Skocz do zawartości

Upgrade komputera z 2011 roku do Wiedźmina


Recommended Posts

Witam. 

Lat temu 4 złożyłem z waszą pomocą komputer. Głównie do Wiedźmina 2. Historia lubi się powtarzać, bo wyszła jego nowa część, a u mnie z pieniędzmi zbyt kolorowo nie jest. 

Powiedzcie mi jak na takim komputerze Wiesiek by hulał, bo jeszcze go nie zakupiłem. Po prostu nie wiem czy warto. 

Kupię go na pewno, jednak - chciałbym zrobić upgrade. Nie wiem ile musiałbym wydać, żeby można było sensownie pograć. 

Myślałem może o jakimś lepszym chłodzeniu do procka, bo posiadam stockowe, zmianie karty graficznej, ale patrząc na ceny mnie po prostu nie stać. 750 Ti pewnie odpada i uzyskam na niej to samo co na GTX 560Ti. Więc jaka karta? Może jakiś radeon? A 560 Ti zostawić do obliczania phys x, czy coś w tym stylu. Nie wiem czy dalej jest to możliwe :D
Dysk SSD? Pewnie również poczułbym różnicę w działaniu. Mam dysk twardy WD Blue 1TB, więc nie wiem czy jest sens brać SSD o dużej pojemnośći. 64GB na system + grę, ewentualnie 128 jeśli na prawdę warto. 

Wypadłem całkowicie ze znajomości sprzętu, a orientowałem się w tym całkiem nieźle 4 lata temu. Wtedy dwójeczka chodziła mi na ultra bez ubersamplingu w 50-60fps, teraz boję się o ustawienia low :c

Ktoś widzi jakiś sensowny pomysł? Niezbyt drogi. Pewnie zarobię na to na wakacjach, ale chciałbym już teraz mieć jakiś punkt odniesienia. 
Z góry dziękuję za pomoc.
http://s10.ifotos.pl/img/komputerj_wwqnrqs.jpg

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad GTX 960 albo R9 280x, plus jakieś tanie i wydajne chłodzenie do procesora. Może jakiś niewielki dysk SSD na system, kilka programów i grę lub dwie.
Chcę wydać jak najmniej na kartę i chłodzenie, nie wiem, zmieścić się w 1000zł?

Link to post
Share on other sites

Z GTX 960 się zmieścimy, z R9 280X dobijemy do 1100 zł. 

 

Ogólnie R9 280X jest wydajniejszą kartą niż GTX 960 a kosztuje bardzo podobnie. Póki co GTX 960 wypada lepiej w Wiedźminie 3 z racji tego, że AMD nie wypuściło jeszcze nowych sterowników pod Wieśka. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...