Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dokładnie, nic się nie zmieliło. W takim razie to normalne przy box'owym chłodzeniu? Też tak miałeś? Upewniam się, żeby nie było czegoś z pastą czy gorzej, z prockiem.

Jeśli nie, w grę wchodzi tylko wymiana coolera. Dark Rock Pro 3 jest drogi, myślałem nad Fera 2 - to w końcu bestseller na morele.

 

Muszę mieć na uwadze też obudowę. Nie wszystko może do niej wejść, chociaż jest szeroka.

Ja nigdy nie uzywalem boxowego chlodzenia, od razu z prockiem kupilem Dark Rock Pro2 i zamontowalem po to by robic OC.

Link to post
Share on other sites

A nie widac w stopce?;) Stabilne 4,7ghz od ponad roku. Temperatury max pod obciazeniem (gry, benchmarki) 70-75C. W OCCT ok +10C czyli 80-85C. Tempin2 max 67C w OCCT (to byl powod dla ktorego nie krecilem wyzej na 4,8ghz). Coolera absolutnie nie slychac bo glosniejsze sa gtx970 a od tego jeszcze wiatraki, ktore mam w obudowie CM StormTrooper. 

Link to post
Share on other sites

Kiepskie chłodzeniue, kiepska pasta i pewnie zasmarowany cały przez co zamiast przewodzic blokuje odpływ temp.

 

Dokładnie, mi się wydaje dziwne, że nawet przy box'owym tak słabo chłodzi. Kumpel na jakimś i5 podczas gry w GTA na więcej niż średnich (niektóre rzeczy ustawione wyżej) ma jakieś 54 stopnie, sam sprawdzałem, również na box'owym! Pasta jest zwyczajna za 5 zł, ale czytałem, że nie robi to takiej różnicy... nałożyłem myślę ok, cieniutko i równomiernie. Może to coś z procem? Działajmy szybko, bo jeszcze trochę jest na gwarze.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Silikonowa pasta za 5zł? Czytałeś trochę o ich wyborze przed zakupem? Tylko zobacz:

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/image025.png

źródło:http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Pasty_termoprzewodzace_-_Czy_warto_oszczedzac.-3483.html

 

Jakby nie patrzeć, to na boxowym powinno dawać radę, przecież procek jest bez OC... Podrzucisz zdjęcia z zakładki OC z BIOSu?

Link to post
Share on other sites

Ja bym zmienił pastę na jakąś lepszą, np

zalman stg2

arctic silver mx-2

lub

gelid gc extreme

 

Jeśli na którejś z tych past dalej będzie słabo, to po prostu pasta pomiędzy rdzeniem procesora a ihs nadaje się już do wymiany (to już wymaga trochę finezji i teoretycznie tracisz przy tym gwarancję). Kolejna sprawa, rdzeń 0 jest cholernie gorący w porównaniu do rdzenia 3 co świadczyłoby właśnie o już słabym tym glucie pod ihs.

Link to post
Share on other sites

Można też zadziałać kupując nowy cooler, zrobi się trochę chłodniej, ale przez glut nie odczuje się tak dużego spadku jak powinien nastąpić

To nie jest rozwiązanie jeszcze, póki nie jestem pewien, że z CPU jest wszystko OK.

Kumpel ma i5-4440 i przy GTA V z teksturami na średnich, reszta wysokie lub b.wysokie osiąga jakieś 53 stopnie, sam sprawdzałem i uwaga - również na box'owym chłodzeniu!

Link to post
Share on other sites

No tak, ale z CPU wszystko w porządku (na 99%). Wg. mnie i Bartiego winowajcą jest kiepski glut pod IHS, zdarza się w niektórych sztukach

Kwalifikuje się to do gwary? Ale lipa... Jak mieć 100% pewności, że to glut (czyli?), a nie proc?

Pasta jest silikonowa termoprzewodząca, zawiera tlenek azotu dosłownie za 5 zł. Nowa pasta pomoże?

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie zaszkodzi.

Jak Barti wspominał wyżej jest bardzo duża różnica temperatur na rdzeniach, co faktycznie wskazuje na pastę pod IHS aka glut. IHS - czapka procesora

Szczerze, to procesor nie ma nic do gadania w kwestii temperatur, a na gwarancji powiedzą, że taka sztuka i tyle. Jak już ktoś wspominał wymiana pasty w tym miejscu to już mały wyczyn i nie każdy się tego podejmie

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie zaszkodzi.

Jak Barti wspominał wyżej jest bardzo duża różnica temperatur na rdzeniach, co faktycznie wskazuje na pastę pod IHS aka glut. IHS - czapka procesora

Szczerze, to procesor nie ma nic do gadania w kwestii temperatur, a na gwarancji powiedzą, że taka sztuka i tyle. Jak już ktoś wspominał wymiana pasty w tym miejscu to już mały wyczyn i nie każdy się tego podejmie

Kumpel mi pisze, że nie ma co porównywać i5-4440 do mojego i7 3770K - według niego różnica w temperaturach będzie ogromna, bo ma niższe napięcie startowe, do tego nie ma hyper threding, inne taktowanie. Prawda to?

Według mnie powinno na box'owym dawać radę, co robić?

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem, na gwarancje nie przyjmą, wymieniać pastę bez doświadczenia to też trochę ryzykowna zabawa - pozostaje kupić chłodzenie i porządną pastę. Pamiętaj, poczekaj na zdanie innych bo ja tylko podobno się znam  :P

Link to post
Share on other sites

Na pewno warto zacząć od wymiany pasty na jakąś lepszą, np którąś z wymienionych przeze mnie wcześniej, bo różnice mogą być olbrzymie.

 

Rzuć okiem na test past termoprzewodzących.

Między najlepszymi w teście (nie jakoś specjalnie drogimi) a jakimiś badziewiami różnica w temperaturze nawet do ~50% co już jest olbrzymią wartością.

Jeszcze by upewnić się, czy masz dobry obieg powietrza w obudowie, sprawdź z zdjętym bokiem jak wyglądają temperatury w porównaniu do zamkniętej obudowy.

Link to post
Share on other sites

Arctic  MX-2/MX-4

Zalman ZM-STG2

Gelid GC Extreme

 

Można się jeszcze bawić w diamentówki, ale to już trochę wyższe koszta a spadek temperatury w stosunku cena/wydajność mało opłacalny

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że będę miał rabat u be quiet! W obrębie tej firmy, które chłodzenie CPU jest najlepsze? Drugie pytanie o najlepsze chłodzenie tej firmy, które wejdzie do mojej budy (czytaj Parvum Systems S2.0). Cena nie gra roli, nie zwracajcie uwagi, tak ustalmy.

 

;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...