Skocz do zawartości

WIEDŹMIN 3 - PROBLEMY - PYTANIA


Recommended Posts

Witam!

No więc, mam sobie gogowską wersję wieśka 3 i mam z nia taki kłopot że grając na śrendich ustawieniach (bez hairworks naturalnie) gra osiąga średnio 32fps, w porywach 40, często spada do 15-20.

Co ciekawe, nie powinno tak chyba być bo zgodnie z  tym co się dowiedziałem to mój komputer: I5-4670K, GTX770 OC2gb, 8GB DDR3 1888Mhz. Powinien odpalić tę grę przy 40 fps nawet na ultra.

 

Zaznaczam że sterowniki graficzne mam najnowsze, i jak do tej pory nie miałem jeszcze praktycznie problemów z żadną grą na najwyższych ustawieniach (nowy wolfenstein zmusił mnie jedynie do zmniejszenia paru opcji).

 

System operacyjny to Windows 8.1.

Ma ktoś jakis pomysł co może być nie tak ?

Link to post
Share on other sites

Witam,mam problem z grą Wiedzmin 3,który uniemożliwia mi kompletnie rozgrywkę,otóż po 2-3 minutach od odpalenia gry łapię freeza,słyszę jedynie dzwięk z gry,nie wywala mnie do pulpitu ale i tak musze uruchamiać menadzera urządzeń żeby zakonczyc proces gry,ponieważ widnieje przy nim "brak odpwoiedzi". Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej(oczywiście probowalem odpalac gre na starszej wersji sterownikow,ale problem nie zniknal),zmniejszenie jakości grafiki również nie pomaga.

Miał ktoś z was taki problem?,jeżeli tak jak go rozwiązał?

Oczywiście ten problem występuje jedynie w grze Wiedzmin 3,inne gry chodzą bardzo dobrze.

Specyfikacja mojego komputera jest następująca:

I7 4790K

Geforce 780 Ti Windforce GHz Edition

AsRock Z87 Extreme 4

16GB Ramu Goodram CL10

Corsair RM 750W

Link to post
Share on other sites

pakiet polski można ściągnąć z GOGa :)

 

 

u mnie wszystko się ładnie zainstalowało, gra śmiga bardzo ładnie.

Jedyny problem jaki miałem był związany z klawiaturą :) przyciski się blokowały np. skakanie lub nic nie działało oprócz esc :)- tylko w Wiedzminie, po zminimalizowaniu do pulpitu działało, po powrocie do Wiedźmina już nie. Pomaga reset gry.

Edytowane przez bizum
Link to post
Share on other sites

jesli komus nie idzie instalcja z płyt 2 i 3 warto skopiowac je na dysk i dopiero przejsc do instalacji wtedy idzie gładko, a jak nie da rady nawet skopiowac płyt to trzeba sciagac z gog.com.

 

Wszystkie poprawki i jezyki są dostęne w aplikacji gog wystarczy wejsc w gre i wybrac "More" -"game extras" 

 

sledz@

ja mam taka samą kartę jak ty i mam wszystko na high i ultra chyba ze 2 rzeczy i  mam 45/53 fps ;)

 

@bizum

warto zaoptrzyc sie w pada od xboxa o niebo lepiej się gra ;)

Edytowane przez Mandriv19
Link to post
Share on other sites

Witam,mam problem z grą Wiedzmin 3,który uniemożliwia mi kompletnie rozgrywkę,otóż po 2-3 minutach od odpalenia gry łapię freeza,słyszę jedynie dzwięk z gry,nie wywala mnie do pulpitu ale i tak musze uruchamiać menadzera urządzeń żeby zakonczyc proces gry,ponieważ widnieje przy nim "brak odpwoiedzi". Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej(oczywiście probowalem odpalac gre na starszej wersji sterownikow,ale problem nie zniknal),zmniejszenie jakości grafiki również nie pomaga. Miał ktoś z was taki problem?,jeżeli tak jak go rozwiązał?

 

 

Miałem podobnie i pomogło mi takie ustawienie gry..

 

http://i59.tinypic.com/2e4kbyp.jpg

 

Oraz  zainstalowanie najnowszych Visual C++ Redistributable x64 i Visual C++ Redistributable x86 + przestawienie w sterowniku grafiki tryb zarządzania energią na "Preferuj maksymalną wydajność"..

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Siema mam problem z cieniami w Wiedzminie 3

http://i.imgur.com/5OVE7yK.jpg

Jakoś dziwnie zanikają i sie pojawiaja najlepsze jest to że nie wszystkie tylko te np tutaj na skarpie wyskakuja takie kropki jak sie oddalam albo przyblizam w dalszej odległości juz nie widać . Nie wiem o co w tym chodzi. Czy to jest normalny zabieg. W inny grach nie widziałem takich kropek. Chyba w GTA 5 mi sie zdażyło jeszcze ale tak jak odpalam inne gry to nie widać nie wiem czemu tak sie robi.

Temperatury to max 65 stopni

Gram na ustawieniach średnie/wysokie    Gram na rozdzielczosci 1360x768

Karta - GTX 660 OC

Procesor - Intel i5 3470 3,2

Pamieć - 8 GB

Zasilacz 550W Corsair VS series

Płyta msi b75a-g43

Link to post
Share on other sites

Mi gra często się freezuje przy grzebaniu w ekwipunku,

leci muzyka a ekran stoi i trzeba grę zabić managerem zadań

na forum witchera pisali ze trzeba wyłączyć sprzętowy kursor, 

zmniejszyło to częstotliwość freezów ale i tak dalej występują

trzeba poczekać na kolejny patch

Ps. u was tez po wyłączeniu kursora sprzętowego myszka tak dziwnie się porusza po menu?

Link to post
Share on other sites

Otoz chcialem se wlaczyc wieska teraz i nie moge dac play, tak jak by gra nie byla zainstalowana... i musze sciagac od nowa, natomaist pisze mi ile juz mam czasu gry przegrane, o co chodzi ????

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, jak widzicie granie na takim sprzęcie

 

Cpu: Phenom II 955x4 z lekkim oc 3.5GHz

Gpu: Radeon r9 270x 4 GB po oc  1115 gpu clock, 1430 memory,

Ram: 8GB 1333 MHz

HD: ssd 128GB

Monitor: IIyama 1680x1050

Zasilacz: 500 W

 

Kolejny banał z tej serii ale cóż...

Edytowane przez pablotheone
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, jak widzicie granie na takim sprzęcie

 

Cpu: Phenom II 955x4 z lekkim oc 3.5GHz

Gpu: Radeon r9 270x 4 GB po oc  1115 gpu clock, 1430 memory,

Ram: 8GB 1333 MHz

HD: ssd 128GB

Monitor: IIyama 1680x1050

Zasilacz: 500 W

 

Kolejny banał z tej serii ale cóż...

Nie będzie źle gra siedzi głównie na GPU. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/wiedzmin-3-dziki-gon-testy-wydajnosci-kart-graficznych/strona/23839.html .

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, jak widzicie granie na takim sprzęcie

 

Cpu: Phenom II 955x4 z lekkim oc 3.5GHz

Gpu: Radeon r9 270x 4 GB po oc  1115 gpu clock, 1430 memory,

Ram: 8GB 1333 MHz

HD: ssd 128GB

Monitor: IIyama 1680x1050

Zasilacz: 500 W

 

Kolejny banał z tej serii ale cóż...

 

będzie dobrze :)

 

ja też mam R9-270X i Xenona E5450 @3,7

Link to post
Share on other sites

Do osób, które nadal mają problemy z działaniem gry (u mnie: wywalanie do pulpitu co 10-15min, wywalania z ekwipunku) pomoże starszy sterownik NVIDII do 350.12. Pograłem bezawaryjnie ponad 2h.

Link to post
Share on other sites
Mi gra często się freezuje przy grzebaniu w ekwipunku, leci muzyka a ekran stoi i trzeba grę zabić managerem zadań na forum witchera pisali ze trzeba wyłączyć sprzętowy kursor,  zmniejszyło to częstotliwość freezów ale i tak dalej występują trzeba poczekać na kolejny patch Ps. u was tez po wyłączeniu kursora sprzętowego myszka tak dziwnie się porusza po menu?

 

Do wszystkich którzy mają problemy z freezami przy grzebaniu w ekwipunku - pomaga wyłączenie limitu klatek na sekundę. U mnie tak freezowało co 15-30 minut. Wyłączyłem opcję i wczoraj przez cały dzień ani jednego problemu z grą.

Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites

Do wszystkich którzy mają problemy z freezami przy grzebaniu w ekwipunku - pomaga wyłączenie limitu klatek na sekundę. U mnie tak freezowało co 15-30 minut. Wyłączyłem opcję i wczoraj przez cały dzień ani jednego problemu z grą.

 

Też tak zrobiłem i do tego zmieniłem wyświetlanie na "pełny ekran" bo domyślnie ustawiało "wyświetlanie w oknie bez ramek" i teraz nie wyrzuca mnie z gry po oc karty.

Link to post
Share on other sites

a ja nawet nie mogę zainstalować gry...nawet jak pobrałem z GoG i dałem sprawdzenie integralności podczas instalacji to party są uszkodzone, wielokrotnie próbowałem pobierać i nic...co za kaszana -.- :CCCC

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

No mi dzis się gra wywaliła pierwszy raz. Wszedłem do inventory i już nic ine mogłem zrobić tylko wyjśc do windy i zabić proces. Ogólnie ten GOG to jakaś porażka. Niby język polski a większość po angielsku. Ściągnąć cokolwiek z tamtąd graniczy z cudem. Albo idzie bardzo wolno albo błedy serwera.

Od razu drugi zwiech miałem jak wszedłem do garnizonu i do wieży gra się zminimalizowała i już nie dało się jej przywrócić a dialogi leciały.

Edytowane przez POSTMAN
Link to post
Share on other sites

W moim przypadku gra jest prawie niegrywalna,co 5-10 minut freezy,dzwiek leci dalej i gre musze wylaczyc za pomoca menedzera zadan. Próbowałem sterowników najnowszych jak i wersji 350.12,niestety bez rezultatu. Jestem bardzo rozczarowany ilością problemów z grą na samym starcie,temperatury karty w normie,procka również. Ma ktoś z was jakieś sugestie?

Edytowane przez ridzios
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...