jak bardzo taka zabudowa ma wpływ na cyrkulację powietrza - bo jak dobrze pamiętam, to karty na niereferentach wydmu****ą powietrze na zasilacz.
 

 

Niereferent ciągnie powietrze z dołu i dmucha w górę - na radiator GPU. Dlatego też czasem dobrze jest zamontować wentylator na dole obudowy - wtedy zimne powietrze dostarczane jest wprost na kartę.

Taka piwnica uniemożliwia zamontowanie wentylatora na dole, ale też nie zawsze takowy jest potrzebny, bo zimne powietrze dochodzi też z przodu. Piwnica ma jednak tę zaletę że po prostu można ją zdemontować. Wówczas całość będzie dokładnie taka sama jak w wersji bez niej.

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję składać komputer znajomemu, na moje polecenie wziął Corsaira 500R, budka fajna z tym że jak za te pieniądze miałem wątpliwości co do "solidności" konstrukcji, ciężar i ewentualną podatność na drgania. Może to dlatego, że sam posiadam Fractala R2 XL który jest bardzo masywny i stabilny. Poza tym budka fajna, fabryczne wentylatory cichutkie no i ten wielki 200mm swoje na pewno robi :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...