Skocz do zawartości

Dobry program do tworzenia stron HTML


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Klucz leży w tym, że masz 4GB ramu, a ja na laptopie mam dwa. Poza tym nawet przy 4GB chodzi dużo wolniej niż takie Visual Studio po doinstalowaniu pluginu php czy phpDesigner. Java to Java. Z tej okazji pozwolę sobie przytoczyć pewien cytat :hahaha:

 

Puk puk.

- Kto tam?

(długa cisza)

- Java.

Puk puk.

- Kto tam?

- C++

Puk puk.

- Assembler.

Link to post
Share on other sites

Spoko:) Ja stawiam, że moje przekonanie do Eclipse wynika bardziej z przyzwyczajenia, poza tym mam bardzo dobrze skonfigurowane stanowisko pracy w Eclipse (PDT+plugin GIT+debugger+kilka innych udogodnień) i nie chce mi się przesiadać (za duży nakład czasowy). Z drugiej strony nie widziałem jakiejś sensownej alternatywy dla Eclipse na linuxie ... NetBeans jest szybkie ale na dłuższą metę denerwuje, bo nie da się wszystkiego szybko zrobić. Pozostaje tylko Zend Studio, ale nie chce mi się płacić za to, bo słyszałem różne opinie i mnie nie przekonuje ... odrzucam też hardcory typu vim i inne:)

 

Co do cytatu to znam go i rozumiem aluzję :hahaha: ... swoją drogą jak sprawuje się phpDesigner przy duużych projektach opartych na symfony lub Zend Framework (lub inny framework) lub chociażby coś w stylu joomla ? Działa dość szybko podpowiadanie składni, debugger, jak wygląda sprawa integracji z systemami kontroli wersji innymi niż SVN ? Przyda się taki opis w temacie :hahaha:

 

Eclipse zamula na chwilę przy wczytywaniu projektu, ale później działa ok. pluginów jest naprawdę dużo. Możesz napisać jak to ze strony phpDesigner ? Na stronie widzę tylko takie ficzery, które pozwolą na standardową konfigurację stanowiska phpowca, a jak z rozszerzeniem, możesz coś napisać ... bardzo mnie to ciekawi.

 

Z góry dzięki za informację :hahaha:

Link to post
Share on other sites

phpDesigner działa szybko, debugger może trochę przymulać ale jest ok. Jest integracja z SVN. Podpowiadanie składni działa bardzo fajnie.

 

Niestety nie ma wsparcia dla eksperymentalnych CSS3 typu @face-font. Linijkę podświetla po prostu na czerwono, ale ważne, że działa.

 

A i phpDesigner jest chyba tylko na windowsa. Nie używam linuxa bo potrzebuję mieć szybko gotowy do pracy i stabilny system.

 

Tutaj masz linka do strony domowej + kilka video - http://www.mpsoftware.dk/phpdesigner.php

 

Niestety licencja kosztuje 120 zł, ale jak na możliwości to jest ok.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

"Nie używam linuxa bo potrzebuję mieć szybko gotowy do pracy i stabilny system."

 

Jak pracowałem na windows, wszystko wydawało mi się piękne. Do czasu jak nie zobaczyłem co kumpel wyczynia na ubuntu i jak mu to działa i co najważniejsze, ile czasu oszczędza ... radzę nie oceniać czegoś, czego się porządnie nie testowało (to moja opinia oparta solidną praktyką na win i utu), bo co najmniej niefajnie się to czyta.

 

BTW: Ja właśnie przesiadłem się z windowsa na ubuntu, bo na windowsie wszystko działało mega wolno, co do stabilności to Ty chyba nie wiesz co piszesz :P

 

W każdym razie dzięki za dyskusję, bo poszperałem dzięki temu po sieci ...

Link to post
Share on other sites

Wiem, bo siedziałem pół roku na tym czymś co nazywasz systemem. Ile czasu oszczędza? mówisz o błędach przy intalacji programów, często brakiem binarek. Wysypywaniem się systemu po updatach jądra? Problemach z Pulseaudio?

 

Chyba chcesz zapytać ile czasu ja oszczędzam korzystając z windowsa aniżeli z linuxa, a oszczędzam go bardzo wiele.

 

Jak posiedzisz na tym pół roku to zmienisz zdanie.

Link to post
Share on other sites

Dziwne "siedzę na tym" od 2,5 roku i jakoś nie zauważyłem takich problemów, no może pulseaudio, ale jakoś dziwnym trafem potrafiłem rozwiązać problem, coś mi się wydaje że z tym kompilowaniem to i DEB lub RPM by się znalazł zamiast binarek, ale powiedzmy, że jest to sprawa gustu, bo dyskusja zaczyna się przeradzać w coś na styl fanbojowej pyskówki, a czego miałem się dowiedzieć już się dowiedziałem :hahaha:

 

Dzięki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...