Skocz do zawartości

WIEDŹMIN 3 - PROBLEMY - PYTANIA


Recommended Posts

Dane techniczne komputera:
Procesor - i5-4590 3.3 GH
Ram - 2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9
Płyta główna - msi h97m-g43
Grafika - Gigabyte R9 280 WF3X OC
Zasilacz -Fortron 460W, 460-60 HCN

(NIEZALEŻNIE CZY GRAM NA ULTRA CZY NISKICH WYSTĘPUJE TO SAMO W PROCESACH USTAWIŁEM WSZYSTKO NA WYŁĄCZONE I BYŁO CIĄGLE TAK SAMO)
Witam mam problem z dziwnym rozmazywaniem, zanikaniem
tekstur podczas ruszania kamerą, gwałtownymi ruchami myszką.

 

Tutaj filmik bo nie wiem jak to wytłumaczyc jesli bedzie naruszał regulamin forum wstawie screeny

https://www.youtube.com/watch?v=YxEeqBYr5go

Link to post
Share on other sites

Do wszystkich którzy mają problemy z freezami przy grzebaniu w ekwipunku - pomaga wyłączenie limitu klatek na sekundę. U mnie tak freezowało co 15-30 minut. Wyłączyłem opcję i wczoraj przez cały dzień ani jednego problemu z grą.

 

wylaczenie limitu fps faktycznie rozwiazalo moj problem :)

Dane techniczne komputera:

Procesor - i5-4590 3.3 GH

Ram - 2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9

Płyta główna - msi h97m-g43

Grafika - Gigabyte R9 280 WF3X OC

Zasilacz -Fortron 460W, 460-60 HCN

(NIEZALEŻNIE CZY GRAM NA ULTRA CZY NISKICH WYSTĘPUJE TO SAMO W PROCESACH USTAWIŁEM WSZYSTKO NA WYŁĄCZONE I BYŁO CIĄGLE TAK SAMO)

Witam mam problem z dziwnym rozmazywaniem, zanikaniem

tekstur podczas ruszania kamerą, gwałtownymi ruchami myszką.

 

Tutaj filmik bo nie wiem jak to wytłumaczyc jesli bedzie naruszał regulamin forum wstawie screeny

https://www.youtube.com/watch?v=YxEeqBYr5go

 

moj 7970 czyli inaczej 280X na sterownikach 15.41 i nie widzialem takich problemow

wgraj najnowsze beta sterowniki moze

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam kolejny problem :D mianowicie postacie pokazując się dopiero wtedy jak bardzo blisko do nich podjadę ( niezależnie czy gram na ultra czy minimalnych ) Ktoś wie co zrobic dane techniczne kompa wyżej :)

Edytowane przez Agezo
Link to post
Share on other sites

Też zdarzył mi się crash raz po wejściu do ekwipunku. Winne jest zażądanie energii w panelu nvidia. Dałem preferuj maksymalną wydajność i to rozwiązało problem. Crash zdarzał się bo przy adaptacyjnym zarządzaniu energią karta zbijała za bardzo napięcie.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites
siemak mam problem gra nie chce się uruchomić mimo że wszystkie aktualizacje są pobrane i zainstalowane a gdy wciskam play nic się nie dzieje

 

Ja tak miałem gdy ręcznie przeniosłem folder z grą z HDD na SDD dla szybszego wczytywania. Jeśli to ten sam problem to:

 

ueuchom ponownie GOGa -> kilkasz w MORE (obok PLAY) -> MANAGE... -> IMPORT FOLDER i wskazujesz gdzie znajduje się gra.

 

 

Ja natomiast mam inny problem bo nie mogę robić w grze screenshotów (zarówno przesz Prt Scr jak i programy do ss).

Na początku myślałem że to w Razer Synapse mam coś innego przypisane do klawisza ale jest ok, poza Wieśkiem elegancko śmiga.

Potem pomyślałem że GIGABYTE OC GURU coś blokuje, albo NVIDIA experience, ale pozamykałem programy i dalej nic.

Jakieś pomysły ?

Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites

Witam


Na początku dodam ze mam windowsa 10 i oryginalnego wiedzmina 3.


Coś jest nie tak z oświetleniem ponieważ przy krawedziach swiatła pojawiają sie ciemniejsze kropki.


Widać to na belkach domu. 



Dziwne jest to ze jak przesune kamere to się to naprawia, ale np belka nie jest aż tak wypukła. Tylko pod danym kontem takie coś sie dzieje. Jest to uciazliwe bo jak jade koniem albo biegne i gdy roślinnosc znika to podobne rzeczy sie dzieją. 

Może coś z teselacją albo oświetleniem?(ale znowu na twarzy też takie coś widać). Na kazdych ustwawieniach to samo

Karta graficzna to gtx 970 (podkręcona i niepodkręcona to samo). W żadnej innej grze takiego czegoś nie ma.

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

 

Witam

Na początku dodam ze mam windowsa 10 i oryginalnego wiedzmina 3.

Coś jest nie tak z oświetleniem ponieważ przy krawedziach swiatła pojawiają sie ciemniejsze kropki.

Widać to na belkach domu. 

Dziwne jest to ze jak przesune kamere to się to naprawia, ale np belka nie jest aż tak wypukła. Tylko pod danym kontem takie coś sie dzieje. Jest to uciazliwe bo jak jade koniem albo biegne i gdy roślinnosc znika to podobne rzeczy sie dzieją. 
Może coś z teselacją albo oświetleniem?(ale znowu na twarzy też takie coś widać). Na kazdych ustwawieniach to samo
Karta graficzna to gtx 970 (podkręcona i niepodkręcona to samo). W żadnej innej grze takiego czegoś nie ma.

 

Też mam taki problem :/ posiadam jednak radeona, czyli to nie jest wina kart graficznych, być może muisimy coś zmienić w ustawieniach w base->rendering, ale tyle jest tych opcji, i nie wiem co do końca one znaczą, być może ktoś przetłumaczy to wszystko na nasze? i poda minimalną i maksymalną wartość jaką można przypisać danemu procesowi (np.TextureMemoryGUIBudget itp)

Edytowane przez Agezo
Link to post
Share on other sites

To w sumie dobrze bo myslalem ze wina windowsa albo psujacej sie karty....
Mam kolejny problem. Jak usuwam ulepszenia to kamienie nie wracaja do mnie ani nie ma ich kowal. Czemu?

 

Edit

 

Mam problem z lokalizacjami a mianowicie tam gdzie stoje i z pytajnikiem po lewek. Obie lokazilacje sa pod ziemia i nie wiem gdzie jest wejscie. pomozecie?

 

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Może to będzie coś w stylu "captain obvious to the rescue" ale chyba sporo osób ma problemy przy uruchamianiu gry przez gog galaxy. Galaxy to wersja beta póki co. Nie lepiej darować to sobie, pobrać standardowo klienta z gog.com i uruchamiać ikoną z pulpitu?

Link to post
Share on other sites

Może to będzie coś w stylu "captain obvious to the rescue" ale chyba sporo osób ma problemy przy uruchamianiu gry przez gog galaxy. Galaxy to wersja beta póki co. Nie lepiej darować to sobie, pobrać standardowo klienta z gog.com i uruchamiać ikoną z pulpitu?

A jak to zrobić? Bo ja coś pobrałem do odpalania od cdp ale mi sie nie uruchamia

Link to post
Share on other sites

Witam
Mam również problem z uruchomieniem gry.
Po wciśnięciu przycisku Play - nic się nie dzieje.
Ten sam problem na laptopie i na PC.
Mam taki blad

Red Engine Crash Log
--------------------------------------
Build: Not Set [ Compiled May 17 2015 ]

Crash reason: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (3221225477), Error writing location 0x00000080

Link to post
Share on other sites

Witam otóz mam problem mam ścinki w grze wiedźmin 3 minowicie: Po wczytaniu się gry przy pierwszych ruchach mam 1sek ścinki (może mniej) lecz gdy już się cały świat załaduje to jest wszystko w porządku (NO CHYBA,ŻE PRZECHODZĘ DO NOWEJ LOKACJI TO JEST TO SAMO)

I pytanie czy to nie może przez małą ilość ram?

Win 8 64bit

I3 4160

R9 280

4gb Ram

Ga b85 h3d

Link to post
Share on other sites

Jest to bardzo prawdopodobne. Wiesiek raczej potrzebuje 8 GB do komfortowego grania. Czeka Cię inwestycja, ale na szczęście RAM nie jest jakoś masakrycznie drogi.

 

Nie pomaga pewnie również 2 rdzeniowy procesor...

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak to zrobić? Bo ja coś pobrałem do odpalania od cdp ale mi sie nie uruchamia

 

Do galaxy logujesz się podając adres email i hasło. To samo powinno Ci pozwolić żeby zalogować się do konta na www.gog.com, a tam do biblioteki powinna być przypisana gra (w teorii). Czyli wchodzisz do biblioteki, pobierasz klienta gry plus patche i instalujesz wszystko. Galaxy możesz odinstalować z systemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...