Skocz do zawartości

jaka NOWA karta GRAFIczna do leciwego i5 750 i 500W?


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym jeszcze wycisnąć coś ze starego komputera.

Nie mam pieniędzy na nową maszynę

 

Jaką polecacie nową kartę graficzną do zestawu

intel i5 750

8GB RAM

zasilacz bequiet! 500W

 

nie bardzo mam kasę również na wymianę zasilacza.

 

Zastanawiam się jaką kartę kupić do tego procesora, bo przecież GTX 970 nie ma sensu.

 

Myślałem o R9 270

albo jakimś GeForcie GTX 660 Ti z allegro

Radeonów sprzed R9 nie kupię ze względu na słaby zasilacz.

Tak samo z R9 280 +

Z nowych geforcow chyba tylko GTX 960 ale też chyba za mocna do procesora.

 

Czy też w ogóle nie ma sensu do tego starego procesora?

Jestem w stanie na kartę dać 1000zł.

Nowy komputer najwcześniej za rok.

 

Chciałbym pograć jeszcze w jakieś GTA V.

Wiedźmin 3 jak mniemam w ogóle nie pójdzie ze względu na procesor.

 

Dzięki z góry za podpowiedzi. Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiedźmin 3 jak mniemam w ogóle nie pójdzie ze względu na procesor.  

 

Pójdzie bez problemu.

 

Gdybyś podgonił CPU, to można by celować w coś pokroju 770-tki, a patrząc na doniesienia dotyczące DX12, myślę, że nawet i wyżej.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

270 do Wieśka trochę mało. Nie napisałeś jaki masz monitor. Tak bardzo nie patrz na Swój procesor, Nowaj ma rację na horyzoncie Windows 10 i dx12, procek będzie miał prawdopodobnie mniejsze znaczenie niż obecnie. Ten gtx 960 nie jest taki bardzo zły jak go malują, ponadto Wiedźmina masz gratis.

Jak się mocno nie spieszy to przeczekaj czerwiec, mają być premiery nowych grafik będzie ciekawie. 

Link to post
Share on other sites

Monitor mam 1920 x 1080

poczekać mogę do przełomu czerwca / lipca.

procesora mocno nie podkręcę. 3,4 GHz max

zarowno ze wzgledu na slabe chlodzenie jak i na slaby zasilacz

 

GTX 960 troche mnie martwi szyna jak z kart za 200zł

R9 z kolei lepszego niz 270X nie wsadze ze wzgledu na zasilacz.

 

Myslalem tez o czyms starszym od nVidii.

 

Wazne zeby z karta za 1000zł nie miec 20% wydajnosci takiej jak powinna byc przy i7 4xxx albo takiej jak przy i7 4xxx i karcie za 300zł. Nie chce bez sensu kasy wyrzucac

Link to post
Share on other sites

Do autora zobacz testy Wiedźmina 3 na purepc,

Nie patrz na magię cyferek 2 gb i 128 bit szyna w gtx 960. gtx 960 jest mocniejszy od 270/270x/280, w przypadku 280x jest już różnie. Teoretycznie 280x jest mocniejsza od gtx 960, są gry gdzie lepsze 280x i na odwrót. Wszystko zależy od gierek porównawczych. 

Link to post
Share on other sites

Myśle że R9 280 będzie tutaj najlepsza. Ewentualnie R9 280x.

Procesor nie jest wcale taki najgorszy, chodź leciwy. We wieśku spokojnie da rade. 

Preferuje R9 280/x, zamiast 960Gtx ze względu na 3Gb Vram, które na dzień dzisiejszy są minimum jeżeli chodzi o karty do gier. 2GB Vram które znajdziemy w 960 nie starcza już nawet do tytułów takich jak GTA V czy Wiedzmin III, nie mówiąc już o tytułach które wyjdą za rok lub dwa. 

 

Bzdury. Nowaj

Link to post
Share on other sites

Z wymienionych kart najchętniej bym brał  GTX 770 :D

Ale moj bequiet 500W chyba nie pociągnie. Miałem OCZ 600W ale padł ;p

 

Ze wzgledu na prąd chyba GTX 660 Ti to max u mnie.

Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20436

A ze względu na procesor... Wiesiek ma w minimalnych wymaganiach i5 2500K a to jednak lepszy procesor niz moj.

Ja wiem ze procesor to do gier drugorzedna sprawa ale na benchmarkach widac ze przy tej samej grafice roznice jednak spore są.

A moj proc ma wydajnosc jakichs 40%  i7 4770

Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20436
Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20436
Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20436
Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20436
Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20436
Link to post
Share on other sites

głupoty wypisujesz, tak się składa że gtx 960 jest w Wiedźminie 3 lepszy od 280x - CZYSTA NIEKOMPETENCJA w podanych przykładach. To że Ty preferujesz 280/280x nie oznacza że masz wypisywać kłamstwa. Na chwilę obecną gtx 960 jest lepszy w Wiedźminie 3 od 280/280x. Sytuacja może się zmienić po wydaniu nowych sterów od amd.


ps. tyczyło się tego lok1995

Link to post
Share on other sites

 

 

2GB Vram które znajdziemy w 960 nie starcza już nawet do tytułów takich jak GTA V czy Wiedzmin III

 

Może zanim zaczniesz wypisywać takie bzdury, zerknij sobie na testy, gdzie akurat w tych dwóch grach GTX 960 2GB, radzi sobie nadzwyczaj dobrze, zauważalnie lepiej od konkurencyjnych cenowo kart AMD .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam na forum.

Zarejestrowałem się, bo jeszcze do niedawna byłem w podobnej sytuacji co autor tematu ;)

 

Posiadam i5 750 (niekręcone) + 8 GB RAM + zasilacz BeQuiet 530

 

Niedawno zmieniłem wysłużonego Zotaca GTX 275 referenta na EVGA GTX 960 2 GB SSC i jako że obecnie pykam w Wiedźmina 3 to powiem, że na tej konfiguracji gra świetnie działa tj. grafika wszystko na wysokie (poza HairWorks, oczywiście – off i cienie średnie) i postprocesy wszystkie włączone (tylko z SSAO a nie HBAO+, chociaż po ostatnim patchu zauważyłem że Geforce Experience rekomenduje włączenie HBAO). Nie sprawdzałem fpsów, ale śmiga szybko i płynnie bez żadnych przycięć i zwolnień, przynajmniej ja nic nie zauważyłem. Na początku ścinało leciutko w cutscenkach ale po którymś patchu problem zniknął.

Także Wiesiek 3 na tej konfiguracji jest jak najbardziej grywany :)

 

PS. Sama karta też jest wg mnie bardzo dobra jak na ten segment. Zegary fabrycznie wysoko podkręcone (czerwone MSI w trybie boost ma zegary na poziomie standardu EVGA SSC) + cisza i fajne chłodzenie - w Wieśku 3 jak dotąd zauważyłem max 40% obrotów - ledwo słyszalne, ot taki przyjemny, leciutki szum.

 

W ogóle przeskok z turbinowego GTX 275, którego moi sąsiedzi pewnie również słyszeli na półpasywne chłodzenie wymusiło kolejne wydatki (hehe) - skoro karty nie było słychać to trzeba było sprawić sobie cichy dysk (SSD) + w końcu zmienić boxowe głośne chłodzenie na procku +  mój stary zasilacz Chifteca miał piszczące kondensatory, których przy głośnej 275 nie było słuchać ale przy 960 już bardzo raziły uszy - więc zamiana na BeQuiet  + odłączenie niepotrzebnego już wentylatora 140 mm wdmuchującego powietrze.

 

Cisza jest uzależniająca :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok to myślę że GTX 960 za ok 840zł będzie spoko.


Jeszcze mam pytanko do forumowiczów:

 

czy ten mój bequiet! purepower L8 500W styknie do GTX 960?

a przy jednoczesnym podkręceniu i5 750 może nawet do 4,0 ?

 

i jak by to wyglądało w bardziej prądożernych kartach typu R9 280 albo GTX 970 ?

 

Zasilacz ma pół roku i nie ma z nim żadnych problemów więc ma pewnie wysoką sprawność. Poprzedni OCZ padł :P

 

http://www.bequiet.com/pl/psucalculatornawet poleca ten model przy opcji "bez podkręcania"

do GTX 770 / GTX 970 / R9 285 / R9 290

Dla R9 280 / R9 280X / R9 290X / R9 295 już min odpowiednio 530W i 750W :D

 

Generalnie wygląda na to że granicznym modelem jaki moge wrzucić na swoje 500W jest GTX 770

 

Lepiej 770 czy 960? :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zimeq
Link to post
Share on other sites

Procesor spokojnie da radę,jak go podkręcisz to powinno być o.k. Jeśli chodzi o zasilacz to też myślę że bez problemu pociągnie GTX-a 960 czy nawet 970,ja mam też procesor i5 75- po OC 3.9GHz i GTX-a 660Ti + trzy dyski (obecnie dwa) a zasila to XFX 450W.

W "wiedminie 3" widzę że procesor ma jeszcze spory zapas,ale karta już słabnie przy ust. wysokich,poniżej scren na ustaw. średnich

i te około 40kl/s mam.

ps.chciałem wymienić tego mojego GTX-a na r9 290 i pytając o mój obecny zasilacz tzn.XFX 450W wiele osób napisało że też pociągnie GTX-a 770 czy nawet R9 290 choć to trochę mnie zdziwiło.

 

edit:jak bym miał wybierać między GTX 770 a GTX  960 to wybrał bym nowszą konstrukcję 960.

 

http://hosting-zdjec.pl/images/308689witcher3_2015_05_19_20.jpg

Edytowane przez wasyl1976
Link to post
Share on other sites

jakoś mnie tylko ta 128bitowa szyna danych kłuje w oczy.

nie żebym w ogóle wiedział jak to działą xD

ale nie kuma dlaczego np do GTX 260 dali 448 bitową, do wyższych modeli 512 nawet

potem długi czas do lepszych kart minimum 256bit do poprzedniej serii 384/256 bit

a tu nagle uznali że 128bit rodem z kart low-endowych wystarczy do karty midrange za tysiaka prawie?

Przepustowosc pamięci a poziomie wspomnianego GTXa 260 a to karta gorsza niż mam obecnie

a GTX 770 nie ma jakichś nawet potencjalnych wąskich gardeł

Oczywiście pewnie gadam głupoty bo się kompletnie nie znam xD

Link to post
Share on other sites

Trochę jednak głupoty gadasz. Nie tylko magia liczb się liczy, w tym gtx 960 te 128 bit wystarczy spokojnie. Pewnie że 256 bit byłoby lepsze, ale też nie można powiedzieć że karta się dławi. Tylko trzeba sobie powiedzieć że jest to karta do ustawień graficznych raczej wysokich w fullhd niż ultra.

Link to post
Share on other sites

taka ciekawostka: zmierzylem obecny pobór mocy kompa (przy jedzącej bardzo mało prądu HD 5770) w Starcrafcie 2 na ultra nie przekracza 177W. Rozumiem, że procesor śpi w tej grze a nawet tak stara grafika nie chodzi na 100%. W każdym razie chyba 500W zasilacz o sprawności 87%  jakoś tam da rade z tym nawet GTX 770

Link to post
Share on other sites

270 do Wieśka trochę mało. Nie napisałeś jaki masz monitor. Tak bardzo nie patrz na Swój procesor, Nowaj ma rację na horyzoncie Windows 10 i dx12, procek będzie miał prawdopodobnie mniejsze znaczenie niż obecnie. Ten gtx 960 nie jest taki bardzo zły jak go malują, ponadto Wiedźmina masz gratis.

Jak się mocno nie spieszy to przeczekaj czerwiec, mają być premiery nowych grafik będzie ciekawie. 

R9 270 za słaba do W3!!!? No chyba ze ktoś musi mieć uber detale i 60 klatek ale wtedy to i gtx970 za słaby. Ja gram w FHD w ok. 30 klatkach (tak jak na ps4) w średnich i Uber detalach i z włączoną technologią nvidia hairworks bez tego spokojne mam średnio ok. 45 a poniżej 35 spaść nie chce - a i gra wygląda praktrycznie tak jak wszytsko na uber!

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...