Skocz do zawartości

Chłodzenie (zakup nowej budy i coolera na CPU)


Recommended Posts

Niestety chyba jestem zmuszony do zmiany obudowy i chłodzenia na procesor. Powód ?

 

Proszę bardzoKLIK

75 stopni po 30 minutowym teście prime95 nie wygląda za ciekawie. Co lepsze w grach dochodzi do 73 stopni. To już jest powód do zmartwienia ;p

Sądzę, że jest to po części wina budy. Jakiś Enlight z dwoma wentylatorami 92mm 2000obr./min

 

Co do chłodzenia CPU to jest AC Freezer Extreme na AC MX2.

Proszę o doradę przy zakupie chłodzenia i obudowy. Dzisiaj na benchmarku wrzucono dość fajny cooler, klik.Chyba, że znacie taki który go porządnie schłodzi, tylko żeby waga nie przekraczała 750g i cena 160zł.

Co do obudowy (tu już czasu nie miałem, żeby przejrzeć), im więcej wentylatorów, tym lepiej. Tylko, żeby była wstanie zmieścić Radeona z serii 69xx w przyszłym roku. Najlepiej, żeby cena nie przekraczała, max. 400 zł.

Link to post
Share on other sites

Może to wina starej pasty? Spróbuj nałożyć świeżą, przeprowadź testy i może się okarze, że wymiana coolera wcale nie będzie potrzebna :D Co do obudowy to polecam Cooler Master CM 690 II Lite, bardzo ładna, solidnie wykonana i duża~ 280zł :jupi: Jeśli zmiana pasty(dobrą jest Zalman ZM-STG1) by nie pomogła, to wydajnym coolerem będzie Zalman Performa ~120 zł. Pozdrawiam :menda:

Link to post
Share on other sites

Proszę o doradę przy zakupie chłodzenia i obudowy. Dzisiaj na benchmarku wrzucono dość fajny cooler, klik.Chyba, że znacie taki który go porządnie schłodzi, tylko żeby waga nie przekraczała 750g i cena 160zł.

a jakie to ma znaczenie ile będzie ważył?

niemniej weź sobie Zalmana Performę

 

Co do obudowy (tu już czasu nie miałem, żeby przejrzeć), im więcej wentylatorów, tym lepiej. Tylko, żeby była wstanie zmieścić Radeona z serii 69xx w przyszłym roku. Najlepiej, żeby cena nie przekraczała, max. 400 zł.

Fractal Design Define R3 lub CoolerMaster 690 II

Link to post
Share on other sites

@Arved - Pastę kupiłem przed zmianą z Asusa P5QL-E na to co mam w opisie :D Przy przesiadce zmieniłem już wyschniętą Noctue NT-H1

Zgadzam się JoHnNy ;p 53 w spoczynku to przesada, a co dopiero na zamieszczonym screenie w stresie :menda:

Przejrzę wasze propozycje później, mam jeszcze trochę spraw na głowie.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/show_item.php?item=1278005463

Masz licytuj. Zdradzę Ci, że największa oferta jest ode mnie na 104 zł i więcej licytował nie będę. Myślę że jak do 120 wyciągniesz to chyba będzie świetna okazja.

Ktoś mnie przelicytował, jak nie Ty to zastanów się bo do bardzo dobre chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

GLadius 600 albo cos tanszego (V3 np. jak zmiesci coolera) no i cooler, TherMax Spire Eclipse II 160zł, do tego jeden SSS, jak lubisz cisze to 800, jak niekoniecznie to 1200, ktory jest juz slyszalny. Najlepiej jakbys mial kontroler. Mozesz tez tego SSS najszybszego bo chyba ma potencjometr. Jak masz totalnie gdzieś cisze, to mozesz zostawic standardowe wentyle, bo sa wydajne, ale rowniesz bardzo głośne :D A do tego jak nie masz to pasta AS5 :menda: Zamiat Eclipse II mozesz wiekszego Mugena.

 

No chyba, ze nie chesz az tyle wydawac. Wtedy polecam Performe albo Fortisa oraz Gladiusa 600 + 2 albo 3 SSSy 800 do obudowy.

Link to post
Share on other sites

adson - ja nie korzystam z allegro :oops: mimo to, dzięki za propozycję :D

nie chcę za dużo wydawać i jestem wdzięczny za rozsądne cenowo propozycje.Z decydowałem się na Zalmana performe.

Jeżeli chodzi o budę to myślę jeszcze między Cooler Master CM 690 II Lite poleconą przez Arved'a, CoolerMaster 692Adv poleconą przez JoHnNy i SilentiumPC Gladius 600 przez kowdipapo.

Wszystkie są ciekawe cenowo, choć nie jestem pewien, którą z nich wezmę.

Link to post
Share on other sites

Adv od LIte sporo różni się cenowo, a w wyposażeniu to, że ma jeden wentyl wiecej, możliwość demontażu tylko cześci zatok na dyski(lite ma możliwość wszystkich), no i ma podpórkę pod karty graficzne wyjmowaną.. Gladius 600, jest moim zdaniem brzydki :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...