Skocz do zawartości

Radeon HD6850 do grafiki, GF GT220 do fizyki.


Recommended Posts

Radeon HD6850 do grafiki, GF GT220 do fizyki.

 

Czy taki tandem ma sens. Jestem zwolennikiem Radeonów ale nie chce stracić możliwości oglądania efektów fizyki w grach tj. mafia 2.

 

Narazie nie mam żadnego konkretnego kompa do gier, ale posiadam właśnie tego gt220 zalegająego w szafie. Brat mi go przywiózł z Anglii i nie mam go gdzie włożyć. Ale oczywiście jest za słaby więc zamierzam kupić (a raczej mój brat ;)) opłacalnego (wg. pierwszych recenzj) Radeona 6850. Ale z drugiej strony nie chce by ten Gf się marnował. I wyczytałem że da się połączyć dwie karty różnych producentów do póki obie nie będą odpowiedzalne za generowanie grafiki w trybie SLI lub CF, tylko że jedna będie służyła do grafiki (Radeon) a druga do fizyki (GF).

 

I teraz pytanie. Czy wystarczy płyta główna z jednym "pełnym" slotem PCI-E dla Radeona i taki króciutki dla GF (PCI-E X1)? Ta płyta to Asus M4A78LT-M LE ( oczywiście jej nie mam jak reszty podzespołów poza grafiką gf 220). Czy nie będzie spowalniał tego GF w obliczeniach fizyki. Jeśli tak to czy muszę się wykosztować na takiego Asusa M4A77TD PRO, który posziada dwa pełne slot PCI-EX? Różnica 100 zł- dla mnie znacząca.

 

Reszta komponentów jakie zamierzam osobiście nabyć to:

Oczywiście któraś z opisanych wcześniej płyt głównych, Athlon 2 X4 635 2,9 GHz, 2x2 GB RAM Good Ram DDR3 1333 MHz, HDD 500 GB SB

Zasilacz OCZ SXS 500 W. (Za wszystko jakieś 1050, 1150 zł zależnie od płyty)

 

Nagrywarke i obudowe zostawiam ze starego kompa.

 

I jeszcze jedno pytanie. Cz wymieniony wyżej zasilacz nie spali się przy tych dwóch kartach graficznych? Teorytycznie Radeon 6850 + GF GT 220 DDR2 ma TDP tj. HD5870 więc powinno być wporządku.

 

Z góry dziękuje za jakieś odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Radeon z GF nie współpracują jeśli chodzi o renderownie grafiki. Radeon do grafiki, GF do fizyki. W grach nie mających z Physx nic wspólnego nie powinno być żadnych problemów. A w tych z Physx GF bierze się za obliczenia fizyczne w czym napeno jest lepszy niż procesor. A ten GF GT220 nie jest taki słaby jak ci się wydaje sprawdź w zestawieniu GPU. Dla samej fizyki powinno wystarczyć skoro nawet 8600gt sobie radzi.

Link to post
Share on other sites

A co tu ma spowalniać. Jeśli jakaś gra nie obsługuje Physx, to ten GF GT220 nie będzie chyba wogóle przeszkadzał Radeonowi wyświetlać grafike tak jak i w grach które mają taką możliwość (np. Mafia 2) ale dam na Physx-OFF. A gdy włącze ten Physx, to gra musi działać o wiele lepiej niż gdyby fizyka wyliczna była przez procesor. Gdzieś są nawet testy o tym , tylko że użyto starszego i słabdzego 8600GT i ponoć było zauważalnie płynniej niż na samym bodajże GTX460 768MB. Wynika z tego że nie mam czego tu ryzykować bo tego GT220 już mam i tyle a sprzedawać go nie warto bo to małe pieniądze zainkasuję za niego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...