Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam smartfonu, który zastąpi mi Samsunga Galaxy S3. Bardzo dużo słucham muzyki na telefonie, chciałbym aby reszta specyfikacji nie odbiegała zbytnio od SIII, czyli: wymienna bateria Li-Ion 2100 mAh, ekran również o przekątnej w granicach 4,8", fizyczny przycisk 'home' mile widziany.

Link to post
Share on other sites

Neo lepszy nie jest. Snapdragon 400 w połączeniu z touchwizem o ekranem hd to kiepskie połączenie

Były opinie że S3 działa szybciej niż Neo

W tej cenie Samsunga bym nie kupił.

 

Konkurencja ma znacznie lepsze modele w tej cenie

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

I co z tego że ma więcej ramu jak ta nakładka nawet potrafi zamulić urządzenia z lepszymi podzespołami np S4

Gry chodza na neo gorzej

Np Motorola Moto G 2 generacji, LG G3s, LG Spirit to jeśli chodzi o nowe.

Z używanych to G2 deklasuje wszystkie wyżej wymienione, jest też Xperia Z1 i Z1 compact

 

Są jeszcze urządzenia z windowsem jeśli by Cie interesowaly

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, w G2 przydałby się slot na kartę pamięci - w SIII miałem kartę 32GB + pamięć w telefonie, którą w sumie miałem zawaloną muzyką. Z windows'em nic mnie nie interesuje. Mam teraz mętlik w głowie, bo nastawiałem się na SIII Neo, a teraz już sam nie wiem. Chociaż jak swojego czasu wybierałem smartfon i miałem budżet również 800zł to i tak zdecydowałem się na SIII, która kosztowała 1300zł.

Edytowane przez belvender
Link to post
Share on other sites

No jeśli używka nie jest problemem, to to jest różnica klas. Dla mnie Xperia Z1 Compact to ogólnie jeden z lepszych telefonów, świetny design, i chyba przeciętny użytkownik na dziś nie zauważy różnicy w działaniu względem jakiegokolwiek droższego telefonu (może w następnych latach jak aplikacje będą żreć coraz więcej zasobów). No i ma, wreszcie, Lollipopa (Sony dość długo to schodziło). Jeśli można znaleźć okazję za 800 zł, to na pewno bym brał.

Link to post
Share on other sites

Nie interesuje mnie używany telefon niestety. Zastanawiam się czy nie dopłacić trochę (do 1000zł) i nie zwiększyć jeszcze poszukiwań. Smartfon w głównej mierze będzie mi służył do odtwarzania na nim muzyki, SIII był dobry. W ostateczności kupię go ponownie, podobno S3 neo gra zupełnie inaczej (gorzej) i ogólnie wypada słabo jak na niby poprawiony model SIII, który ma dodatkowo o 0,5gb ramu więcej.

A jak w przypadku Galaxy A3?

Link to post
Share on other sites

S3 posiadał dedykowany układ audio marki Wolfson. Dlatego tak dobrze grał. S3 Neo, jak i wiele innych urządzeń z Snapdragon-em 400 posiada jakiś układ zintegrowany.

 

Jeżeli oczekujesz lepszej jakości dźwięku na słuchawkach, to powinieneś rozejrzeć się, za S4 z Exynosem, lub jakimś telefonem ze Snapdragon-em 800 (tutaj też Qualcomm wykorzystał własny DAC (audio), ale już zdecydowanie lepszy). Jest jeszcze kwestia chińskich marek, gdzie czasami używa się Wolfsonów.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że się podepnę, ale nie chcę zakładać nowego tematu. Posiadam LG G2 jeszcze na gwarancji, czy warto go wymienić na Meizu m1 note czy to nie ma sensu? Czy dopiero po wymianie na Meizu mx4 będę widział jakąś różnicę?

Edytowane przez t9muś
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie warto :) Masz bardzo fajny, polecany sprzęt, na którym jeszcze trochę "podziałasz" - dociągniesz do przyszłego roku spokojnie :) A w przyszłym roku Będziesz miał nowe modele, większe możliwości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...