Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Od dłuższego czasu przyglądam się smartfonom z rynku chińskiego i wpadł mi w oko Elephone P7000.

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/elephone/p7000/Elephone-P7000.html

 

Poważnie zastanawiam się nad jego kupnem, ale boje się, że po miesiącu telefon będzie się nadawał do wyrzucenia. Nigdy jeszcze nie kupowałem telefonów prosto z Chin i mam ku temu obawy. Aktualnie mam 2 letniego Sony Xperia S i przydałby mu się godny następca. Dodam, że nie korzystam z LTE i cena telefonu ma dla mnie znaczenie.

Zamierzam zaopatrzyć się w razie czego w dodatkową baterię i ładowarkę, a całość jak patrzyłem z etui, kartą 32gb i szkłem ochronnym wyniesie jakieś 210 dol.

Czy ktoś miał styczność z tym telefonem i mógłby doradzić mi czy warto go kupić?

 

 

Kiedyś przyglądałem sie Jiayu S3, ale sądzie że P7000 bedzie lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Też się obawiałem o jakość swojego haier'a w910.

Po 1,5 roku użytkowania stwierdzam, że za 400zł nie kupiłbym do tej pory tak wytrzymałego i dobrze wykonanego telefonu.

Wielokrotnie upadł na asfalt, został nawet przejechany przez przyczepkę, na szczęście na miękkim gruncie

Także osobiście kupuję już tylko telefony z aliexpress. Zajrzyj na stronę telchina.pl

Link to post
Share on other sites

Zaraz wpadną obrońcy wielkich marek i super, uber gwarancji jaką daje M$ na Lumię. Sam od ponad roku posiadam ZTE z Chin i jestem mega zadowolony. Kosztował połowę ceny smartfona "wielkich" marek o podobnej specyfikacji. Jedyną wadą jest to, że wszelkie akcesoria typu folie, etui itd.  też musisz zamawiać z na tamtejszym rynku. Jeżeli chcesz mieć gwarancję w naszym kraju to zainteresuj się Meizu i Xiaomi.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Większość akcesoriów zamierzam kupić wraz z telefonem, więc nie mam się o co martwić, ale czytałem, że np. kable i wtyki od ładowarek są felerne, albo  bardzo łatwo uszkodzić ekran. Mimo to Elephone 7k podoba mi się na tyle, że na przecenie za 3 dni spróbuje go kupić.

A czy ktoś miał do czynienia z owym telefonem?

Link to post
Share on other sites

A obrońcy "Chińskich" marek jak SKOME - dziwnym trafem MILCZELI ja pojawiały się wątki ludzi poszukujących części zamiennych i pomocy przy "Chińczykach" - dziwne prawda ? :)

 

Arek - poczytaj watki na tym forum o ludziach mających uszkodzony ekran w "Chińczyku" - i poszukujących zamienników - Skome nie napisał ani słowa :) mimo, że ostro poleca :) - a jeśli faktycznie są problemy z wtyczkami i ekranami - to zacznij lepiej od sprawdzenia dostepu do części i serwisu.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

No i kolejny raz wciskasz kit. Kolejny raz kiedy kłamiesz i próbujesz kogoś oczernić. Gdybyś raczył zauważyć to moje posty są chociażby w temacie o xiaomi. Nie dość, że masz problemy z pisaniem(notoryczne orty), to jeszcze z czytaniem widzę jakiś problem. Jeszcze coś napiszesz na mój temat panie wciskający smartfony z uwalonym dotykiem na starcie?

 

@arek

Jeśli kupisz meizu w polskim sklepie, to mają one gwarancję na terenie naszego kraju. Xiaomi również ma serwis w naszym kraju (dokładniej we Wrocławiu).

 

P.S

Nigdy nie słyszałem o słabej jakości wtyczek w chińskich ładowarkach. Ekran jak ekran - w każdym smartfonie może pęknąć. Jak już wspominałem mam rocznego zte i nic się nie dzieje.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Co do Elephone mam mieszane uczucia. Sporo czytam na telchina.pl - jest masa wątków o telefonach tej firmy i ludzie często są rozczarowani, zwłaszcza jak skusili się na nowy, niesprawdzony model. Producent notorycznie kłamie a'propos specyfikacji (optyka, bateria etc.). Poza tym, o ile się nie mylę, tego fonu jeszcze nie ma w sklepach - sprzedający biorą pieniądze a wysyłka wisi.

 

Co do gwarancji to jest taka sama jak w przypadku każdego innego sprzętu kupowanego w Chinach - 12 miesięcy, realizowana poprzez sprzedającego. Jak kupi się w g******* sklepie tudzież u niesprawdzonego sprzedawcy na ali jest ryzyko że zwinie interes i z gwarancji nici. To samo tyczy się pośredników na allegro dumnie piszących o gwarancji w kraju, a nawet firm wydających się godnymi zaufania. Proszę bardzo - oto przykład. Sklep Zen Phone - zajmowali się legalną dystrybucją smrtfonów UMI i nie tylko. Gwarancja w kraju, dwuletnia. Ciekawe jak teraz to będzie wyglądało (chińska gwarancja nie obejmuje, polska dystrybucja zniknęła) - http://zenphone.pl/15-umi?utm_source=umipolska.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=button_na_umipolska

 

Jak ktoś ma pytania odnośnie części, płatności, gwarancji, pomocy przy sofcie itp. niech odwiedzi http://telchina.pl/- jest cała masa wątków a'propos tych spraw, łącznie z obszernym FAQ.

 

P.S.

Ogólnie jak ktoś decyduje się na chińskie telefony musi nastawić się na zabawę z ROMami. Bardzo często jest tak, że preinstalowany soft jest w zasadzie nie do użytku - albo stara, zabugowana wersja albo dziwna inwencja sprzedającego. Jak ktoś nie czuje się na siłach w zabawie z recovery i ROMami to chińczyki są nie dla niego.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...