Skocz do zawartości

Stara Motorola Atrix jako smartfon na prezent


Recommended Posts

Córka chce telefon. Wiadomo, Komunia itd.

Szukam i przyznam że nie wiem jaki tel dziecku kupić.

 

Ludziska teraz kupują jajfony, tablety, laptopy... nie chcemy młodej kupować nie wiadomo czego,

jeszcze ma czas.

 

Podoba mi się Motorola Atrix i do tego lapdock. Młoda miała by telefon i jakąś namiastkę

komputera zanim dostanie pełnowymiarowy.

Może ktoś mial styczność z Atrix'em i może się podzielić opinią? Lub może ma jakiś inny pomysł co takiemu dziecku zakupić żeby nie było "wiochy" ale też żeby nie przesadzić?

 

z góry dzięki...

Link to post
Share on other sites

Za nierozpieszczanie dziecka już Cię szanuję.

A co do tematu to może coś ze słabszego ze stajni Samsunga. Np taki Galaxy Young, Trend. Samsung to bardziej znana firma, dla dzieciaków może być bardziej rozpoznawalna i nie zrobisz jej wiochy jakąś tam Motorolą (nie żebym był na nie dla Motoroli, sam mam i używam Moto G).

Link to post
Share on other sites

Przedmówca ma rację. Samsung może być lepszą opcją ze względu na rozpoznawalność.

 

 

Niestety w dzisiejszych czasach panuje moda na rozpieszczanie dzieci. A najgorzej to potem wygląda w szkole. Jak dzieci chwalą się czego to nie mają rówieśnikom, a żaden z rodziców nie pomyśli o tym aby uświadomić dziecko, że są rodziny biedniejsze. Przykład z życia, w szkole u mojej siostry.

 

Chociaż z drugiej strony jakby popatrzeć to i ta motorola to niezły wynalazek. Jak bym w wieku yyy 10-12lat? to chyba bardziej bym się ucieszył z czegoś takiego. Mając 2 rzeczy w jednej.

 

Także kolega ma ciężki orzech do zgryzienia. Bo szczerze sam bym nie widział co wybrać.  

Link to post
Share on other sites

I tak za bardzo nie ma gdzie wiochy narobić. Szkoła zakazuje posiadania telefonów przez dzieci w trakcie zajęć.

Młoda ma na szczęście w nosie "lans", ale tel chce mieć do dzwonienia do mamy, słuchania audiobooków i pewnie czasem grania.

 

Przejrzę te które podałeś - dzięki.

Link to post
Share on other sites

Może LG Spirit, albo G2 Mini. Całkiem niedrogie (jak na smartfony), z bardzo mocną baterią.

Co prawda o Atrix się nie wypowiem, ale miałem okazję używać Defy. Nakładka Motoroli ledwo chodziła. Nawet Touch Wiz, był przy nim rakietą.

 

Jeżeli zaś o komputer chodzi, to może jakiś niedrogi tablet z Windowsem? Jak ostatnio patrzyłem, to za ok. 500zł można było dostać interesujące modele.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, w sumie nie napisałem w pierwszym poście, ale młoda to chuchro konkurujące z kurczakiem.

Telefony 4,7" to prawie żagle ;)  choć może to tylko mi się tak wydaje ...

Myślałem raczej o czymś do 4.2", Może ewentualnie SIII Mini?

 

Co do Lapka - uważam że nie jest jej jeszcze potrzebny. Mamy dość tej elektroniki w domu i może zawsze skorzystać z pełnowymiarowego laptopa żony. Tym bardziej że im więcej gadgetów tym ciężej dziecko na rower albo trampolinę wysłać...

 

Stąd też ten pomysł na przestarzałego Atrix.  4" + stacja Lapdock 10" do jakiegoś oglądania bajek czy nawet pisania w edytorze

jakby coś do szkoły chciała napisać.

Link to post
Share on other sites

Kup jej Lumię - na przykład Lumię 532 za 350 zł lub nawet Lumię 435 za 300 zł - to ceny nowych, sklepowych sztuk. Na Olx.pl czy Allegro od kogoś kto przełużył umowę można je kupić juz za 200 zł.

 

Polecam zwłaszcza Lumię 532 - 4 cale wiec nie będzie problemów z wielkością.

 

Będzie mieć nowy telefon, który działa, do kontaktów, zagrania w proste gierki, czy słuchania muzyki się nada idealnie. 

Link to post
Share on other sites

celujemy raczej w telefon do około 500-600zł.

Padfone - ciekawe rozwiązanie. Przyznam że nie widziałem nigdy wcześniej. Jedna sztuka na alle za 1150 (używana) to ciut za drogo niestety no i jednak woleli byśmy nowy tel skoro to prezent.

Link to post
Share on other sites

Masz opcje - Lumia 532, mały 4 calowy ekran, działa bardzo przyzwoicie. Kosztuje około 350 zł w sklepie.

 

Lumia 535 - ale to 5 calowiec.

 

Ja radził bym się zastanowić nad Lumią 735 - za 600 zł spokojnie kupimy go, ma ekran 4.7 cala - i jest bardzo dobrym telefonem. Najlepiej wybrać się z dzieckiem do sklepu i niech się "przymierzy" :)

 

Jedno jest pewne Lumia 735 to sprzęt który nie przyniesie "wstydu" :) :) - spokojnie konkuruje z droższymi telefonami, jakością ekranu i aparatów przewyższa niektóre flagowce. Jest też dość wąski, więc osoby o małych dłoniach nie mają problemu z trzymaniem go jedną ręką. Ważne jest też to, ze L735 to sprzęt który spokojnie wystarczy na parę lat.

 

Nie zależnie od wyboru - nawet Lumia 532 będzie lepsza od "staroci" jak Atrix :) - nowsza, z nowszym systemem.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...