Skocz do zawartości

Upgrade Komputera


Recommended Posts

Witam wszystkich :menda:

Moja konfiguracja sprzętowa:

Procek - E6750

Płyta - Gigabyte p35c ds3r

grafika - 8800 gtx

dysk - samsung 400gb

Ram - 4gb patriot ddr2 800

 

Już powoli nie jest to taki wechikuł jakim był kiedyś :D Co można by w nim zmienić, żeby poprawić wydajność? Z tego co wyczytałem, to wg mnie warto by było zacząć od zmiany dysku na f3 samsunga no i może jakieś o/c. A jeżeli chodzi o kwotę, to tak 2 stówki miesięcznie jestem w stanie odłożyć

Z góry dzięi za pomoc :jupi:

Link to post
Share on other sites

Zasilacz Corsair 500W, kręciłem procesor z pół roku czasu temu, wykręciłem do 3,6, ale przed chwilą sprawdzałem i wróciło do ustawień domyślnych... :P będe musiał się znowu tym zająć. Chłodzenie mam boxowe. Odnośnie dysku to zastanawiam się nad F3, recenzje i opinie fajne, a nie jest drogi.

Opłaca się faktycznie inwestować w lepsze chłodzenie i kręcić, czy odłożyć na coś potężniejszego?

Zmiana grafiki... hmmm to zdecydowanie na potem ;) Czyli podsumowując zacząć od czego? No i oczywiście dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Jak na boxowym chłodzeniu z 2,66 na 3,6 kręciłeś to gratulacje, że Ci się nie spalił. Myślę, że mógłbyś pomyśleć nad zmianą coolera, następnie dysku, to tak na początek. Dysk, który podałeś jest dobry, polecam 500GB, jeśli chcesz więcej kup 2 po 500GB i połącz je w tryb RAID0(zwiększona wydajność). Co do coolera, to zależy ile masz miejsca w obudowie i jakimi funduszami na chwilę obecną dysponujesz, ale dobrymi i nie za dużymi będą Zalman Performa i SPC Fortis :P

Link to post
Share on other sites

Hehe :P Obudowę mam thermaltake armor, także myślę, że to też miało znaczenie w tym przypadku. No nad coolerem się tak bardzo nie zastanawiałem, ale jeżeli da mi to możliwość jeszcze bardziej podkręcić... poza tym kosztują ~ 140zł to w takim razie zacznę od nich, a potem dysk ;) Miejsca mam dosyć sporo w obudowie, także myślę, że nie będzie problemu.

A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Odnośnie karty graficznej, da się połączyć dwie 8800 GTX w SLI? I czy da się to zrobić na mojej płycie? No i najważniejsze pytanie czy warto?

Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Kosztują bardziej 120 zł :P z 88GTX da się zrobić SLI, ale niestety nie na Twojej płycie i chyba musiałbyś wymienić zasilacz. Radziłbym, jak już- rozglądanie się za nowszymi konstrukcjami(GF460, HD6850), innymi słowy nie warto ;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze będe miał jedno pytanie :/ Ostatnio tak zajrzałem sobie do płyty głownej i przypomniałem sobie, że przecież mam 6 slotów na pamięci ram :sciana: Z czego wykorzystane tylko 4 (4x1gb patriot 800) Przechodząc do rzeczy, jak wpłynie na wydajność całego komputera dokupienie 4gb (2x2gb) tych samych pamięci? Np te:

http://allegro.pl/patriot-ddr2-dual-cha ... 29133.html

I czy moja płyta jest w stanie obsłużyć tyle ramu?

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Edit:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... 3r_21.html

Z tego co tu wyczytałem obsługuje do 8gb ddr2, także tu jest ok. Także zostaje pytanie, czy warto? :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...