Skocz do zawartości

Płyta główna do OC FX8350


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym wymienić jako że posiadam płytę Gigabyte GA-990XA-UD3 rev. 3 w której przez throttling  żadne oc procesora nie wchodzi w grę. Chciałbym się was poradzić na jaką płytę wymienić to dziadostwo :). Chciałbym żeby nowa płyta miała mocna chłodzoną sekcję zasilania, możliwość podpięcia usb3 na front, sata3, esata

Mój budżet to ok 500 zł

Proszę o pomoc ;)

 

Link to post
Share on other sites

Artykuł jest mi bardzo dobrze znany to właśnie nim sugerowałem się kupując moją obecną płytę GA-990XA-UD3 nie wiedząc że w rev. 3 to dziadostwo. Jak widać artykuł jest dość stary z 2011 r. więc jest mało aktualni co do wersji płyt. Wybierając nową płytę nie chciał bym natknąć się na niespodziankę typu throttling itp.

Link to post
Share on other sites

Tyle, że zamiast dokładać do tego zestawu, lepiej sprzedać to wszystko w pizdu i się przesiąść na i5 + budżetową płytę główną. W grach będzie szybciej, w budzie będzie chłodniej dzięki czemu ciszej a i prądu mniej zeżre.

Link to post
Share on other sites

@up, no nie wszystko, tylko płytę główną bo przecież i tak chcesz kupić nową (jak już kupujesz nową, to coś ze starą i tak musisz zrobić) i procka  Reszta będzie pasować. Wyjdzie taniej i lepiej. Tylko to rozwiązanie potrzebuje czasu na odsprzedaż starych klamotów.

Za procek spokojnie dostaniesz ~500zł, za płytę główną jakieś 250zł, dołożysz 250zł i razem masz ~1k zł. Za tyle spokojnie kupisz nowego i5-4460 i jakąś w miarę dobrą nową płytę główną. Taki zestaw jak już pisałem wcześniej będzie szybszy i tańszy w eksploatacji i będzie wydzielał mniej ciepła. ;)

Nie musisz martwić się żadnym throttlingiem a jak weźmiesz stosunkowo niedrogie i fajne mobo z87m-d3h to i nawet zablokowanego i5 podciągniesz o jakieś ~150MHz, zależnie od szczęścia ;)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Może masz rację. Natomiast ja nie chcę się bawić w wymianę procka, niedawno go kupiłem i jestem z niego  bardzo zadowolony. Po prostu chcę zmienić płytę po przykrym incydencie z burzą spaliła mi się zintegrowana sieciówka a to zmotywowało mnie do wymiany płyty. Starą spróbuję oddać do reklamacji ;)


Chyba dołożę kilka złoty i szarpnę się na Asus SABERTOOTH 990FX R2.0. Co o niej sądzicie? Nie ma czasem jakiś niespodzianek z nią?
Link to post
Share on other sites

Jak już ma być FX (Pomijając kwestię opłacalności) to bierz coś pokroju Sabertootha porządny cooler (Już masz) i kręć do oporu. 


http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-sabertooth-990fx-r2-0-amd-990fx-4xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-513326/

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

Ale 70st masz w ktorym miejscu? (Mam dokladnie ta sama plyte i procka podobnego bo 8370)bo ja swojego jeszcze nie krecilem i mam przy 4,1GHz na procku ok 55/60 st przy pelnym obciazeniu.natomiast niestety mam do 74st na VCORE1. Tylko jak poszukalem i pogadalem z ludzmi to wszyscy twierdza ze to spokojne wartosci i nie ma czym sie martwic bo ponoc nawet do 90 jest spokoj

Link to post
Share on other sites

Chciałbym wymienić jako że posiadam płytę Gigabyte GA-990XA-UD3 rev. 3 w której przez throttling  żadne oc procesora nie wchodzi w grę.

 

Fajnie, tylko że po aktualizacji biosu płyt w rev 3.0 z zeszłego roku problem już nie występuje, jest dostępna opcja wyłączenia APM tak jak w reszcie. Sama płyta spokojnie osiągnie zbliżone wyniki do tego Asusa bo ma solidną sekcje zasilania.

Link to post
Share on other sites

A jekiej pasty używasz i jaką metoda nakładasz??

Gelid GC Extreme, rozsmarowuje po całej powierzchni procesora

 

 

Ale 70st masz w ktorym miejscu? 

Na procku mam 70st a na rdzeniach 60 przy pełnym obciążeniu prime95. Czytałem żeby nie przekraczać 72 i na rdzeniach 62st
 

Fajnie, tylko że po aktualizacji biosu płyt w rev 3.0 z zeszłego roku problem już nie występuje, jest dostępna opcja wyłączenia APM tak jak w reszcie. Sama płyta spokojnie osiągnie zbliżone wyniki do tego Asusa bo ma solidną sekcje zasilania.

 

Akurat tego nie sprawdzałem miałem Biosa FD a o tych beta czytałem że niby jest APM do wyłączenia ale ponoć nie do końca działa. Poza tym i tak płyta szła na gwarancje więc musiałem coś mieć na zastępstwo ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...