Skocz do zawartości

PC do 2000 zł <cpu,mobo,gpu,ram>


Recommended Posts

Witam wszystkich.
Moja dotychczasowa grafika Radeon HD 6850 doczekała swoich dni i postanowiłem, że będzie to moment na modernizację całego sprzętu.

Zastosowanie komputera: (gry, biuro),
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (2000)
Których części potrzebujesz?: (CPU, GPU, MOBO, RAM)
Czy będziesz podkręcać sprzęt? (nie)
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:(1440x900, zestaw będzie podłączany pod TV FULL HD, monitora też nie wykluczam w przyszłości)
Specjalne wymagania: (cichy i wydajny zestaw, 8gb RAM,)
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (Obudowa SPC Gladius M40, Zasilacz OCZ SXS2 500W, HDD Seagate 500gb, Chłodzenie procesora SPC Fortis, nagrywarka)
Własna propozycja zestawu: (Chciałbym przejść na Intela (dotychczas AMD), i5 4460 lub i5 4590,)
Inne:
1. Czy opłaca się dopłacić do i5 4590?
2. Zraziłem się do grafiki AMD.. (to juz 2 radeon, który posypał artefaktami), ale nie wykluczam tego producenta jeśli ma sens zakup czegoś lepszego w cenie nvidia.
3. Czy zasilacz wytrzyma przy zakupie GTX 770? Zakup gtx 960 chyba nieopłacalny.. a niestać mnie na gtx 970.

4. Biorę pod uwagę kartę MSI r9 270x 2gb. Nie wiem czy to dobry wybór.

5. Interesuje mnie płyta główna średniej klasy. Nie chce budżetówki.

 

Będę posiadal na sprzedaż niekręcony AMD Phenom II 965 BE, 3GB ramu ddr2, mobo gigabyte GA-MA790FX-DQ6.
dzięki za odpowiedzi. pozdro ;)

Edytowane przez raay4
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Czy opłaca się dopłacić do i5 4590?

 

Zależy do cen w danym sklepie oraz od tego, czy lepiej nie będzie dopłacić do wydajniejszej GPU

 

 

 

Czy zasilacz wytrzyma przy zakupie GTX 770? Zakup gtx 960 chyba nieopłacalny.. a niestać mnie na gtx 970.

 

Z palcem w nosie ...

 

 

 

Biorę pod uwagę kartę MSI r9 270x 2gb. Nie wiem czy to dobry wybór.

 

Zaraz zobaczymy jak to będzie wyglądać ...

 

 

 

Będę posiadal na przedaż niekręcony AMD Phenom II 965 BE, 3GB ramu ddr2, mobo gigabyte GA-MA790FX-DQ6

 

Doliczasz to do zakładanego budżetu 2000 zł czy jest to już w tym ujęte ?

 

Nie myślałeś może o częściach używanych ? Czy zakup 4 GB DDR3 na start z myślą o dołożeniu drugiej kości za jakiś wchodzi tutaj w grę ?  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Doliczasz to do zakładanego budżetu 2000 zł czy jest to już w tym ujęte ?

-Nie doliczam.

Nie myślałeś może o częściach używanych ? Czy zakup 4 GB DDR3 na start z myślą o dołożeniu drugiej kości za jakiś wchodzi tutaj w grę ?  

-Wolałbym zestaw oparty o nowe podzespoły (płyta, cpu i ram na pewno nowe, zastanowiłbym się nad grafiką używaną). Tak 4GB ddr3 na początek wystarczy.

 

A i dodam, że zestaw będę składał raczej w lokalnym sklepie internetowym www.pcrtv.pl. Mają niezłe ceny, złożą mi zestaw na miejscu.

Edytowane przez raay4
Link to post
Share on other sites

Jak dasz radę to....

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

Sapphire Radeon R9 280X Vapor-X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000)

 

2136 zł

 

R9 280X nie pozostawia suchej nitki na GTX 960. Ten sam model jest 50 zł ale tyczy się to zakupu tej karty w zestawie komputerowym. Nie wiem jak potraktują takie zamówienie Sapphire Radeon R9 280X Vapor-X 3GB DDR5 384bit (1070/6200) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

 

nV w tym budżecie ma tutaj pewnego rodzaju dziurę. Do wyboru jest GTX 960 albo GTX 970. Płyta mATX z chłodzoną sekcją zasilania, dwiema kośćmi biosu, przyzwoitą ilością złącz oraz z kompletem audio na tylnym panelu I/O

 

Jeżeli taniej pod 2000 zł to MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128Bit (1178/7010) / Sapphire Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB DDR5 384bit (940/5000)

 

Tutaj warto przejrzeć sobie testy tych kart. W zależności od gry lepiej wypada raz jedna, raz druga. Nie patrz jednak na testy Wiedźmina 3 bo w testach tych, karty AMD nie miały jeszcze nowych sterowników i różnice tam widoczne są nieaktualne. 3 dni temu AMD wydało nowe sterowniki. Na plus za AMD przemawia jednak 3 GB vram. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie nie nastawiam się na jakieś ostre granie w najnowsze tytuły gier. Fifa 15, 16, do tego WOT. Więc tak się nie napinałem na super ekstra grafikę w tym budżecie. Poza tym przy moim 19 calowym monitorze raczej różnicy widać nie będzie. TV to podłącze przy filmie czy coś takiego.

Link to post
Share on other sites

Gry w które zamierzasz grać nie potrzebują 8 GB DDR3, podobnie jak i takiej wydajnej grafiki. Niemniej, jak to kupisz to będzie wydajniej chociażby pod inne tytuły. Są takie tytuły, przy których granie na 4 GB DDR3 jest wręcz niemożliwe. 

Link to post
Share on other sites

A co mógłbyś zaproponować opartego na LGA 1150 i i3 bo nie wiem czy wtedy jest sens pakowac się w i5 (chyba ze ogólna wydajność zestawu poza grami będzie widoczna), gtx 750Ti?
Do wymienionych gier wystarczy?
Bo w zasadzie gdyby nie to, że siadła mi wczoraj grafika pewnie poczekałbym z modernizacją na wakacje albo wrzesień. Nie nastawiam się na wiedźmina, gta V itd.. FIFA i WOT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...