Skocz do zawartości

Samsung Galaxy Alpha vs Lumia 930 - kategoria wydajność


Recommended Posts

Interesuje mnie zakup smartfona w cenie graniczącej z rozsądkiem, czyli do ok. 1500 zł.

 

Kryterium istotnym, ale nie najważniejszym jest wygląd i po długich poszukiwaniach stanąłem przed wyborem pomiędzy Lumią 930 a Samsungiem Galaxy Alpha.

 

Najważniejszym dla mnie kryterium jest wydajność i szybkość działania. Nie gram w gry, nie szukam jakichś bardzo skomplikowanych aplikacji, ale chcę szybko przeglądać internet jednocześnie słuchając muzyki. Chcę szybko przełączać się między aplikacjami i nie chcę ażeby telefon zamulał.

 

Czytałem wiele testów i nadal nie wiem, na który z ww. modeli się zdecydować. Wcześniej miałem samsunga (wprawdzie Ace 2) i Xperię J, które operowały na Androidzie i nie jestem zbyt zadowolony z tego systemu, gdyż wraz z wrzucaniem do niego plików strasznie zwalnia.

 

WindowsPhone z tego co mi wiadomo jest systemem dość zamkniętym wobec czego ma podobno działać sprawniej.

 

Oba telefony wydawałoby się mają potężne procesory i 2gb ramu, więc powinny działać płynnie i się nie zacinać, jednakże z praktyki i z opinii wiem, że tak do końca nie jest.

 

Jeszcze do wczoraj wydawało mi się, że jendak zdecyduję się na Alphę, ponieważ świetnie leży w dłoni, jest bardzo lekki i stylowy. Wyglądem chyba bardziej odpowiada mi niż Lumia. Natomiast przeczytałem kilka opinii chwalących Lumię za wydajność. Stąd mój dylemat.

 

Nie interesuje mnie jakoś znacznie zdjęcia, czy też czytnik linii papilarnych, ale właśnie wydajność, dlatego który wybrać?

 

Chyba, że dla mojego użytkowania to bez znaczenia, ponieważ są na tyle dobre, że nie powinny się zacinać. 

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dawny android i ace 2, xperia j to porażka

Teraz to co innego. Alpha to bardzo dobry i udany model. Działa bardzo dobrze i płynnie :) nie będzie zwiech

Z wyglądu Aplha na pewno jest lepsza

Zobacz jeszcze Z3 compact. Ta sama klasa co alpha :) i też bardzo ładny. Bardzo wydajny

Link to post
Share on other sites

Lumia 930 z pewnością będzie działać lepiej i szybciej, gdyż nie ma Lagdroida tylko najszybciej działający system Windows. Poza tym ma lepszy aparat. Każdy android z czasem zaczyna mulić czego nie ma na Lumii. Miałem różne telefony LG G3, Galaxy S5 a teraz mam Lumię 930 i jest to dla mnie najlepszy telefon jaki miałem. Coraz więcej gier i aplikacji pojawia się na Lumie. No i Lumia ma najlepszą i całkowicie darmową nawigację. 

Link to post
Share on other sites

 Jak pisał autor jakość zdjęć nie jest priorytetem. Więcej argumentów nie masz więc musiałeś wcisnąć. S5, Alpha, Zetki Ci nie zamulą mimo androida. Do Twoich potrzeb i przy Twoim użytkowaniu się sprawdzą bardzo dobrze I ta nawigacja Here jest także dostępna na androida :) która mi osobiście nie podchodzi. Czyli najlepsza to pojęcie względne i każdemu pasuje co innego. I jakby Lumie były takie mega dobre to by nie mieli 5% udziału w światowym rynku smartfonów a jak na taką dużą firme to mizerny wynik :) By android był taki zły to by go nikt nie kupował tylko wybieraliby Lumie :)

Link to post
Share on other sites

Cóż, zgadzam się, że Alpha jest telefonem wyglądającym lepiej, ma kapitalną wręcz wagę. Wyświetlacz też mi bardzo pasuję, 4,7 cala jest w zupełności wystarczające.

 

petekolakowski zwrócił jednak uwagę na bardzo istotną rzecz: na początku zarówno alpha, jak i lumia nie będa się zwieszać. Z biegem czasu android jednak zacznie mulić i wtedy zaczną się problemy.

 

Zdecyduję się jednak na Lumię, która niestety jest chyba droższa.

 

Aparat z pewnością cieszy szczególnie dlatego, że ma dedykowany przycisk.

Link to post
Share on other sites

dziękuję za propozycję innych modeli, ale jak już napisałem, wizualnie interesują mnie tylko te dwa powyższe. jutro wybiore się do sklepu i jeszcze je "wymacam".

 

Znacie może jakieś strony z telefonami w niskich cenach, gdzie wystawiają dodatkowo fakturę vat 23%? (oprócz allegro)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...