Skocz do zawartości

Co to jest za porces libusd-nt.exe?


Recommended Posts

Witam. Od kilku dni zauwazylem podejrzany proces "libusd-nt.exe" nigdzie na necie nie moge znalesc dokladnego opisu od czego moze byc ten proces. Moze wy mi pomozecie :P bo nie wiem czasem czy to jakis wirus siedzi w procesach chodz antywirus narazie nic nie wykryl podejrzanego. Z gory dzieki za pomoc! Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

A kompik ma jakieś objawy wolnej pracy ?!

I napisz czy można ten proces "zabić"

Nie, komputer chodzi normalnie. Mozna ten proces usunac z procesow.

 

Z tego co udało mi się znaleźć, to jakiś malware jest. Czyli generalnie wirus i do wywalenia.

Skanowalem ad-aware i a-squared Anti-Malware nic mi nie wykrywlo nawet kaspersky nic nie wykrywa. Ten proces wlacza mi sie przy starcie systemu.

 

Masz Deamon Tools?? W wielu logach w internecie ten proces jest właśnie od Deamona.

Nie, nie posiadam Demona jedynie Alcohol 120% ;)

 

Wiec od czego to moze byc?

Link to post
Share on other sites

Po ostatniej walce z wirusami jak to komp nie chcial mi sie wlaczyc bo non stop sie restarowal jedynie w trybie awaryjnym dalo rade pozbyc sie tego syfu, ale wydaje mi sie ze jakies resztki mogly pozostac w kompie :| tez tak mi sie wydaje ze przydalby sie format calego kompa. Tylko obawiam sie ze wirus mogl sie przeniesc z dysku C na D jak narazie kaspersky nic nie wykrywa wiec chyba jest czysty o ile mam racje.

Link to post
Share on other sites

Chyba wiem w czym tkwi problem ostatnio kolega przyniosl do mnie pada od ps3 i musialem sciagnac do niego sterowniki zeby system mogl go wykryc. Ten sterownik byl zainstalowany jako "libusb-Win32 - Generic USB" wydaje mi sie ze to przez te stery pokazywalo mi w procesach "ibusd-nt.exe" o ile sie nie myle to proces od sterow pada sixaxis tez tak wam sie wydaje? ;)

Link to post
Share on other sites

Sebool_uk zainstaluj Comodo AntiVirus http://www.comodo.com/products/free_products.html bez problemu znajdzie wszystkie infekcje i nie narobi szkód w twoim systemie. Sam przeszedłem z Avansta na Comodo i jestem zadowolony. Po dezinstalacji Avansta Comodo znalazło 8 wirusów, których Avanst nie był w stanie wykryć.

Link to post
Share on other sites

Z tym wirusem to tak właśnie jest, że podszywa się z nazwą pod sterownik USB od różnych urządzeń i ciężko go wyłapać.

A jak chcesz się go pozbyć na stałe (jeśli to wirus, a nie sterownik), to możesz spróbować w trybie awaryjnym najpierw go usunąć, a potem wywalić z autostartu w rejestrze.

Link to post
Share on other sites

kilka miesiecy temu mialem problem z avastem, bo wykryl mi ze plik explorer.exe (odpowiadajacy za eksplorator windows) jest wirusem no i przypadkiem go usunalem, i przy starcie systemu wlaczalo mi sie samoczynnie okno eksploratora ;) z tym sie jakos uporalem, ale co jakis czas samo z siebie pojawia mi sie dokument tekstowy na pulpicie o nazwie "dxva_sig" a jak go otworze to pisze "B" :? i go usuwam jak sie pojawia i tyle ;) czasami sa bledy jak sie wylacza kompa tzn. juz jest prawie to okno xp "trwa zamykanie systemu" i wyskakuje error eksplorera i normalnie sie wylacza komp, all dziala bez zarzutu, komp nawet sie zalacza szybko, wiele osob na forach mialo ten problem i radzilo formaty ale po co, nie ktorym z nich sie komp nie wlaczal po usunieciu tego pliku a u mnie dobrze jest wszystko

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie :) wlasnie wlaczyla kompa i loklem w procesy po zaladowaniu sie systemu i o dziwo zniklo mi z procesow "ibusd-nt.exe" wydaje mi sie ze to jednak byly stery od pada sixaxis. Dopiero pozniej sie spostrzeglem jak wszedlem w start / wszystkie programy i zobaczylem ze sterownik od sixaxis-a nosi nazwe "libusb-Win32 - Generic USB" wiec pomyslalem ze w tym tkwi problem, ale po usunieciu tych sterow proces znikl z procesow :) wiec chyba to jednak nie byl wirus, ale szczerze mowiac nie moglem znalesc nigdzie co to za proces wiec poprosilem was o pomoc ;) gdybym odrazu wiedzial ze to bylo od pada ps3 to by nie bylo tego zamieszania ;) ale z gory dziekuje za pomoc i "przydatne programy" :P Gdyby cos jeszcze sie dzialo to wroce tutaj i napisze. Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

kilka miesiecy temu mialem problem z avastem, bo wykryl mi ze plik explorer.exe (odpowiadajacy za eksplorator windows) jest wirusem no i przypadkiem go usunalem, i przy starcie systemu wlaczalo mi sie samoczynnie okno eksploratora ;) z tym sie jakos uporalem, ale co jakis czas samo z siebie pojawia mi sie dokument tekstowy na pulpicie o nazwie "dxva_sig" a jak go otworze to pisze "B" :? i go usuwam jak sie pojawia i tyle ;) czasami sa bledy jak sie wylacza kompa tzn. juz jest prawie to okno xp "trwa zamykanie systemu" i wyskakuje error eksplorera i normalnie sie wylacza komp, all dziala bez zarzutu, komp nawet sie zalacza szybko, wiele osob na forach mialo ten problem i radzilo formaty ale po co, nie ktorym z nich sie komp nie wlaczal po usunieciu tego pliku a u mnie dobrze jest wszystko

Być może jakiś wirus zaraził ci plik Explorer.exe

Ja bym jednak radził format.

Link to post
Share on other sites

procek - czytałem sporo na ten temat z różnych forum i z tego co pamietam to jest wylacznie blad avasta ktory rozpoznawal wlasnie ten plik "explorer.exe" jako wirusa (ktory tak naprawde nim nie byl), i mial zle skonfigurowana baze wirusow, producenci przepraszali za to, ale pewnien na 100% nie jestem ze to faktycznie nie wirus ;) w moim przypadku raczej nie, niektozy mieli z tym nie lada problemy, nie pamietam czy przywracalem system ale chyba tak, patrzylem teraz i ten plik explorer.exe siedzi na miejscu w folderze WINDOWS ;)

Link to post
Share on other sites

patrzylem teraz i ten plik explorer.exe siedzi na miejscu w folderze WINDOWS ;)

To nie znaczy że nie może być zarażony, ale najprawdopodobniej to jest błąd antywira. Dla pewności przeskanuj go jakimś innym skanerem (choćby skanerem on-line MKS lub Symantec.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...