Skocz do zawartości

Problem z dodatkowym ramem


Recommended Posts

Witam. W moim komputerze jest płyta główna Gigabyte G31M-ES2L , mam włożoną kość 2GB Ram z Good rama, tu zdjecie z CPUZ http://ifotos.pl/z/wwqsnxq. Kupiłem taką samą kość tylko L6 a nie L5 , tu zdjęcie z CPUZ http://ifotos.pl/z/wwqsnnx i mam problem gdyż nie chcą działać jednocześnie 2 kości. Gdy obydwie były włożone komputer ciągle się restartował. Gdy wsadziłem tylko nową kość wszystko było ok, i gdy wsadziłem zpowrotem starą kość też wszystko było ok. Spróbowałem też wsadzić obydwie tylko  zamienić miejscami i komputer włączył się, pojawił się blue screen zresetował się i znowu było to samo, czyli zacinanie się podczas włączanie lub ciągłe resetowanie. Czytałem że można jakoś zmienić w biosie taktowanie drugiej kości , póki jej jeszcze nie wsadziliśmy , jednak w moim biosie (Award Modular BIOS v6.00 PG) nie ma takiej opcji  jak ktoś doradzał na innym forum: " Wystarczy wejść w BIOS, później w zakładkę Advanced i w opcję JumperFree Configuration i dać DRAM Timing Mode na Both. I odpowiednio ustawić dla DCT 0 (czyli pierwszego slotu) CAS Latency CL5 i dla DCT 1 CAS Latency CL6. I działa jak marzenie, oczywiście według modelu mojej płyty głównej Asus M2N68-AM SE, ale myślę, że na pewno wszystkie płyty główne mają opcje do zarządzania Timing'ami pamięci. " Dodam że moja płyta główna obsługuje napewno 2 kości ram i maksymalna suma ramu to  4 GB , więc wszystko by się zgadzało, a jednak coś nie działa. Proszę bardzo o pomoc bo już sporo czytam na ten temat i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy, a ram kupiłem po bardzo okazyjnej cenie od znajomego 200% sprawny dlatego szkoda żeby leżał i się kurzył.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...