Skocz do zawartości

GTX 770 2GB vs GTX 960 2GB


Recommended Posts

A jak to jest w przypadku programów graficznych(amatorsko). Czy będzie to drastyczna zmiana na niekorzyść GTX960 względem 770 ? Mam fajną propozycję 770 za 750 zł na gwarancji, więc dlatego mnie to nurtuje.

moze nie jestem specjalista ale cos slyszalem ze da sie przez pamiec uzywana z karty renderowac nwm jak to sie nazywa ale chyba 4 gb ramu duzo wiecej daje w renderze jezeli w ten sposob chcesz to robic  ;p  ponadto jezeli chcesz grac w wyzszej rozdzielczosci to tez bardzo moze sie przydac/ jeszcze fps sie zwieksza minimalny   i tyle tylko wiem na ten temat ;p 

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

Zasadniczo GTX770 jest wydajniejsza konstrukcja niz 960:

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_960_OC/27.html

 

Ale dwie kwestie:

1. 960 ma wiekszy potencjal OC

2. Patrzac na to co sie dzieje w nowych grach ( project cars, wiedzmin 3 ) to nvidia obniza wydajnosc starszej serii... przy pomocy sterownikow. Temat jest juz walkowany na forum nvidii:

https://forums.geforce.com/default/topic/833016/geforce-700-600-series/gtx-780-possible-fail-as-performance-in-the-witcher-3-wild-hunt-/1/

Byc moze to tylko "pomylka" byc moze celowa zagrywka. Patrzac na ich ostatnie ruchy: falszywa specyfikacja gtxa 970, bezmodulowy g-sync, zablokowanie OC ukladom mobilnym wcale bym sie nie zdziwil gdyby w ten sposob postarzali swoje karty...

 

Takze na chwile obecna bezpieczniej wziac 960 i go podkrecic. Powinnien dzialac dobrze do czasu wydania nowej archi :D a najbezpieczniej wziac cos od AMD oni takich numerow nie robia :D tym bardziej ze directx12 jest za rogiem wiec problem z narzutem sterownikow przestanie istniec.

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Czyli jest jakiś sens kupować gtx 960, bo też chce kupić kartę w tym przedziale cenowym od nvidii, ale nie polecano mi 960. Polecili mi żebym kupił r9 280x lub dopłacił do 970

. Ja na twoim miejscu wolal bym uzbierac do gtx 970 ;p natomiast jeslli wolisz odrazu zakup to gtx 960 4 gb a w ostatecznosci gtx 960 2gb. Chyba ze jednak zdecydujesz sie na radka [ja osobiscie jakos za nim nie przepadam chociaz nwm dla czego xd chyba przez te technologie nvidi ;p ] To polecam r9 290 na allegro czasami sa okazyjne ceny [nie wiem jak to teraz wyglada]. Pozdrawiam :)

A i jeszcze co do modelu karty to asus strix

Moge dodac ze asus podnosi taktowania w karcie/ramie i chyba tam jeszcze w czyms ale nie jestem pewien ;p

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy jest sens czekać na nowe Radki. Znalazłem informację, że karty, które będą oparte na rdzeniu Fiji i będą posiadały HBM to R390/R390X, a to z pewnością będą karty przewyższające budżet, natomiast niższe modele będą prawdopodobnie odgrzewanymi kotletami obecnej generacji.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy jest sens czekać na nowe Radki. Znalazłem informację, że karty, które będą oparte na rdzeniu Fiji i będą posiadały HBM to R390/R390X, a to z pewnością będą karty przewyższające budżet, natomiast niższe modele będą prawdopodobnie odgrzewanymi kotletami obecnej generacji.

jesli chcesz szybko zakupic kompa to radzilbym brac gtx 960. Jezeli jednak nie spieszy ci sie z zakupem to poczekaj na radeony ;p ja jednak mysle ze gtx 960 4gb bardziej nadaje sie do renderu bo to jednak w innych dziedzinach jak gaming nvidia win ^^

Zastanawiam się czy jest sens czekać na nowe Radki. Znalazłem informację, że karty, które będą oparte na rdzeniu Fiji i będą posiadały HBM to R390/R390X, a to z pewnością będą karty przewyższające budżet, natomiast niższe modele będą prawdopodobnie odgrzewanymi kotletami obecnej generacji.

a co do ceny tych kart to mysle ze radeony tylko przez chwile utrzymaja tak wysoka cene gdyz posiadaja konkurencje w postaci nvidi ktora moze zkonstruowac nowy model w odwecie ^^ bo zagrozilo by to pozycji nvidi ;p Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...