Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Photoshop/Lightroom + gry
  • Maksymalna kwota : 4000
  • Których części potrzebuję : wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie wiem, nie znam się, powiedzcie mi :D
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: iiyama Prolite XB2483HSU 24, potem dokupię drugi, lepszy już typowo z zastosowaniem pod grafikę
  • Specjalne wymagania : W sumie brak, zależy mi na tym żeby najnowsze gry chodziły płynnie, nie potrzebuję najwyższych detali. Zajmuję się webdesignem i komputer będzie używany raczej po pracy, jak będę chciał w domu strzelić jakiś projekt. Dodatkowo hobbystycznie robię zdjęcia, więc obróbka tez jest ważna.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -
  • Własna propozycja zestawu : -
  • Inne : Początkowo może być np 8gb ramu, jeden ssd itd, w późniejszym czasie mogę to dokupić, bo docelowo chcę 16/32gb ramu i 2 ssdki, jeden na system drugi jako scratch disk. Osobno hdd na pliki 1tb powinien wystarczyć.

 

Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Sapphire Radeon R9 280X Vapor-X 3GB DDR5 384bit (1070/6200) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Razem 3859zł kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
 
Wariant I z możliwością OC procesora.
Tak więc i7 4790K 4 rdzenie / 8 wątków z odblokowanym mnożnikiem,płyta na chipsecie Z97 na której spokojnie go podkręcisz, 16GB RAM o standardowym taktowaniu 1600MHZ, Radeon 280X z wydajnym chłodzeniem Vapor-X i Backplate, 1TB HDD na magazyn, szybki SSD 128GB na OS i SOF, do tego częściowo wyciszona obudowa Zalmana (pod front panelem kryje się specjalna gąbka wygłuszająca), wtym trzy wentylatory z dwustopniową regulacją prędkości obrotowej, filtry przeciwkurzowe, a także usb 3.0, zasilacz po części z modularnym okablowaniem i zapasem mocy. Z SSD wyszło ponad 100zł więcej, ale warto iść już w 16Gb gdy nie masz SSD pod disc scratch.
 
Gdybyś jednak nie chciał podkręcać zmieniasz procesor i płytę główną Intel Core i7-4790 /3.6GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/  /  Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/
i jesteś prawie 300zł do przodu.
Link to post
Share on other sites

Myślę, że tak, nie będę nic renderował, jedyne co potrzebne, to dużo RAM'u do photoshopa, no i w późniejszym czasie scratch disk ssd. Na dobrym zestawie pod gry, photoshop powinien śmigać. Zwłaszcza, że robię tylko grafikę do online'u, bardzo rzadko zdarza się, że większy plik do druku.

Link to post
Share on other sites

No to może trochę inaczej ....

 

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010) + Gry

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS122 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Antec VSP5000 (b/z)

 

4047 zł + kody podane wyżej

 

Znacznie wydajniejsza GPU w postaci GTX 970. Gratis dostajesz dwie gry - Wiedżmin 3 oraz Batman Arkham Knight. Do tego procesor serii i5 z odblokowanym mnożnikiem pod OC. Oczywiście, samo OC przeprowadzasz dopiero po zakupie dodatkowego, wydajniejszego chłodzenia. Póki co jeżeli nie możesz przekroczyć budżetu to spokojnie jedziesz na taktowaniach stock wraz z chłodzeniem boxowym. Warto zostawić otwartą furtkę do OC CPU. W przyszłości dokładasz drugi SSD oraz pamięć ram do pracy. 

 

Rezygnacja z OC CPU to oszczędność rzędu 400 zł. Można schować to do kieszeni, albo skupić się już bardziej na podzespołach potrzebnych do komfortowej pracy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super, dzięki.. Jak już tu jestem to jeszcze ostatnie pytanie, jakaś klawiatura sensowna niedroga? bo przesiadam się z Macbooka i jestem mocno przyzwyczajony do tamtej. Zależy mi min. na przyciskach multimedialnych itd, ale też na tym żeby nie była zbyt duża + fajnie jakby była bezprzewodowa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...