Skocz do zawartości

Monitor Dell U2412M - PWM Free?


Recommended Posts

Mam pytanie do ekspertów, gdyż zamierzam wymienić monitor. Wybór - prawie - padł na Dell U2412M - ma bardzo dobre opinie w sieci.

 

Zastanawiam się tylko na jednym aspektem, który poruszony jest także w rewelacyjnym FAQ.

 

Czy ów model korzysta z PWM? W różnych sklepach, w specyfikacjach są podane różne dane, jedne mówią że ten model nie ma, inne że ma.  Są też informacje, że panel jest TN, inne piszą że IPS.

 

 

Chodzi mi o podświetlenie, nie chciałbym męczyć wzroku, gdyż codziennie siedzę bardzo długo przed komputerem.

Link to post
Share on other sites

 

tak, 200Hz

 

O jezu, czyli efekt migotania będzie niestety nieodłączny i widoczny przy pracy?

 

Tylko tak się zastanawiam - czy będzie aż tak widoczny? W sumie bardzo dużo (pozytywnych) recenzji jest o tym monitorze.

Edytowane przez marceli_tar
Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat, jeśli można. Ja również planuję w najbliższym czasie kupić nowy monitor, z tym że chciałbym 16:10 24 cale. Wpadł mi w oko Dell U2415, ale mam wątpliwości czy jest on flicker-free. W recenzji na TFT Central napsali, że jest on flicker-free, natomiast w poradniku co robi drachenfeles jest napisane, że ma PWM. Mógły mi to ktoś wyklarować? bo jak nie jest flicker-free to będzie BenQ BL2411PT. Jakaś inna alternatywa w podobnej cenie?

Link to post
Share on other sites

 

 

czyli efekt migotania będzie niestety nieodłączny i widoczny przy pracy?

 

widoczny jak dla kogo, odczuwalny na pewno

 

 

 

na TFT Central napsali, że jest on flicker-free, natomiast w poradniku co robi drachenfeles jest napisane, że ma PWM. Mógły mi to ktoś wyklarować?
 

 

jest sterowany przez PWM 1,2kHz

 

PS flicker-free, flicker safe itp itd to nazwy handlowe dla sterowania DC

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś polecić jakiś monitor ze sterowaniem DC w rozsądnej cenie +/- 1 000 zł? Chyba że w tej cenie takich nie znajdziemy.

 

Odnośnie jeszcze monitora Dell U2412 - to kwestia odczuwania , jak to ująłeś poprawnie- jest możliwa do ustawienia? Np. poprzez kalibracje itp.? czy wówczas jest możliwość redukcji efektu "mrugania"?

 

Szukam właśnie monitora w przedziale cenowym dla Dell U2412.

Link to post
Share on other sites
Odnośnie jeszcze monitora Dell U2412 - to kwestia odczuwania , jak to ująłeś poprawnie- jest możliwa do ustawienia? Np. poprzez kalibracje itp.? czy wówczas jest możliwość redukcji efektu "mrugania"?

 

nie ma takiej możliwości

jedyne co możesz zrobić to ustawić jasność na 100%, wówczas nie będzie migotał, ale za to wypali ci oczy

 

 

A mógłbyś polecić jakiś monitor ze sterowaniem DC w rozsądnej cenie +/- 1 000 zł? Chyba że w tej cenie takich nie znajdziemy.

 

tylko, że DC w cale nie jest taki rewelacyjne, nie bez powodu w lepszych monitorach korzysta się ze sterowania hybrydowego lub po prostu PWM o wysokiej częstotliwości

 

w temacie zastępników dla U2412M po uwagę można brać U2415 lub BL2411PT, w tym drugim przypadku mamy na rynku dwie wersje z 200Hz PWM oraz z DC trzeba wybrać właściwą po P/N (szczegóły jak to zrobić na tftcentral), niestety lepsze rozwiązania są już sporo droższe vide EV2455

Link to post
Share on other sites

 

 

w temacie zastępników dla U2412M po uwagę można brać U2415 lub BL2411PT, w tym drugim przypadku mamy na rynku dwie wersje z 200Hz PWM oraz z DC trzeba wybrać właściwą po P/N (szczegóły jak to zrobić na tftcentral)

 

@drachenfeles Mógłbyś wyjaśnić co masz tutaj na myśli odnośnie BL2411PT? Myślałem, że wszystkie są flicker-free. Jak to sprawdzić bo nie znalazłem na TFT Central?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...