Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Może zacznę od opisania mojego problemu. Otóż mieszkam w piętrowym domu rodzinnym. Na parterze posiadam pokój "komputerowy", w którym znajdują się moje 2 komputery, do tego mam tam wyjście internetowe, do którego mam podpięty router TP Link WR941ND. Wszystko od praktycznie 3 lat działa bez zarzutu. Wi fi na parterze, oraz w obrębie domu, było bez większego zarzutu, natomiast na piętrze zasięg mizerny, ale do zabawy z tabletem czy smartfonem wystarczający. Jednak zainwestowałem teraz w telewizor smart tv, z obsługą DLNA. Chciałbym, teraz pociągnąć kominem kabelek od routera na piętro i tam zamontować jakiś switch z punktem dostępowym. Telewizor wtedy bym podpiął kabelkiem do switcha, a dodatkowo zasięg wi fi byłby przyzwoity na piętrze. Do tego chodzi mi po głowie zakupienie jakiegoś dysku sieciowego wspierającego DLNA, dzięki któremu mógłbym filmy puszczać na telewizor, bez konieczności pracy komputera na dole jako serwera, czy latania z pendrive'ami. 

 

Teraz moja prośba, czy ktoś z was mógłby mi doradzić jakiś sprzęt do max 200zł, który sprostałby moim wymaganiom? Dodatkowo zaproponowałby jakiś dysk sieciowy w cenie w granicach rozsądku. Nie potrzebuję dysku NAS od Synology za 1300zł......

Przeglądając internet, doszedłem do wniosku że najtańszym rozwiązaniem będzie po prostu zakupienie drugiego routera wi fi i wyłączenie mu DNS'a i nadanie IP z puli mojego głównego routera. Oczywiście możecie mi zaproponować jakiś lepszy router (jak wspomniałem do 200zł), którego mógłbym użyć jako głównego, a obecny jako ten dodatkowy switch na piętrze. 

Co do dysku chodzi mi po głowie np taki WD My Cloud.

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady i opinie. 

Link to post
Share on other sites

Czesc,

 

skoro chcesz przeciagnac kabel przez komin do dodatkowego urzadzenia, to warto byloby pomyslec nad ruterem bezprzewodowym z funkcja powtarzacza (repeater), portem USB z mozliwoscia uruchomienia serwera obslugujacego DLNA.

Np. D-LINK DIR-857

Link to post
Share on other sites

Ten komin to chyba nie jest komin grzewczy?

 

A co do rozwiązania - DLNA na routerach sprawia sporo kłopotów, generalnie DLNA nie jest super rozwiązaniem, chyba, że masz dobry serwer z transkodowaniem - niestety telewizory wielu formatów nie obsługują, są problemy z napisami itd..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...