Skocz do zawartości

Recommended Posts

W zasadzie mam możliwość przedłużenia umowy....

 

rozważam tylko 2 telefony...LG G4 i Samsung Galaxy S6

 

Plusy LG G4:

-jest tańszy

-w zestawie drugie plecki plastkowe oprócz skórzanych

-w zestawie słuchawki LG Tone Infinim, które polecą na alledrogo za jakies 300-350 zł od razu

-nakładka nieco szybsza i bardziej funkcjonalna

 

Minusy LG G4:

-duuuzy ekran 5.5 cala, za duzy...mam g2 i 5.2 cala przy jego wąskich ramkach uważam za MAX jak na moją kieszeń

- plastikowość/tandetność

- mniejsza wydajność (chociaz do moich zastosowan spokojnie wystarczy)

 

Neutralne LG G4:

-wymienialna bateria...w zasadzie wolalbym mieć niewymienialną z uwagi na 24 miesieczną gware na nia

-karty SD...tez mi niepotrzebne...

-czas pracy na baterii...w zasadzie nie wiem jaka jest, są rozbieżne opinie

 

Plusy S6:

-wygląd prime!

-ekran 5.1 cala

-wydajność!

-kilka dodatkowych ficzerów jak czytnik linii papilarnych

 

Minusy S6:

-wady home button...skrzypi czy cos

-AMOLED...i jego cudowne plamki/wypalenia/przepalenia/przebarwienia na konkretnych tłach

-szkło z tyłu...niby ładne, eleganckie...ale jeden drop i pajeczynka :)

 

Neutralne S6:

-bateria...rowniez nie mam jakiegos porownania sensownego...co recenzja to inne

 

 

No i mam dylemat...co brać....może jakieś konkretniejsze opinie? wady?zalety...przynajmniej w stosunku do S6....

 

Z góry dzieki :)

Link to post
Share on other sites

Niestety nie miałem do czynienia z G4, ale po kilkunastu minutach z S6 i zobaczeniu możliwości jego aparatu,to chyba właśnie w jego stronę bym poszedł. Ogólnie przy kupowania flagowców wszystko sprowadza do tego, co ci się bardziej podoba, bo użytkowo i wydajnościowo nie będzie jakiś większych różnic.

Link to post
Share on other sites

Wydajnościowo Samsung odjechał Exynosem od innych którzy zastosowali przegrzewającego się Snapdragona 810

G4 nie ma 810 więc nie wiem jeszcze dokładnie jak się będzie spisywać ta 805 albo 806 już teraz nie pamiętam

Wykonanie też na czele choć HTC też ma bardzo dobre. G4 plastik fakt ale na plastiku nie widać tak uszkodzeń a w razie czego klapkę można bezproblemowo wymienić. Ze szkłem albo aluminium już tak kolorowo nie jest. Na minus też w S6 odciski palców w tej czarnej wersji. W białej tak nie widać

Kolejna kwestia to ekran. Dla mnie ekran amoled jest bezkonkurencyjny bo lubię te kolory. Miałem już kilak urządzeń z tą matrycą i nigdy jeszcze nie było problemu z pikselami itp. Rozdzielczość już ta sama co LG moim zdaniem niepotrzebnie taka wysoka no ale cóż. Nie chcieli być gorsi :)

Aparat to też miazga. G4 jeszcze nie testowałem to fakt ale ciężko go będzie pobić. Na minus jedynie paskudnie odstający obiektyw. Ale po zastosowaniu jakiegoś etui nie jest to już aż tak znaczne

Dodatkowo czytnik linii papilarnych który w końcu działa jak należy. Jest przy tym dosyć ciekawa funkcja. Logując się do stron zamiast hasła można ustawić odcisk palca :) super sprawa

Wygląd to już kwestia gustu. Jak G2 i G3 mi się pdoobają i mam oba to G4 jakoś kurde niebardzo. Za bardzo kanciasty. Wygląda jak Spirit za 500zł -.- tylko większy

Ja bym wybrał S6 choć pewnie brakowałoby mi wejścia na kartę sd

Co do nakładki jeszcze. To ta w S6 jest przebudowana. Nie laguje już jak te stare i ma dużo większą funkcjonalność. Jest to pokazane na video recenzjach

 

A o Iphonie 6 myślałeś ? Bo jeśli miałbyś możliwość wzięcia go na przedłużenie umowy to także warto się zastanowić :)

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Chciałbym zauważyć 0,4 cala to jest jakieś 1,2 cm wieksza przekątna na korzyść LG G4. LG G4 ma rewelacyjny aparat. Wybór na pewno nie jest taki oczywisty jakby się mogło zdawać. S6 leci na hypie. Sprzedaż już niższa niz w modelach poprzednich w analogicznych latach więc samsung ratował się EDGE i nawet nie źle mu to wyszło. Miałem wszystkie flagowce samsunga i miałem wszystkie flagowca LG od 2010 roku. Aktualnie zatrzymałem sie na note 4. LG G2 i LG G3 bardzo dobre smartphony.....a przepraszam nie miałem S5 i nie myśle o S6 :)

 

Jeśli chodzi o mnie spróbowałbym LG G4. Skóra daję radę, interfejs bardzo szybki, naturalne kolory IPS, bardzo szybka ostrość aparatu za sprawa laseru. Design.....wedle indywidualnych potrzeb każdy musi dokonać wyboru ale ja stwierdzam, że LG są takie hmmmm surowe i to mi się w nich podoba, a nie cukierkowe błyskotki od samsunga :)

Link to post
Share on other sites

Kieszeń różnicy rozmiarów by nie odczuła. Pół centymetra w jedną i drugą.

Samsung w tej generacji poprawił to co było jego największymi bolączkami w poprzednich modelach - wykonanie i nakładkę. Jako materiału użyto szkła a nakładka została odchudzona. Więc wydajnościowo gorzej od G4 nie będzie. Mi w G4 najbardziej nie podoba się interfejs... O ile nakładka sama w sobie jest bardzo funkcjonalna i posiada kilka świetnych bajerów to jest to kwestia gustu jednak IMO jest ohydny. Kolory są po prostu mdłe a wygląd niektórych ikon woła o pomstę do nieba. I to samo było w G3.  

 

Plusem G4 jest jego rozmiar ekranu i wymienna klapka. Nie wiem jak aparat. Trzeba byłoby porównać.

Plusem S6 będzie jego nowy Touchwiz i jakość wykonania. Możliwe , że również wydajność.

Link to post
Share on other sites

Co do nakładki samsunga...odchudzonej, sa podzielone zdania...jedni mówia, że dalej laguje...inni, że nie. Z kolei samsung podobno z tym odchudzaniem poleciał w złą strone i usunał sporo przydatnych funkcji...zamiast wywalić te swoje bateriożerne usługi....

 

co do odcisków palców w S6...widzialem tą czarną/granatową wersję i złotą....odciski z tyłu niestety widać i to baaardzo ale jakoś mi by to nie przeszkadzało.

 

Wyglad G4 niestety średnio mi sie podoba...jest gruby...grubszy niż G2...a od S6 dzieli go przepaść...

 

powiem, że cieżki temat...kazdy ma zalety i wady...w zasadzie wady, które poniekad w moich oczach oba te modele dyskwalifikują...ale nie ma nic lepszego na rynku. HTC M9 nie wezme bo to szajs z throttlingiem podczas przegrzewania sie

 

Najbardziej w zasadzie interesuje mnie bateria...jak wyglada sprawa Screen On Time powiedzmy przy dobowym zużyciu (w sensie rozladowanie baterii w ciagu 1-1,5 dnia ile wynosi czas świecenia ekranu) oraz drugi przypadek...przy niższej wartosci SoT ile wynosi średni czas pracy urządzenia (np. 2 dni chociaz?)

 

No i pytanie do wlascicieli S6...nie ma macie plamek/przebarwien i innych cudów z waszymi Amoledami (zaznaczam, ze tego normalnie nie widac...zazwyczaj widać na tłach z jednolitym kolorem...np mozna sobie odpalić jakies jednokolorowe zdjecia i przyjrzec sie na roznych poziomach podświetlenia...widac zazwyczaj na białym/szarym/jasnoszarym)?....ogolnie te defekty to plaga amoledów juz od czasów S2...i trafiaja sie rozne egzemplarze...lepsze i gorsze a serwisy niechetnie wymieniaja ekrany/telefony. 

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

Aparaty praktycznie te same (matryca)

to różnica to tylko optyka (jasność)  f 1,8 vs 1,9

jednak w całokształcie aparatu S6 wygrywa (g4 "flaruje" mocno pod słońce co u mnie odpada)

http://media.bestofmicro.com/I/L/495741/original/Camera_face-off_scorecard_1.jpg

http://www.tomsguide.com/us/lg-g4-galaxy-s6-iphone-6-plus-camera,review-2791.html

 

Samsung wydajniejszy i to mocno, o wiele lepiej wykonany 

 

LG ma wymienną baterie i slot kart

 

Ekran e LG większy lecz ma przyciski dotykowe co czasami zmniejsza obszar roboczy

 

Ja mam osobiście s6 lecz G4 to też ciekawa opcja 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...