Skocz do zawartości

Zawieszanie się Wiedźmina 3 - problem z kartą graficzną r9 290


Recommended Posts

Hej, 

Gra na ultra detalach działa płynnie i wszystko było ok dopóki na polanie nie spróbowałem zabijać wilków jeżdżąc na koniu. Podczas walki też się nic nie zacina jednak po ubiciu kilku wilków wiedźmin się nagle zawiesza i da się tylko zakończyć proces.

 

GPU Tweak od asusa pokazuje, że zawiesza się przy temperaturze GPU ok 90 stopni.

 

Na żadnej grze mi się jeszcze tak nie robiło, próbowałem zmniejszać trochę detale wiedźmina, ale tak się zastanawiam że jeśli grafika nie wyrabia to gra nie powinna się przypadkiem ciąć i dopiero zawiesić?? 

 

Gram na full hd, specka komputera w podpisie. Windows 8.1, wszystkie aktualizacje systemowe i sprzętowe świeżo zainstalowane.

 

Po prostu zmniejszać detale czy karta nadaje się do oddania na gwarancje?

Link to post
Share on other sites

Na tej karcie osiągasz temperaturę 90 stopni? To zdecydowanie za wysoko, u mnie nigdy nie przekroczyła 80 stopni (jak miałem R9 290 z DCUII). Masz ustawienia domyślne? Nic nie podkręcone (oprócz tego, co dała fabryka)?

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites

wszystko fabrycznie, procek też jeszcze fabrycznie. Zmieniłem ustawienia grafiki w grze na wysokie. Maksymalną temperaturę teraz osiągnęła 89 stopni. Przez ostatnią godzinę się nie zawiesiło więc chyba już ok. 

 

Wcześniej nie miałem problemów i przechodziło wszystkie 3dmarki i tego typu rzeczy. Geralt ją zabija ;p

 

Dalej pozostaje pytanie czy czasem nie wysłać grafiki na gwarancje. Obniżanie taktowania poniżej fabrycznego nie wchodzi w grę, jak już to ją odeśle

Link to post
Share on other sites

buda: Enermax iVector + dwa dodatkowe wentylatory zamontowane na górze obudowy

 

w czym sprawdzę jak mocno kręcą się wiatraki na grafie? W sumie nie sprawdzałem, czy się kręcą oba. Może jeden wiatraczek wyzionął ducha

 

uwaga Artok'a jest w 100% trafna :P

 

Wszystko obadam po robocie i dam znać

 

@edit

no i kicha. W aftreburnerze poprawiłem wykres obrotów wentyla, bo na 100% działał dopiero od 90 stopni, a wcześniej było 70% czy jakoś tak. Teraz na full detalach osiągnęło mi 70stopni (wiało strasznie), ale po zabiciu kilku przeciwników i tak zamroził się ekran i kaplica. Może sterowniki asusowe musza poprawić bo na stronie ostatnią wersje mają z stycznia 2014

Edytowane przez kaziu87
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to jest wina karty. Na R280x zdarzyło mi się dwukrotnie, że gra zawisła podczas przeglądania plecaka. Oczywiście gram na ustawieniach wysokich nie ultra, i może dlatego Oprócz dwóch sytuacji nie miałem ich więcej.

Link to post
Share on other sites

U mnie ten sam problem gra się wiesza ale tylko przy dłuższej konwersacji z ludźmi gdy temperatura dochodzi do 90 stopni. Jedynie przy Lords of the fallen miałem to samo - i to też nie podczas grania ale podczas odtwarzania przerywników filmowych. Zamówiłem lepsze chłodzenie i się zobaczy.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wieczorem, natchnęło mnie żeby odpalić Windows Update i okazało się, że była dostępna jedna aktualizacja opcjonalna "coś tam coś tam AMD" :P miała niecałe 110MB więc sterownik to nie był, a raczej jakiś dodatek do sterownika. W każdym razie po zainstalowaniu Wiesiu na Ultra detalach jeszcze się nie wyłożył, tyle że rozgrywka się akurat tak potoczyła, że nie miałem więcej niż 3 przeciwników naraz.

Dzisiaj jeszcze potestuje i dam znać czy faktycznie pomogło :)

 

PS. co do konwersacji to u mnie nie ma problemu poza tym, że na twarzy Wieśka (nikogo więcej) skaczą czerwone kropki, ale nie przeszkadza to raczej. No na grzywie gryfa też były widoczne :P

Edytowane przez kaziu87
Link to post
Share on other sites
te 90 stopni, o których na początku pisałem to wypadek przy pracy. Wiatraki chodziły na pół gwizdka to nie dziwne, że się grzała. Teraz kręcą się szybciej (i tak mniej niż 100%) i grafika ma 70stopni.

 

Wychodzi na to, że temperatura nie jest winą zawieszania się gry, bo potrafi się zawiesić również przy temperaturze niecałych 70stopni. Sterownik usunąłem przy użyciu DDU. Zainstalowałem na nowo, aktualizacje znowu pobrałem i problem nadal występuje;/ 

 

Zabije z 7 wilków, zdążę nawet pozbierać ich mięso czyli przeciwników już nie ma i gra się zamraża.... jak się z nikim nie leje to mogę grac 2 godziny i nic 

Nie mam juz pomysłu co może być nie tak :(

Link to post
Share on other sites

Ta karta absolutnie nie powinna mieć takiej temperatury nawet przy 50% obrotów wentylatorów. Wygląda to na usterkę pamięci. Prawdopodobnie elpida. Być może nie ma termopadow.

Jaka masz temperaturę na procesorze.

Link to post
Share on other sites

procek raczej do 50 stopni się zamyka... na testach kiedyś go rozpaliłem do 90 kilku i działał stabilnie, ale w normalnych warunkach tego nigdy nie osiąga.

 

Wygląda na to, że pozostanie mi wysłanie grafiki na gwarancje, ale to chyba dopiero po tym jak wiedźmina skończę :P

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam,

też mam radeona r9 290 (sapphire) i też mam ten problem z zawieszaniem się wiedźmina. Chodziło bez problemu przez jakieś 3 tygodnie.Temperatura na karcie, podczas grania nie przekracza 70-72 stopni. Przewalałem sterowniki od amd i nic. Macie jakieś rady? Czy też mam wysłać kartę na serwis?

Link to post
Share on other sites

Co wy macie z tymi temp? Te karty poprostu takie temp osiągają (290x)i nie jest to wina kart a poprostu sterowników bądź bugów w grze mam taką samą karte ,bardzo słabą wentylacje i max temp u mnie 94* a w przypadku osiągnięcia 95 ten model poprostu zbije takty troche ale nie zawiesi gry napewno.Skoro problem nie występuje w innych grach to nie będzie to twój piecyk.

Jak chcesz podeślij save sprawdzę u siebie.

Próbowałeś zainstalować gre od początku?

Link to post
Share on other sites

Racja moja r9 290 po OC (sygn.) po kilku godzin grania w W3 temperatura oscyluje 85-90 i jakos nic sie nie dzieje, zadnych zwiech ani nic, taka temperatura dla tej karty to norma. Aha wiatriaki na auto mam ustawione...

Edytowane przez Buryxon
Link to post
Share on other sites

Zacznę od przeinstalowania gry, zobaczymy. Jak to nie pomoże to przewalę windowsa. A jak myślicie, istnieje możliwość, że karta jest wadliwa?


Po przeinstalowaniu wiedźmina po godzinie gry żadnych śladów problemów. Mam nadzieję, że tak zostanie. Dzięki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...