Skocz do zawartości

Problemy ze snem


Recommended Posts

Od pewnego czasu zauważyłem u siebie problemy ze snem, mogę tylko podejrzewać,że jest to spowodowane stresem, ale co do tego pewności nie mam. Niemniej  jest to bardzo uciążliwe. Samego stresu, który miałby być tutaj przyczyną nie sposób wyeliminować, dlatego szukam czegoś, co pozwoli mi zasnąć-nie chcę przy tym faszerować się farmakologiami, dlatego w grę wchodzą tylko normalne suplementy ułatwiające sen. Czy coś z tych rzeczy Waszym zdaniem jest w stanie pomóc http://www.doz.pl/apteka/k533-Spokojny_sen chodzi mi przede wszytskim o skuteczność, ale z drugiej strony też żeby nie otumaniało..

Link to post
Share on other sites

Zamiast prochów uspokajających sugeruje pic dużo wody i uzupełniać w organizmie takie składniki jak np magnez i witaminy. Jest jeden środek, zawiera kilkanaście witamin, etc w 100% wymaganego dziennego spożycia ale nazwy zapomniałem. Co prawda nie bedzie się to wchlaniac tak dobrze jak te naturalnego pochodzenia ale jak prowadzisz szybki tryb życia, lepsze to niż nic. Są używałem przez jakiś czas i rzeczywiście czułem sie lepiej.

Aktywność fizyczna tez pomaga.

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

Te leki - nie żadne suplementy - również uzależniają i w dłuższej perspektywie powodują tolerancję organizmu, a problem powraca z większą siłą. Nie ekspermentuj ze sobą, idź do lekarza, są ośrodki zajmujące się taką problematyką.

 

Na własną rękę możesz zastosować się do kilku ważnych zasad podanych m.in. tutaj

Zwróc uwagę co piszą o sporcie, alkoholu i komputerze (również tablecie). Te ostatnie wpływają na pracę mózgu m.in poprzez emisję światła i promieniowanie elektromagnetyczne, dlatego przynajmniej na 2 godziny przed snem unikając jakichkolwiek wyświetlaczy.

Na potwierdzenie tych słów, znam dobrze osobę, która jest dostrojona do telewizora w takim stopniu, że śpi przez całą noc przy włączonym telewizorze. Próba wyłączenia telewizora przez inną osobę powoduje natychmiastową pobudkę, zupełnie tak jakby pilot działał również na śpiącego.

 

Na koniec, wybierz się na jakiś czas na łono natury, bez urządzeń elektronicznych i używek.

Jeśli palisz, rzuć palenie.

Link to post
Share on other sites

Mnie tam nie zaburza i śpie jak suseł. Psychologia psychologii nie równa - wszystkie przypisy z artykułu pochodzą z przed roku 2000r. Sam skończyłem psychologię i różne szkoly mają różne podejście :).

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony mogę ci polecić coś co już od dłuższego czasu stosuje i u mnie sprawdza się znakomicie.Żadna chemia :-D  .Mianowicie słuchanie audiobooków przed snem.Jakieś małe wygodne słuchaweczki,ciekawy lub mniej ciekawy audiobook ;D i zasypiasz nie wiadomo kiedy.Ważne też jest tak jak ktoś wyżej napisał nieobjadanie się przed snem [2-3 h].

Edytowane przez pustelnic
Link to post
Share on other sites

Jak ja w zeszłym roku miałam problemy ze snem to kupiłam Melatoninę 5mg. 30 zł za 30 tabletek w aptece. Jest to najmocniejsza dawka. Zasypiałam w około 8 minut, spałam całą noc. Gdzie wcześniej potrafiłam leżeć przez 5h i nic.Wiem, to tabletki, ale z drugiej strony chciałam normalnie spać. 

 

Jednak najlepiej jak piszą wyżej, spacer wieczorem, ogólne wyciszenie, porządne przewietrzenie sypialni, może jakimś delikatnym olejkiem zapachowym spryskać poduszkę, Spokojna, wyciszająca muzyka. Tabletki w ostateczności. 

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...