Skocz do zawartości

ASIC - parę pytań...


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez broodeeck,

Recommended Posts

Witam!

 

W tym temacie chciałem zadać parę pytań dotyczących ASIC. Sam nie wiem co to jest, a parę razy widziałem, jak ludzie podawali ile ich karta ma ASIC w %, dlatego prosiłbym kogoś z Was o proste wytłumaczenie:

 

1. co to jest?

2. do czego służy?

3. w jakich jednostkach się to podaje?

4. jakie przyjmuje wartości (wartość maksymalna / minimalna)?

5. czy można to jakoś samemu obliczyć?

 

 

Proszę nie odsyłać mnie do Wikipedii ani nie pisać odpowiedzi typu "Google nie masz?"

Z góry dzięki :) .

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zalezy od "rodziny" kart. Kazda chyba ma swoje wlasne wartosci min-max. Z tego co sie orientuje to Maxwelle maja wartosci 50% (min) - 85% (max), a np Kepplere sa nawet z wartosciami powyzej 90%. Nie wiem jak to jest w Radkach. 

Generalnie chodzi o mozliwosci pracy karty, jakie taktowania przy jakim napieciu. Jezeli mamy dwie karty np ASIC 60% i ASIC 80% to ta pierwsza potrzebuje wiekszego napiecia do pracy przy tych samych taktowaniach jak ta druga. Inaczej tez mowiac, przy tym samym napieciu ta druga (z wyzszym ASIC) bedzie mogla pracowac przy wyzszych taktowaniach zegara. Im wieksza roznica% miedzy kartami, tym wieksza roznica w taktowaniach/napieciu miedzy nimi. To tyle jezeli chodzi o teorie, w praktyce to roznie bywa. ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Aaa rozumiem. A czy ta wartość jest gdzieś zapisana na karcie? Czy program liczy ją "na żywo"?

Tego nie wiem na jakiej podstawie GPU-Z wie ile dana karta ma % ASIC, ale na pewno jest to wartosc stała dla kazdej karty. 

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...