Skocz do zawartości

Przedłużka 8pin do CPU. Jak zrobic?


Recommended Posts

Wszystko znajdziesz na TME. Niestety ale trochę czasu poświecisz, żeby znaleźć potrzebne rzeczy.

Piny:

http://www.tme.eu/pl/katalog#id_category%3D100184

Wtyki/gniazda:

http://www.tme.eu/pl/katalog/konektory- ... b7cb8224e6

 

Potrzebujesz jeszcze kabli AWG18 lub 20 i zaciskarki (niestety to dość drogie narzędzie jak na jedną przedłużkę).

Link to post
Share on other sites

W zasilaczu też masz kable AWG 18 lub 20. To standard przewodów.

 

Zaciskarka służy jak sama nazwa wskazuje do zaciskania pinu na kablu. Bez niej i zaciśnięciu home made przedłużka może się rozlecieć.

 

A co powiecie jeśli kupiłbym przedłużkę bez oplotu i ją sam "wsadził w oplot"?

I to jest najsensowniejsza opcja (o ile wystarczy Ci długość takiej przedłużki na poziomie 30cm). Gotowe oplecione kable np. od NZXT mają słabej jakości oplot.
Link to post
Share on other sites

Po kij? Oploty, termokurcze za 1.20zł za metr, nozyczki co ciecia oplotow i termokurczy, zapalniczka lub inne źrodło ciepła (podobno suszarka sie fajnie sprawuje, a do tego ciezko nią podpalic kable/oplot :D ) i troche zdolności manualnych i myślenia :) No i cos do rozebrania wtyczek, najlepiej homemade z wiekszych i mniejszych zszywek. Obie strony sie rozbraja tak samo, tylko z jednej musisz miec zdecydowanie wieksze zszywki :D

 

Wiem co mówię, bo sam w końcu oplotłem przedłużki 24 i 8 pin :)

 

Edit:

Aha, i igła, żeby potem odgiąć blokady pinów coby je zamontować znowu we wtyczce :P

Link to post
Share on other sites

ja kupilem na oplatanie.pl. A ile? Policz sobie jaka jest sumaryczna dlugosc przewodów w kabli z 24 przewodami o dlugosci 30cm kazdy :D No i dodaj troszke zapasu, bo ja zawsze dodawalem troszeczke bo przy nakladaniu czasem sie zaczynal rozchodzic to przycinalem końcówkę :D

 

24*30+8*30=960 czyli 9,6m, czyli jak czegos nie zwalisz to starczy :) Tylko wez poprawke na to, ze nigdy tego nie robiles, wiec sprobuj dogadac sie z gosciem czy nie daloby rady na 11 czy 12m kupic :) Albo od razu wez 20, na inne rzeczy bedzie. Np. wentyle czy kable do obudowy :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...