Skocz do zawartości

W miarę solidny i porządny telefon


Recommended Posts

Witam,

 

Jakiś w miarę solidny telefonik w cenie do maksymalnie 400-500 zł (nie koniecznie nówka) istnieje? Niestety podczas załadunków czy rozładunków różnie to bywa i czasami o naczepę, ładunek czy podczas wysiadania z ciężarówki o coś mogę lekko uderzyć (mając telefon w kieszeni). Mam teraz Motorolę Defy, ale siada głośnik i ekran więc szukam czegoś na ten wzór (nie za duży i tak solidny). Telefonik sobie chwalę, ale niestety jestem zmuszony do zmiany. Fajnie gdybym mógł bez problemów wgrać sobie jakąś navi czy mapy (zawsze poza laptopem i GPSem mam też taki zestaw w telefonie).

 

Telefon bez zbędnych bajerów bo po co mi. Ma dzwonić, posiadać wifi, za bardzo się nie mulić itd. I być w miarę wielkości właśnie Moto Defy. Nie interesują mnie telefony rozmiarów np. Samsunga Galaxy S4, który ledwo się mieści do kieszeni.

 

Niestety na telefonach się nie znam (od kiedy wprowadzili z dotykowymi ekranami) stąd mój temat.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Groszeq
Link to post
Share on other sites

Z nowych Lumia 532 z 4 calowym ekranem, Lumia 535 z 5 calowym ekranem. Te dwie kupisz nowe, w sklepie.

 

Ja natomiast polecił bym Ci Lumię 735 lub Lumie 640 - obi spokojnie kupisz za 500 zł, nowe od kogoś kto przedłużył umowę. Sa to bardzo dobre telefony, solidne, szybkie, plynne, mające bardzo dobre aparaty. Lumia 735 ma ekran 4.7 cala, ekran ten jest uznawany za jedne z najlepszych ekranów w ogóle, sporo flagowych telefonów ma gorszy ekran.

 

Jeśli chodzi o nawigację - Masz darmową, Off Line, HERE DRIVE, jest dobra i daje radę. Sam jej używam od dwóch lat i nie kupuję nic innego. Jak każdy program ma wady, ale spokojnie mozna jej używać.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja natomiast polecił bym Ci Lumię 735 lub Lumie 640 - obi spokojnie kupisz za 500 zł, nowe od kogoś kto przedłużył umowę.

A co one mają wspólnego z wytrzymałością?

 

Autor ma dwa wyjścia:

1. Jakiś 'pancerniak', aczkolwiek nie orientuje się czy w tej cenie można coś dostać ciekawego, rozejrzę się.

2. Zwykły telefon ubrany w Love Mei. Uwaga - case Love Mei znacząco powiększa telefon.

Link to post
Share on other sites
A co one mają wspólnego z wytrzymałością?

W dodatku autor nie chce tak dużego telefonu, ale jak widać Lumie w każdym temacie trzeba wcisnąć %-)

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

To że spadnie to pikuś, ale jak już o coś przywalisz to gorzej. Może miałaś szczęście. Nie jednemu na pewno raz zleci i po ekranie. Tak jest z każdym telefonem. Masz pecha to i tak będzie po ekranie

Jedynie jakieś pancerne etui bo dobrego telefonu pancernego w tej cenie nie kupisz raczej. Love mei albo inne + szkło hartowane

Link to post
Share on other sites

Love Mei ma własne szkło o ile pamiętam, choc w sumie jakies tanie za dyche mozna zalozyc ;)

 

Argument "mi spadl telefon i sie nic nie stalo" jest kiepski - brata Zetka spadla z 40cm na plytki w lazience i po ekranie. Tyl o dziwo przezyl ;)

Link to post
Share on other sites

Witajcie,

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wybrałem Motorola Moto G LTE - 550 zł prosto ze sklepu wydaje się ceną uczciwą. Prawdopodobnie w Pon bądź Wt pojadę go kupić. Mam nadzieję, że moją kartę sim da się bez problemów przyciąć a ma 9-10 lat.

8 GB wystarczy na navi i mapy więc czego chcieć więcej. W tej cenie chyba nic lepszego nie znajdę - na Allegro 90% telefonów to zagraniczny chłam, a część używek jest sprzedawana bo jest coś tam naprawione "chwilowo" bądź już co nieco się sypie.

 

Gdyby nie część niedziałającego ekranu, padający głośnik i co jakiś czas zacięcia się telefonu podczas różnych czynności to Defy nadal by została ze mną.

 

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A Moto G jest wytrzymała - bez jaj. Jeśteście "nawaleni" czy nienormalni ? 

 

Ludzie chcecie mieć wytrzymały telefon ? To kupicie Ruged'a za 2000 zł - macie spełnione wszystkie normy, łącznie z testami upadku na beton z wysokości 2 metrów.

 

I nie wiem jak nazwać tych - ktorzy "skoczyli" na mnie za 4 calową Lumię 532 - podczas gdy osoba zdecydowała się na WIĘKSZĄ 4.5 calową Moto G. ??? 

Link to post
Share on other sites

Daj jakiś link do tej aukcji. Cena faktycznie atrakcyjna tylko czy dostajesz do zakupu f-vat 23%. Od tego zależy czy będziesz miał gwarancję producenta. Poczytaj sobie temat podpięty "poradnik dla kupującego".

Edytowane przez michaanu
Link to post
Share on other sites

Daj jakiś link do tej aukcji. Cena faktycznie atrakcyjna tylko czy dostajesz do zakupu f-vat 23%. Od tego zależy czy będziesz miał gwarancję producenta. Poczytaj sobie temat podpięty "poradnik dla kupującego".

RTV EURO AGD sklep

 

Co do Lumii to nawet telefonów z Windowsem nie brałem pod uwagę. Nie rozumiem po co ten cały raban - dla mnie Lumie od zawsze na zawsze będą crapem. Kilku znajomych ma i nagminne zawieszanie się telefonu, nie działające funkcje itd. (soft taki jaki był od samego początku - nawet nie wiedzą, że można przeinstalować).

 

Zdaję sobie sprawę, że w moim budżecie nie kupię nic pancernego bo to też nie o to chodzi. Po prostu solidny telefonik (w miarę wytrzymały jak na Smartfony). Do tego fakt Motorola jest ciut większa niż zakładałem, ale najbardziej zależało mi na tym, aby telefon nie był zbyt szeroki. Dodatkowo: jeżeli mam kupić bubla, który jest mniejszy od Motoroli o 1cm w tej samej cenie to chyba oczywiste co wybiorę. Nie chciałem telefonu wielkości Samsunga Galaxy S4.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...