Skocz do zawartości

Telefon dla taty (SGS5, G3, Z3C)


Recommended Posts

  • mój budżet : -
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Orange
  • nówka czy używka : nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : -
  • preferowany system mobilny : -
  • do czego będę używać urządzenia : rozmowy, sporadycznie zdjęcia
  • moje najważniejsze wymagania : długi czas na baterii, +za możliwość wymiany baterii bez pomocy serwisu

 

Witam,

tata przedłuża umowę i poszukuje telefonu, który by spełniał powyższe wymagania. Sam wytypowałem Sony Z3 Compact, Samsung Galaxy S5, LG G3.

 

Najbardziej interesuje mnie czas pracy telefonu na baterii, użytkowanie wyłącznie podczas rozmów bez facebooków, przeglądarek, gier, benchmarków itp bzdetów - Tata potrafi przegadać kilka h wciągu doby

 

Drugorzędna jest wytrzymałość telefonu, staruszek nie jest osobą, która dba o telefon. Często mu zdarza się porzucić telefon gdzieś na hali w firmie, możliwość lekkiego zalania naftą, trochę upadków, narażony na działanie wiórów metalowych.

 

Aktualnie tata posiada Sony Xperia Z, ogółem strasznie narzeka na ten telefon, często traci zasięg, kilkukrotna wizyta w serwisie nie wiele dała. Pomaga tylko wyłączenie i włączenie telefonu, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy Z3 compact też ma tą dolegliwość?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Posiadałem wcześniej S5 ale okazał się za "duży" i za bardzo plastikowy... Teraz mam Z3C i używam go w hali (metalowa konstrukcja i ściany) i nie mam problemów z zasięgiem w 2g. Bateria trzyma całkiem dobrze, 2-3 dni z włączona synchronizacją poczty i powiadomienia plus pogoda. Co do wytrzymałości to mam założone etui.

Link to post
Share on other sites

Radził bym się zastanowić nad Lumiami - do takich zastosowań są znacznie lepsze.

 

Lumia 640 - ma długi czas pracy, bardzo dobry aparat, wymienny akumulator.

Lumia 735 - świetny ekran, wymienny akumulator, bardzo dobry aparat, ma krótszy czas pracy niż L640.

 

Tak czy inaczej przy samych rozmowach L735 spokojnie wytrzyma 3 dni, a L640 bez kłopotów osiąga 4 dni. A jak włączymy oszczędzanie energii to L640 przy samych rozmowach spokojnie dobija do 6 dni. :)

 

Kolejną zaletą jest prostota obsługi, płynność działania, przypinamy kontakty jako kafle i mamy święty spokój, moja Mama ma ponad 60 lat i z marszu nauczyła się obsługi Lumii.

 

No i cena - Lumia 640 to wydatek rzędu 650 zł - nówka w sklepie, do tego można kupić porządne etui + szkło i mamy fajny zestaw.

Link to post
Share on other sites

Ja odradzam natomiast LG. Co prawda wytrzymałość na upadki jest dość duża, jednak mój egzemplarz popękał od naprężeń noszony w kieszeni (przy stykach). Bateria na początku trzyma mocno, jednak po pół roku ledwie daje radę wytrzymać cały dzień, przy czym nie korzystam z telefonu zbyt wiele. No i telefon się niemiłosiernie nagrzewa, wtedy zwalnia i mam ochotę nim rzuć o podłogę, bo czasami na włączenie dialera, czy sms czeka się kilkadziesiąt sekund.

Z tych wszystkich chyba najbardziej poleciłbym sony.

Edytowane przez ae28402dk
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi

 

@Mordi

Dziękuję za twoją opinię nt. Z3C, tata powinien być zadowolony z czasu pracy na baterii. Mógłbyś coś powiedzieć na temat SGS5 jak bateria trzymała?

 

@Ravir

L735 jest nie dostępna w ofercie operatora. Z lumii do wyboru jest L635, L640 oraz L830. Z drugiej strony ojciec jest ciągle w biegu więc wątpię, żeby przypadł mu do gustu pomysł nauki nowego menu w telefonie.

 

@ae28402dk

Dziękuję za informację nt. czasu pracy na baterii.

 

Możecie coś powiedzieć jeszcze o wytrzymałości baterii w sgs5?

Link to post
Share on other sites

S5 miałem cały miesiąc , to bateria nawet nie żdazyla się ułożyć ale różnica to około pół dnia do jednego na korzyść sony. Przy korzystaniu z nawigacji strasznie leciała bateria, a ładowarka samochodowa od mojego HTC starego nie dawała rady ładować, w Z3C spokojnie sobie radzi i aż tak bateria nie leci. Dla mnie największym problemem była wielkość samsunga, a Z3C jest znacznie poreczniejsza. I głównym powodem wysysania baterii w S5 to jest wielkość wyświetlacza, jest większy i ma większą rozdzielczość niż compact. Jeżeli zależy Ci na baterii to do S5 można dokupić większą oryginalną baterie o pojemności 3500mAh z klapką , dzięki niej powinien trzymać dłużej o jakieś 25% - 30% tylko wtedy już nie jest taki smukły i lekki ale to rzecz gustu...

 

A i minusem w S5 ale też w Z3C jest klapka zasłaniająca port USB, w Samsungu udało mi się ją złamać wkładając go do kieszeni po ładowaniu, bo zapomniałem jej domkąć i po pseudo wodoszczelności było... W soniaczu jest trochę lepsza, ale nie korzystam z niej bo kupiłem ładowarkę biurkową magnetyczną(na noc stawiam w niej telefon) i nie muszę jej otwierać (tylko w samochodzie jak chcę podładować).

Edytowane przez Mordi
Link to post
Share on other sites

Kup mu Lumię 640 - duży akumulator, bardzo dobry aparat. co więcej możesz kupić Lumię 640 z Dual SIM, jak Twój Tato ma dwa numery to ma kolejną fajna opcję. Co do nauki - moja ponad 60 letnia Mama "ogarnęła" Lumię :) - a wcześniej miała klasyczny sprzęt, więc Twój Tato sobie poradzi. W gruncie rzeczy wystarczy się nauczyć "przypinania" kontaktów i parę innych banalnych czynności.

 

Prostota jest jedną wielkich zalet Lumii, nie ma tam tak wielu rzeczy do ogarnięcia jak w Androidzie. Z moich doświadczeń wynika, ze ludziom łatwiej było  ogarnąć Lumię niż przesiąść się z Samsunga na Sony :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Rozważałbym tylko Z3 compact i Galaxy S5.

 

Obydwa świetne. Samsung ma lepszy aparat, oraz wyświetlacz. Ponieważ jednak wyświetlacz jest bardziej szczegółowy, zużywa więcej energii. Jeżeli więc o żywotność chodzi, to lepsza będzie Z3 i to nawet o 50%... pod warunkiem, że będziemy tego wyświetlacza używać. Jeżeli chodzi zaś o rozmowy, to bateria w S5 wytrzymuje o 11h dłużej (wg. testów przeprowadzonych przez gsmarena).

 

Którego byś nie wybrał, nie pożałujesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...