Skocz do zawartości

Smartfon z Androidem za ok. 500/600zł nowy/używany (duży post)


Recommended Posts

Siema wszystkim. Szukam smartfona za ok 500-600zł. Nie sądzę, żebym dostał za to jakąś nowkę, ale myślę, że coś mi doradzicie i pomożecie w wyborze.

Przeglądałem wiele wątków czy propozycji, i nadal ciężko mi się zdecydować. Może napiszę jak będę używał smartfona od najczęściej używanych funkcji do sporadycznych, ale istotnych: telefonowanie, komunikatory i maile przez WiFi i GSM, muzyka (z Viper4Android), przeglądarka, aparat z lampą (również jako latarka), nawigacja (Yanosik i AutoMapa, o ile przeniosą mi licencję), hotspot dla tableta, aplikacje typu RSS, bank, gazetki sklepowe, kupony, przeglądarka dokumentów itd.

Wyświetlacz z przedziału 4,3" - ~5,2", zależy mi na baterii, żeby nawet przy intesywnym działaniu (jak np. godzinka nawigacji bez ładowania) wytrzymał od 7 do wieczora. Prawie na pewno zrootuje urządzenie skoro chcę mieć Viper4Android i zablokowane reklamy, używam większość usług Google (Google Now, udostępnianie lokalizacji itp.) Nie wiem jak szybko zmienię urządzenie ani czy dane urządzenie dostanie aktualizacje, więc dobrze by było jakby miał jakieś wsparcie np. na XDA.

Nie mam przekonania do innych marek niż HTC, Sony, LG i Samsung, tak samo do urządzeń ze Snapdragonem ~400 i RAM poniżej 1,5/2GB (miałem niezrootowanego One E8, ale mi ukradli, jeszcze mam Nexusa 7 2013, oba z 2GB RAM).

Upatrzyłem sobie stare flagowce, ciężko mi wytłumaczyć dlaczego. W zasięgu ręki w tej cenie dostanę Nexusa 4 (bardzo kiepska bateria, której się obawiam, nawet jak wsadzi się nową, co jest stosunkowo łatwe, nie wiem czy wystarczy mi te dostępne ~10GB, nawet z pendrivem Sandisk DT MicroDuo 32GB, którego nie będę cały czas wpinał, bo nie jest wygodny, i również pożera baterię, trochę obawiam się również szklanej obudowy) i Samsunga Galaxy S3 LTE (na XDA niewiele alternatywnych ROMów, w zasadzie Resurection godny polecenia, nie wiem jak z Knoxem jeśli urządzenie jeszcze na gwarancji, tak to nie wiem do czego się jeszcze przyczepić, może do jakości wykonania). Oprócz tego poluję na One M7 (ale w tej cenie modele mocno zużyte, samo urządzenie podatne na uszkodzenia i uszczerbki, baterie również nie pierwszej młodości, a już nowe nie porywały, podobno droga wymiana i ciężko z rootem, dużo zabawy z S-Off), Sony Xperia Z1 (nie wiem co o nim myśleć, w zasadzie nic o nim nie wiem, tylko tyle, że jedni narzekają na wyświetlacz, inni na obudowę, inni na wsparcie, ale w zasadzie z rzeczy dla mnie pewnych to specyfikacja), LG G2 (to już musiałby być cud, żeby w tej cenie dostać, no i jak w przypadku N4, czyli dostępne 10GB).

Do jakichś LG G2 Mini, L90 itd. jakoś nie mam przekonania, właśnie przez te Snapdragony ~400, 1GB RAM, niektóre np. nie mają nawet czujnika oświetlenia...

Chyba tyle, mam nadzieję, że jakoś wpłyniecie na mnie i wady przestaną przerażać.

Link to post
Share on other sites

Masz dosyć spore wymagania. W tej cenie używane G2, Z1 to jakieś trupy znajdziesz jedynie. Może M7 by dało radę upolować

S3 lte odpuść bo nakładka Ci zlaguje

Taki G3s albo Spirit mimo Snapa 400 ładnie śmigają. Zobacz jeszcze Motorola Moto G 2 generacji. Ma czystego androida przez co działa płynnie i ma wsparcie prosto od google

Możesz poszukać jeszcze Asus Zenfone 5 z 2gb ramu

 

I następnym razem pisz tematy i posty bardziej zwięźle według wzoru bo się niezbyt ciekawie czyta takiego tasiemca.

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy to spore wymagania, według mnie standard wymagany od smartfona. Inni potrzebują nie wiadomo co do grania.

Oczywiście wszystko na raz nie działa, telefonowanie, komunikatory i maile to codzienność, muzyka sporadycznie, ale używam też do odtwarzania w samochodzie z AutoMapą i Yanosikiem (testuję na własną rękę jak mam możliwość jazdy samochodem czy opłacalne jest korzystanie z unikania korków czy innych zagrożeń na drodze), przeglądarka jak przeglądarka, aparat okazjonalnie, ale lampa się przydaje jako latarka, hotspot do tableta, bo w zasadzie jak mam go przy sobie to głównie z niego korzystam, ale mam tylko w wersji WiFi, aplikacje również sporadycznie, również zależne od dostępności tableta.

M7 też problem złapać niepocharatany, nie wiem czy te aluminium jest takie podatne na uszkodzenia czy to zaniedbanie użytkowników, ale masa egzemplarzy jest z uszczerbkami, "dziurkami" czy innymi wgnieceniami, nie mówiąc już o tym jak to się rzuca na czarnych egzemplarzach.

S3 LTE od razu wyszedłem z założenia, że root + wywalenie co zbędne, albo czysty ROM (czy Lollipop to kwestia testów czy opłacalne i korzystne).

Zastanawiałem się nad G3s, pomijając Snapdragona 400 i 1GB RAM to oferuje wiele: LTE, NFC czy bajer w postaci laserowego autfocusa. Nie jestem jednak pewny czy po jakimś czasie nie zabraknie mi jakiś modów, szczególnie, że nakładka jest ohydna w porównaniu z Sense HTC.

Moto G2 ciekawa opcja, czysty Android, tanie urządzenie, nie brałem pod uwagę w ogóle Motoroli, muszę się jej bliżej przyjrzeć. Trochę mnie martwi, że odblokowanie bootloadera = utrata gwarancji, nawet po zablokowaniu, a bez Adaway tylko cierpliwi i masochiści wytrzymają.

Muszę sprawdzić jak obecne modele z S400 i 1GB RAM się sprawują, nadal nie mam do nich przekonania, może z wyjątkiem Moto G2 z czystym Androidem.

Nie ma przypiętego żadnego wątku z wzorem, treść jest jak najbardziej poprawnie napisana w języku polskim i zgodnie z zasadami netykiety, za to brak kropek już nie.

Może ktoś się jeszcze wypowie czy lepiej coś młodszego z S400/S410 i 1GB RAM czy dawne flagowce z >S600 i 2GB RAM.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...