Skocz do zawartości

Obudowa do okolo 200zl


Recommended Posts

Z3+ to dobry wybór, ewentualnie coś od SilentiumPC .

Też zależy czy chcesz mieć ledy, czy masz duży CPU cooler albo po prostu ma być cicha.

Darkforce też jest dobra, bardzo uniwersalna obudowa i solidna z tego co czytałem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

chlodzenie mam boxowe do tego procka nic innego chyba nie oplaca sie ladowac ma zablokowany mnoznik i na tym chlodzeniu i tak jest zimny ;) co do Darkforce to fajna obudowa lecz dla mnie troszke za droga a od SilentiumPC to mysle nad Gladius M40 dosc dobre wykonanie lepsze filry przeciwkurzowe (lepsze czyszczenie) lepsze zarzadzanie wentylatorami chociaz nie ma wentylatorow na topie w zestawie jak Z3 ale to jak dla mnie maly minus ;) mysle Gladius M40 bedzie lepszy Co sadzicie??

Link to post
Share on other sites

Większość tych co mieli budy z spc nie wypowiadają się o nich jakoś specjalnie przychylnie. Do 200zł (bez dokładania na gelida, ale rozważ tą możliwość) masz zalmana r1. Każdy człowiek ma inny gust, ale mi/mnie* się ona bardzo podoba. 3 wentylatory 120mm w standardzie z możliwością dołożenia jeszcze dwóch takich, regulator ich obrotów, duże okno i wyciszony front. http://www.morele.net/obudowa-zalman-r1-usb-3-0-czarna-r1-700255/

Ewentualnie pomyśl też nad Antecem vsp5000 http://www.morele.net/obudowa-antec-antec-vsp5000-2xusb-3-0-wyciszona-czarna-0-761345-92070-4-706453/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zalman Z3 jest lepiej wykonaną obudową od Gladiusa. R1 poza wyciszonym frontem nie różni się znacznie od Z3. Mimo wszystko warto dołożyć do Gelida, jest to buda co najmniej o klasę wyżej od tych wymienionych.

Edytowane przez bumbel123
Link to post
Share on other sites

Wg mnie to jest tak:

Z3

+duża ilość wentylatorów w zestawie

+dodatkowa listwa montażowa w środku

+wygodny montaż podzespołów

-słaby design imo (kilka rzeczy mogliby poprawić albo po prostu mogłoby ich nie być, jeśli chodzi i przedni i górny plastik)

-sprawia wrażenie "papierowej"

 

Gladius M40

+dość solidna i czuć to nawet w rękach (jest dość ciężka)

+filtry przeciwkurzowe dól/góra/przód

+kontroler obrotów wentów

-plastiki w obudowie mogą być wątpliwe

-trochę głośne wentylatory (ale mamy kontroler w razie czego)

-słabe zarządzanie kablami

 

Możesz rozważyć też Z9+ (aktualnie 220zł)

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-midi-tower-z-oknem-bez-psu-zalman-gam-kom-z9-plus-418073/

Posiada 4 wenty w standardzie, dość dobrą jakość wykonania.

Tylko śledzie są jednorazowego użytku :)

Edytowane przez lazar47
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wiec tak zdecydowalem sie na M40 wiadomo ze w tej cenie nie ma obudowy idealnej trzeba z czegos zrezygnowac i mysle ze SPC to chyba najlepszy kompromis poniewaz piszecie ze ma malo miejsca na kable moj zasilacz ma plaskie czarne kable wiec u mnie to nie bedzie problem ma kontroler obrotow i lepsze filtry przeciwkurzowe od Gelid Darkforce chociaz jest na pewno gorzej wykonana 9.2 a 7 kg to jest roznica ale tragedii nie ma, posiada wentylator wtlaczajacy powietrze od razu do karty graficzne(front) co mojej 290 sie przyda ;) wiec thx wielkie piwka leca ;)

Link to post
Share on other sites

Aerocool Xpredator x1. Sam ją mam, jest rewelacyjna i na plus zdecydowanie wygląd. Fajnym dodatkiem jest też "szyberdach". Do wyboru kilka wersji kolorystycznych.

Chyba tylko wygląd jest jedynym plusem. Przecież to nawet przycisku reset nie ma.

Kupiłeś g**no i teraz próbujesz komuś wcisnąć to samo?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co się w tym wątku wyrabia to nie mam słów. Polecanie Gladiusa, teraz Aerocoola... Przecież jakość wykonania tych obudów jest nierówna i/lub tragiczna. Aerocool waży 4.7Kg, co jednoznacznie wskazuje na jej "papierowość". Do 200 zł jest Z9, R1 i kilka Fractali Core. Dopłata do Darkforce'a jak najbardziej wskazana.

 

Polecanie czegoś tylko i wyłącznie na podstawie "mam i jestem zadowolony" to żaden argument jeśli się nie miało do czynienia z innym sprzętem.


 

 

Chyba tylko wygląd jest jedynym plusem.
 

Akurat wygląd to jest jeszcze gorszy niż jakość wykonania. Dla nastolatków może i tak, ale jak się ma więcej niż 13 lat...

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Gelid Darkforce. Ostatnio składałem kompa w zalmanie r1 i za fajnie nie było, ciasno bardzo i słaba jakość wykonania, a od tego materiału wygłuszającego chyba papier lepiej wygłusza. Zeszło mi chyba z 3-4 godziny, dla porównania gdy składałem koledze w Phanteksie enthoo Pro to zajeło mi ok. 45 min, więc ja dopłaciłbym te 50 zł do Gelida bo imo warto. Masz duuuuuuuuuużo więcej miejsca za tacką płyty głównej na organizacje kabli. Gumowe przepusty na kable, które pozwolą ci stworzyć lepszą estetykę i blachy grubości ok. 0.9mm jedne z najgrubszych na rynku. http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=62833 albo http://proline.pl/?p=FT-GD01-A

Link to post
Share on other sites

Co się w tym wątku wyrabia to nie mam słów. Polecanie Gladiusa, teraz Aerocoola... Przecież jakość wykonania tych obudów jest nierówna i/lub tragiczna. Aerocool waży 4.7Kg, co jednoznacznie wskazuje na jej "papierowość". Do 200 zł jest Z9, R1 i kilka Fractali Core. Dopłata do Darkforce'a jak najbardziej wskazana.

 

Polecanie czegoś tylko i wyłącznie na podstawie "mam i jestem zadowolony" to żaden argument jeśli się nie miało do czynienia z innym sprzętem.

 

 

 

Akurat wygląd to jest jeszcze gorszy niż jakość wykonania. Dla nastolatków może i tak, ale jak się ma więcej niż 13 lat...

Wybacz Panie ale chyba czegoś tutaj ktoś nie potrafi zaakceptować ;) Zalmany Z9/Z9+ to bardzo ograniczona seria obudów na tle właśnie Darkforce oraz X60 więc nie widzę sensu polecania czegoś co jest kompletnie nieopłacalne :D Jeśli Zalman, to już prędzej Z11 Neo gdzie jest już normalna ilość miejsca na kartę graficzną :) A co do wyglądu to proszę nie sugerować komuś co ma mu się podobać bo każdy ma swój gust i nawet TT Level 10 znalazł swoje grono fanów (tak samo będzie również np. z obudową Antec Signature S10 ;) )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...