Skocz do zawartości

Własny biznes - burza mózgów


Recommended Posts

Liczę na ciekawą burzę mózgów:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7c/Brainstorming.png

 

Niedawno skończyłem studia. Imałem się różnych zawodów, zwykle były to branże związane z handlem i bezpośrednim kontaktem z klientem. Wychodziło mi jak sądzę całkiem dobrze. Problem jest taki, że mało zarabiam i chciałbym to zmienić. Mam kilka pomysłów na biznes, chciałbym się dopytać bardziej doświadczonych kolegów, na co należy zwracać uwagę na początek? Jakie branże mają łatwiej na starcie a w których bariera wejścia jest trudna do sforsowania? Liczę na cieawką dyskusję.

Link to post
Share on other sites

Szukanie na siłę pomysłów na własny biznes mija się z celem - w ten sposób nic nie osiągniesz. Albo się na czymś znasz i chcesz to robić albo marne Twoje szanse z własnym biznesem. Jeśli masz robić coś z czym nie miałeś nigdy nic wspólnego i jeszcze do tego liczysz na duże zyski to powodzenia w życiu.  Ktoś kiedyś powiedział "Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu."

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W branży handlowje jest jeszcze sporo nisz które nie są zagospodarowane. Najbardziej dochodowe branże to te związane z lekami, artykułami dla dzieci, drogeryjnymi itd.

Marże są wysokie, jeżeli znajdziesz dobry punkt to jest małe prawdopodobieństwo, że Ci się nie uda. Ewentualnei szukaj współpracy na zasadzie franchisingu, czyli kupujesz od kogoś sprawdzony przepis na biznes. Wiele firm tak robi: play, kfc itd itd.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem ten katalog: http://online.fliphtml5.com/fbpn/uory/#p=2

 

Szczególnie zastanowiły mnie warunki współpracy, bo wydają się bardzo korzystnie... zastanawiam się gdzie może być haczyk?

 

Jeżeli te warunki które tam napisali są rzeczywiście zgodne z prawdą, a skoro dali coś takiego do katalogu to musi to być zgodne z prawdą, to nie wiem nad czym się tutaj zastanawiać?

Marże od 100 do 200%, odroczenie płatności, możlwiość zwrotu towaru do 6 miesięcy jeżeli uznasz, że coś idzie nie tak jak sobie zaplanowałeś. Z twojego punktu widzenia, jest to bardzo bezpieczena opcja.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w tym momencie studia uczą tylko tego jak się samodzielnie dokształcać. Idąc po studiach do pracy i tak zaczynamy wszystko od zera i trzeba się nauczyć jak pracować w danym miejscu. Pomijam fakt, że mało, który kierunek nie techniczny jest w tym momencie przyszłościowy.

 

Sam jestem z wykształcenia i zawodu informatykiem i gdybym w czasie studiów nie pracował w zawodzie i nie uczył się we własnym zakresie to w tym momencie nie miałbym nic prócz jak dotąd zbędnego dyplomu (jeszcze nikt go ode mnie nie wymagał ;)

Link to post
Share on other sites

fortunately 102 - zadałem pytanie bo często (coraz rzadziej) ktoś studiuje coś czym trochę się interesuje itd....Wtedy łatwiej jest się znaleźć w biznesie o tym kierunku. Po filozofi proponuję wypożyczlnie rowerów wodnych...:) Częściowo to masz rację,biorąc pod uwagę ,że dużo osób zrobiło niezłe pieniądze nie mając z danym tematem nic wspólnego.Dla mnie samo pytanie świadczy o autorze (przpraszam autora)....Idź chłopie w politykę,podobno da się nieźle wyciągnąć...

Link to post
Share on other sites

Studio inf w PL to strata czasu, chyba ze ktos nastawia sie tylko na prace w wielkich korpo, gdzie pierwszy etap to robot filtrujacy cv. Programuje od ponad 20 lat, od 11 zawodowo (w tym od 4 lat freelancerka), na studiach wytrzymalem 2 lata. Wiekszosc firm guzik interesuje co sie skonczylo i czy wogole skonczylo sie cos poza podstawowka. We wlasnym biznesie czy freelancerce studia tez wcale nie pomagaja zarabiac. Na uczelniach ucza bzdur oderwanych od rzeczywistosci czy prehistorycznych. To jest tak dynamiczna dziedzina, ze lepiej poswiecic ten czas we wlasnym zakresie. Przeprowadzajac rozmowe o prace duzo lepiej slucha sie o projektach wykonanych hobbystycznie, wlasnych pomyslach niz o tych zrobionych na zaliczenie.

 

Edytowane przez booncol
Link to post
Share on other sites

Najlepiej to cos produkowac, ale nie na duza skale. Np fiskars/garden robia zeczy niezniszczalne i wykaczenie/detale sa poza norme i to sie ceni.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Wiele osób chciałoby się zająć sprzedawanie lub wprowadzeniem na rynek różnych substancji chemiczny, ale ma to wszystko za sobą naprawdę sporo papierkowej pracy. Przede wszystkim będą potrzebne Ci karty charakterystyki, bez których nic nie ruszy i w sprawie takich kart możesz np. zgłosić się do

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...