Skocz do zawartości

Pojawianie się czarnego ekranu.


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu tj 4 dni pojawia mi się co chwilę czarny ekran, najczęściej w czasie grania, od GTA V po Wieśka 3. Tak samo dzieje się kiedy przeglądam internet, lecz ekran gaśnie rzadziej. 

Posiadam kartę Radeon HD 7970, w AMD Catalyst sprawdzałem i mam najnowszą wersję sterowników.

Kilka dni temu wyjmowałem baterię Biosu na kilka minut, ponieważ monitor (Flatron W2261V) zaraz po wł PC'ta przechodził w tryb oszczędny.Wydaje mi się że właśnie od tamtego czasu ekran zaczął gasnąć na te 1-2 sek. Dociskałem kable w obudowie jak i HDMI pomiędzy monitorem a grafą, i też nic nie pomogło.

Ma ktoś może jakieś pomysły, co z tym fantem zrobić ?

http://zapodaj.net/4ccb978b80482.png.html

 


Edit: 

Aby sprawdzić czy problem jest z monitorem (brak styku) podłączyłem go innym kablem (micoHDMI) do telefonu.

Jak się okazało, z monitorem nic się nie dzieje. Podpiąłem go znowu kablem HDMI do PC'ta ale zamieniłem końcówki, tj końcówka która zawsze wchodzi go gniazda grafy podpiąłem do monitora i na odwrót, brak efektu.

W grę wchodzi karta graficzna, nie wiem slot PCI'e. Oprócz tego 1-2 sek wygasania w czasie normalnej pracy monitora zaczęły pojawiać się tzw "mrówki" w losowych miejscach na ekranie, pojawiają się i też za niecałą sekundę znikną. 

EDIT II PROBLEM  CZĘŚCIOWO ROZWIĄZANY.

 

Częściowo ponieważ, obraz nie gaśnie już tak często i można coś zdziałać.

 

Może napisze dla potomności jak problem częściowo rozwiązałem u siebie i jakie działania podjąłem w związku z zaistniałą awarią.

Sposoby:

I. Czyszczenie slotu PCI'e - wyodkurzałem cały slot karty graficznej, wyjąłem baterię BIOSU (u niektórych zadziałało, u mnie nie)

II. Pozamieniałem sloty dla karty dźwiękowej i zew. karty dźwiękowej (u mnie Audigy 2 ZS wsadziłem do slotu dla WiFi i myśłałem że to jest przyczyną - efektu brak)

III. Zamiana wtyczek kabla HDMI - efektu brak.

No i na koniec DWA sposoby (nie wiem do końca który naprawił problem) sprawiły że mogę już normalnie grać.

IV. PPM > Rozdzielczość ekranu > Ustawienia Zaawansowane > zakładka Monitor > Zaznaczenie opcji Ukryj tryby których ten monitor nie może wyświetlić > Zmieniłem częstotliwość odświeżania ekranu z 60Hz na 50Hz.

V. Instalacja kodeków DirectX.

 

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł by pogrzebać z tym Direct'em lub innymi sterownikami pod HD7970, niechaj się nie waha tylko podsyła do tematu. 

Dodam jeszcze że po zmianie częstotliwości odświeżania "mrówki" zniknęły zostało jedynie to cholerne przygasanie ekranu. 

 

Nie wspominałem jeszcze nic o temperaturach, w spoczynku na CPU 4 rdzenie do 30*C, GPU podobnie 32*C.

 

Podpiąłem jeszcze tym samym kablem (PC-Monitor) monitor do Laptopa, odpaliłem Herosów, pogrzebałem na necie i tam wszystko działa. 

Wygląda na to że kabel działa, monitor również.

Problem leży w :

a) Oprogramowaniu (sterowniki, ustawienia)

b) Karcie graficznej (wejście HDMI w GPU na pewno działa poprawnie, poruszałem kablem który był wpięty do slotu i nic z obrazem się nie działo).

 

A w menadżerze wygląda to tak: 

http://zapodaj.net/3427fb1c75e4a.png.html

Edytowane przez dxh11
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...