Skocz do zawartości

Wybór karty GTX 970


Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc w wyborze modelu karty gtx 970.

Zastanawiam się między modelem od gigabyte g1 gaming, a zotac omega Edition. Która z powyższych lepiej sobie poradzi obecnymi grami jak i CS GO?

Pozostała specyfikacja to:

CPU: i5-4440

PSU:Corsair 750w+ bodajże Gold

Ram:8 GB

HDD: WD 1TB Blue

MOBO:Msi h87-g43 gaming

Link to post
Share on other sites

GTX970 nie musi wgl sobie radzić z CSGO, ale osobiście wybierałbym między MSI a EVGA.

MSI ma chyba najlepsze jak dotąd autorskie chłodzenie = ciche i wydajne, a EVGA posiada najwyżej podbite zegary o ile mi wiadomo.

Na Twoim miejscu brałbym od MSI z uwagi na MOBO, ładnie będzie się prezentować a reszta to już wiadomo.

Tak czy owak czy to MSI czy Gigabyte itd róznica w grach będzie marginalna, a taktowanie i tak możesz sobie zmienić w Afterburnerze.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Miałem G1 Gaming: nie kupuj. Odradzam, bo są lepsze karty na horyzoncie w tej samej cenie.

Tydzień temu zakupiłem MSI Gaming ME z backplate i taką kartę polecam kupić. W IDLE wentylatory się nie kręcą, a podczas pisania tego posta temp to 35*C.

W stressie dochodzi max. do 65*C przy 1200 RPM więc odpuść sobie G1 Gaming. 

Owszem, można edytować bios itd., ale to półśrodki. Tutaj mam MSI i mogę sobie robić w Afterburnerze co chcę, bez edycji BIOSu i ingerowania w kartę graficzną. Poza tym: przy MSI wentyle się nie kręcą i temp jest 35*C, a w G1 Gaming przy 1700RPM temp wynosiła 33*C. I kto tu ma najlepsze chłodzenie?

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

Owszem, można edytować bios itd., ale to półśrodki. Tutaj mam MSI i mogę sobie robić w Afterburnerze co chcę, bez edycji BIOSu i ingerowania w kartę graficzną. Poza tym: przy MSI wentyle się nie kręcą i temp jest 35*C, a w G1 Gaming przy 1700RPM temp wynosiła 33*C. I kto tu ma najlepsze chłodzenie?

Edytowanie Biosu to półśrodki? W Afterburnerze możesz robić sobie co chcesz? Odpuść sobie komentarz rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia. Bez edycji Biosu nie jesteś wstanie karcie przypisać prawidłowych wartości z tablicy napiec. Najwyraźniej nie rozumiesz tego jak te karty pracują i jak napięcie jest przypisywane do poszczególnych wartości Core. Co za tym idzie OC karty poprzez edycje biosu jest zdecydowanie lepsze, dające pełną kontrole nad karta, wyższe OC i bardziej stabilne, niż dzięki jakiemukolwiek programowi typu Afterburner czy Precision, które maja ograniczenia właśnie wynikające z tego co jest w danym biosie. Natomiast co do chłodzenia to niewątpliwie prosto z pudelka MSI ma lepsze chłodzenie, gdyż jest po prostu ciche i co najmniej równie wydajne. 

Link to post
Share on other sites

@@broodeeck, kompletnie źle pojąłeś. Miałem prosty przekaz, którego nie zrozumiałeś.

1. G1 Gaming: chcesz się bawić mapą wentylatorów: flas**** BIOS.

2. MSI: chcesz się bawić mapą wentylatorów: nie ma sprawy, zainstaluj afterburnera i gotowe.

Taki był mój przekaz, nic więcej. 

Masz oczywiście rację w tym, co napisałeś.

 

Co nie zmienia faktu, że w kwestii chłodzeń MSI jest najlepsze i nie piszę tego jak fanboy (miałem wcześniej Gigabyte 4850, Gigabyte GTX 460, Gigabyte 7870, Gigabyte G1 Gaming).

 

@@dam111111

To było pytanie retoryczne ;)

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

@mst1622

Gdzie kupiłeś tą MSI w wersji ME? :3

Myślałem że to limitowana edycja jest.

 

Czaję się na jakiś upgrade i chciałem zacząć od najdroższego czyli GPU, a ta zielonkawa z backplatem mi się spodobała ale chyba słabo szukałem.

 

Co do tematu. Posiadam już 4-tą kartę od MSI, 9800GT>GTX460>GTX660>GTX760 i tylko w przypadku 660 miałem mały problem z wiatraczkami (od 60% do 80% potrafiły wydawać dziwny dźwięk).

A póki co na akutalniej 760 na 1150mhz core (bez boosta) i 1650 memory clock od ponad roku i nic się z nią nie dzieje :)

 

Także polecam jak najbardziej, do 970 posiada już nowszą wersję chłodzenia z funkcjami jak napisał mst1662.

Link to post
Share on other sites

witam, nie chcialem zakladac nowego tematu, a mam do Was pytanie. Mam karte gigabyte gtx 970 wf3 (nie g1) niby producent podaje ze bez oc ta karta ma 1114/1253 MHz, w mojej nic nie ruszalem a w tescie pokazuje mi ze ma 1316 MHz (zblizone do g1?) i nie bardzo wiem jak to rozumiec , moze Wy mi pomozecie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem że to limitowana edycja jest.

Kiedyś była tj ver golden sie nazywała  ale obecnie to nic deluks . P prostu dodali backplate i tyle  a w tamtej wersji cały radiator był z miedzi .Niestety karta była głosna .Duzo głosniejsza od gaming czy ME bo tak jej ustawił producent mape wentylatora


 

 

bez oc ta karta ma 1114/1253 MHz, w mojej nic nie ruszalem a w tescie pokazuje mi ze ma 1316 MHz (zblizone do g1?) i nie bardzo wiem jak to rozumiec , moze Wy mi pomozecie.

to jest 2 boost karty .Zalezy od asic oraz napisanego biosu

Link to post
Share on other sites

@@broodeeck, kompletnie źle pojąłeś. Miałem prosty przekaz, którego nie zrozumiałeś.

1. G1 Gaming: chcesz się bawić mapą wentylatorów: flas**** BIOS.

2. MSI: chcesz się bawić mapą wentylatorów: nie ma sprawy, zainstaluj afterburnera i gotowe.

Taki był mój przekaz, nic więcej. 

Masz oczywiście rację w tym, co napisałeś.

 

Co nie zmienia faktu, że w kwestii chłodzeń MSI jest najlepsze i nie piszę tego jak fanboy (miałem wcześniej Gigabyte 4850, Gigabyte GTX 460, Gigabyte 7870, Gigabyte G1 Gaming).

 

Teraz wszystko jasne. ;)

Faktycznie jezeli chodzi o chlodzenie gtx970 to MSI lepiej odrobilo lekcje niz Gigabyte. Na szczescie do takich samych wnioskow doszli tez inzynierowie Gigabyte gdyz w 980ti juz bedzie chlodzenie polpasywne. :)

Link to post
Share on other sites

@mst1622

Gdzie kupiłeś tą MSI w wersji ME? :3

Myślałem że to limitowana edycja jest.

 

Czaję się na jakiś upgrade i chciałem zacząć od najdroższego czyli GPU, a ta zielonkawa z backplatem mi się spodobała ale chyba słabo szukałem.

 

Co do tematu. Posiadam już 4-tą kartę od MSI, 9800GT>GTX460>GTX660>GTX760 i tylko w przypadku 660 miałem mały problem z wiatraczkami (od 60% do 80% potrafiły wydawać dziwny dźwięk).

A póki co na akutalniej 760 na 1150mhz core (bez boosta) i 1650 memory clock od ponad roku i nic się z nią nie dzieje :)

 

Także polecam jak najbardziej, do 970 posiada już nowszą wersję chłodzenia z funkcjami jak napisał mst1662.

 

Kupiłem w X-KOM.pl, tutaj:

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-gtx970-gaming-100me-batman-i5403174421.html

Polecam sklep, fachowa obsługa. Nie robią problemów ze zwrotami (zwracałem kierownicę DFGT), kontakt jest na najwyższym poziomie.

Zamawiając telefonicznie otrzymujesz rabat -20zł, więc karta wyniosła mnie dokładnie 1584zł.

Zresztą X-KOM na ceneo/opineo rządzi - 99% pozytywnych opinii :)

 

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Miałem G1 Gaming: nie kupuj. Odradzam, bo są lepsze karty na horyzoncie w tej samej cenie.

Tydzień temu zakupiłem MSI Gaming ME z backplate i taką kartę polecam kupić. W IDLE wentylatory się nie kręcą, a podczas pisania tego posta temp to 35*C.

W stressie dochodzi max. do 65*C przy 1200 RPM więc odpuść sobie G1 Gaming. 

Owszem, można edytować bios itd., ale to półśrodki. Tutaj mam MSI i mogę sobie robić w Afterburnerze co chcę, bez edycji BIOSu i ingerowania w kartę graficzną. Poza tym: przy MSI wentyle się nie kręcą i temp jest 35*C, a w G1 Gaming przy 1700RPM temp wynosiła 33*C. I kto tu ma najlepsze chłodzenie?

 

Również miałem 970 G1, radzę dobierać kartę pod osobiste preferencje.

 

G1 to "teoretycznie" handpick przez gigusia jednostki ktore podkręcają się najlepiej i maja dobre chlodzenie.

Jeśli interesuje cię kręcenie/flash BIOS i zrobienie z tej karty potwora (śpiącego w idlu, walczącego na load'dzie) śmiało.

Jeśli szukasz czegoś out of the box montujesz = masz cisze spokojuj w idlu i sensowne osiagi w grach = MSI.

 

Nie mogę z pełym przekonaniem polecić MSI 970 ME100 ponieważ dopiero jest w drodze w moje ręce ^^, ale z tego co widze na forach/opiniach ludzi bedzie dobrze :)

Edytowane przez LessGrossmann
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...