Skocz do zawartości

Zmiana telefonu - co wybrać?


Recommended Posts

WItam!!!

 

Otóż, że się zbliża koniec mojej umowy w plusie, czas zmienić telefon i przedłużyć umowę. :D Byłem w punkcie i dostałem takie oto telefony w ofercie. Proszę pomóżcie mi wybrać telefon, bo jest tego tak bardzo wiele, a nie wiem co wziac :D Dodam, ze aktualnie mam Xperię J, z której jestem niestety niezadowolony, dlatego mam kilka oczekiwań od nowego telefonu. Mianowicie oczekuję stabilności, aby się nie zwieszał, czy nie odwalał takich akcji że próbuje odebrać telefon, a dotyk nie odpowiada bądź telefon :D Dostęp do bezpłatnych aplikacji, najczęściej korzystam z map a dokładnie przypadł mi do gustu MapFactor, którym bym nie pogardził :). Silny sygnał Wi-Fi, a także dobra antena żebym miał zasięg w większosci miejsc :D Pamięć, oferująca możliwosć pobierania wielu plików, ponieważ w Xperii J, po aktualizacji Facebooka, to nie zostawało dużo miejsca :D. Chciałbym także, alby telefon miał aktualizacje systemu itp. Nie muszę mięc wielkiego ekranu :) Jest to dla mnie sprawa drugorzędna, ponieważ aktualnie miałem 4 cale i nie było źle :D.  A oto telefony:

Samsung: A3, Ace 4, Grand Prime, J1, Xcover 3.
Sony: E4, E3, T3.

Microsoft: 535, 640, 735.
LG: Spirit, Leon, Bello, Fion, G2 mini, L70.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez kwakus18
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o WP to wybierałbym pomiędzy 735 a 640. Wszystkie telefony w takiej samej cenie? Może opłaca się wziąć telefon poza abo? Te dwa modele są w podobnych (niskich) cenach a oferują dosyć sporo tzn. to bardzo przyzwoite sprzęty jak na swoją cenę. Jeśli chcesz trochę mniejszy telefon to 735. Ma dobrą baterię i aparaty.

Link to post
Share on other sites

LG: Spirit na Androidzie lub L735 lub L640 na WP - to bym polecił.

 

Z wszystkich wymienionych najlepszy ekran ma L735, aparaty L735 i L640. L735 ma też Ładowanie Bezprzewodowe, L640 ma duży akumulator.

 

Miejsce - tu mamy standard czyli 8 GB, ale mamy karty pamięci, przewagą L735 i L640 jest obsługa Kart Pamięci do 128 GB, wiem, ze obecnie 128 kosztuje :) - ale ceny szybko spadają.

 

Nawigacja - MapFactor nie ma na WP, ale Masz HERE Drive i sporo innych programów.

 

polecił bym Ci Lumię 735 - ekran jest rewelacyjny, sporo flagowców ma gorsze ekrany, do tego Masz bardzo dobry aparat tylni i przedni. Jak Android to LG spirit będzie bardzo dobry - ale przegrywa z L735 ekranem i aparatem oraz wielkością obsługiwanych Kart Pamięci.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem sobie takie porównanie, i tak właśnie rozmyślam na tymi telefonami bo wszystkie są praktycznie takie same. Różnie są dostrzegalne np. w Samsungu A3, który ma 16 GB pamięci czy przednia kamerkę mającą 5 Mpx :). Za to Lg Spirit, zachęca Lolipopem, który na resztę tych telefonów nie wiem czy będzie wydany :). Ciężki wybór ;). Do windows phone, jakoś sie nie mogę przekonać, szczególnie jakoś mnie odstarasza ta aktualizacja do windowsa 10, która jest strasznie niepewna, bo po M$, różnie to bywa z opłatami itp. :). Strasznie trudny wybór :D, bo jednak ten telefon będe miał na 2 lata, a nie chcę się tułać z telefonem tak jak teraz ze swoja "Jotką" i sie modlic, czy coś mi ruszy na teleofnie, czy się przypadkiem się nie zwiesi w trakcie pracy :)

 

Tak samo również się zastanawiam nad praca na baterii danego telefonu, ponieważ nie cchciał bym jednak aby tefon rozladowywal w ciągu 4/5h ciągłej pracy na baterii tylko żeby wytrzymał więcej niż 10h i najlepiej żeby w spoczynku wytrzymał np. 2/3 dni to będę zadowolony :)

 

Edytowane przez kwakus18
Link to post
Share on other sites

No chodzi mi głównie o to że z MS, wprowadza te aktualizację do windowsa 10, ale nikt nie wie co może być dalej. Moim zdaniem.wprowadzą jakieś mikroplatnosci i będzie trzeba za coś płacić, bo jednak taka ffirma musi mieć dochody. Poza tym, na androidzie jakoś wygodniej mi się pracuje na aplikacjach które otwierają mi różnego rodzaju dokumenty itp. Jak na razie również nie widać, żeby MS chciał wprowadzić więcej aplikacji z androida na windowsa co jest dla mnie również minusem, bo sklep na wp jest jednak jeszcze ubogi w darmowe aplikacje :).

 

Wracając do telefonow co polecicie? Bo naprawdę muszę się zdecydować jak najszybciej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Moim zdaniem.wprowadzą jakieś mikroplatnosci i będzie trzeba za coś płacić, bo jednak taka ffirma musi mieć dochody
A jak myślisz na czym zarabia Google? Mikro płatności za korzystanie z telefonu? Sorry ale zupełnie nie rozumiem Twojego rozumowania. 

 

wygodniej mi się pracuje na aplikacjach które otwierają mi różnego rodzaju dokumenty itp.
Czyli WP nie otwiera żadnych dokumentów? 

 

żeby MS chciał wprowadzić więcej aplikacji z androida
To nie MS wprowadza aplikacje tylko wydawcy.

Najpierw sam podajesz Lumie do wyboru a później mówisz, że nie chcesz. I'm out.

Link to post
Share on other sites
A jak myślisz na czym zarabia Google? Mikro płatności za korzystanie z telefonu? Sorry ale zupełnie nie rozumiem Twojego rozumowania.

Android to projekt Open Source, nie musi zarabiać. Google zarabia na swoim środowisku dodawanym do niemal każdego urządzenia. Prowizja od sprzedanych aplikacji, reklamy etc.

 

Wracając do tematu: Android - LG Spirit, WP - Lumia 735.

Edytowane przez blaven
Link to post
Share on other sites

Podaje lumie, ponieważ, mam je w ofercie :D, chyba mam takie prawo :D, a to że nie jestem do niej przekonany to kwestia gustu, jakoś interfejs androida bardziej podchodzi mi do gustu, ponieważ kafelki, i inne bajery windowsa to raczej nie dla mnie :D, jak paczylem u kolegi jak on pracuje na WP to jakoś mi by było ciężko się przestawić :D, np. jak wspomniałem aplikacje otwierające dokumenty, nie mówię ze WP nie otwiera dokumentów, ale ma troszkę ograniczone działanie, brakuje mu niektórych funkcji, które w androidzie są :), no ale odejdźmy od tego tematu, może później się przekonam do niego :D, poczytam na internecie itp., zobaczymy :D, jak na razie zastanawia mnie jedna sprawa czy jeżeli pobiore aplikacje na androida lub WP, to jeżeli będę chciał ją przerzucić z pamięci telefonu to ona przejdzie do karty pamięci? Pytam, ponieważ teraz moja jotka, chociaż jest wyposażona w kartę pamięci to ma pamięć wewnętrzną na.która mmożna przerzucać pliki, a ba kartę sd już nie :D.

Link to post
Share on other sites

Znaczy, mi głównie chodzi o to, abym mógł zainstalować pliki np. z google play, a później przerzucić chociaż 60% ich objętości na kartę SD, poniewaz teraz w mojej Jotce, to nie wiele mogę przerzucic, przez co bardoz szybko zapych mi się pamięc teleofnu, i nie mogę nic pobierać :(

Link to post
Share on other sites

Po dłuższych przemyśleniach, LG Spirit, jest najlepszy i wychodzi na czołówkę z tych wszystkich telefonów :D, lecz teraz pojawia sie pytanie jaką wersje wziąć, ponieważ widziałem że jest kilka wersji, i każda różni się procesorem czy aparatem, oraz nurtuje mnie takie pytanie, czy jak pani ekspedjentka da mi telefon, i zobaczę że to nie jest ta wersja, którą chcę, to ona może mi ją wymienić, przed zakupem oczywiście czy będzie robiła problemy, a także czy 8 Gb pamięci teleofnu + 8 Gb karty SD oraz 1 Gb ram to jest wystarczajaca ilosć pamięci, do zwykłego użytkownia na codzień, typu facebook, przeglądarka, jakaś gra nie specjalnie super wymagajaca, oraz odtwarzacz muzyki?

Edytowane przez kwakus18
Link to post
Share on other sites

Tak, właśnie patrzyłem na te wszystkie modele, i chyba stnę przy LG Spirit H440n, ponieważ na recenzji na YouTube, mówili ze on posiada 4G i LTE, i ta wersja posiada również apart 8mpx, oraz procesor snapdragon jak się nie mylę. Może akurat to będzie dobry wybór i będę z niego zadowolony :D

Link to post
Share on other sites

Tak, właśnie wiem zeby nie patrzyć, bo apart i procesor o wiele słabszy :D, tylko nie wiem może mi ktoś podesłać jakieś zdjęcie, albo intrukcje dzięki którym sprawdzę procesor i apart w telefonie, po wlączeniu go. Bo zazwyczaj pozwalaja przed zakupem telefon właczyć, a tak w ciemno nie chce brać, bo z tymi modelami itp. to różnie bywa, a chcę mieć 100% pewności :D

 

A tak w ogóle to jak się sprawuje telefon Montex? Nie ścina się interfejs? Jak aplikacje pod lolipopa, większośc ogarnięta? Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...