Skocz do zawartości

Athlon II x3 425 problem.


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Jakiś czas temu odblokowałem w moim procku (nazwa w temacie), 4 rdzeń i pamięć L3. Nie było z nim problemów aż do dziś... Podczas grania w MoH komputer nagle wyłączył się. Po ponownym włączeniu go odpaliłem od razu everesta i wyskoczyła mi temperatura 85 stopni na rdzeniu. Dodam, że procesor ma 2,7 ghz jest chłodzony boxowym coolerem a zasila go Fortron 400w. W związku z tym mam do was 2 pytania:

 

-Do jakiej temp grzeje się ten procek. I czy jest on zabezpieczony wyłączeniem zasilania po przekroczeniu pewnej temperatury?

 

-Co byście zrobili na moim miejscu?

 

Pozdrawiam Ent3x.

Link to post
Share on other sites

63 stopnie Celsjusza to maksymalna dopuszczalna temperatura dla procesorów z serii Athlon II/Phenom II. Śmigło wentylatora obraca się swobodnie, nic go nie blokuje? Dotknij palcem radiatora i zobacz czy jest gorący. Jeśli nie zdejmij, wyczyść, zmień pastę i załóż ponownie. No jest też szansa że czujnik zwyczajnie się zepsuł, ale skoro komputer wywaliło... no mógł zadziałać mechanizm przeciw przegrzaniu, w wyniku uszkodzonej diody termicznej (czy jakoś tak?!) ale w to wątpię...

Link to post
Share on other sites

Obudowa sama z siebie się nie grzeje... No bo niby jak? Grzeje się od gorącego powietrza w jej wnętrzu, no chyba żeś ją o kaloryfer oparł :D Można spróbować dać 2 wentyle do budy (przód+tył). Ale wątpię czy gromadzenie się gorącego powietrza byłoby powodem aż tak wysokiej temperatury cepa.

Link to post
Share on other sites

No obudowa się grzeje od komponentów takich jak zasilacz, procek, karta graficzna a dokładniej od ciepła, które produkują. Nie sprawdzałem jeszcze radiatora czy jest gorący czy nie. Dziś może otworze kompa i zobaczę co i jak. Dziwi mnie taka sytuacja troche bo ten rdzeń jest odblokowany już ok. pół roku i dotychczas nic złego się nie działo. :D

Link to post
Share on other sites

Powtórzę to już któryś raz ale cóż. Pamiętaj że ten procesor z jakiegoś powodu został Athlonem X3; nie Phenom'em, nie Athlonem X4, a właśnie X3 - musiał więc jakiś tam testów nie przejść. I taki unlock nigdy w życiu nie będzie pełnoprawnym PII, więc jakaś ukryta wada mogła po tym 0,5 roku wyjść na jaw.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...