Skocz do zawartości

Wyłączający sie ekran w Wiedźmin 3 I Niebieki ekran


Recommended Posts

Sie tak wszyscy nie podniecajcie bo on troluje i zakłada tematy w całej Polsce :P

ma przekrecona grafe ale nie skreci bo te megaherce mu sie należą  ;)

 

Tak, przekrecona o 0%,  powinienem chyba wszystkie trzy gtxi 970 jakie mialem odkrecic ponizej stockowych taktowan to moze by zaczely chodzic stabilnie. Probowalem na stockowych i podkreconych, brak roznicy.

 

Na kazdym forum, polskim i zagranicznym, dziesiatki tematow o tym jak komus cos niestabilnie chodzi, BSODY, zawiechy, stuttering, artefakty i za kazdym razem w zestawie jest 970, ale to nie wina 970 nie nie! Zaraz sie sklepikarze obużaja. A za zauwazenie oczywistosci warny leca.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

Pisałem do MSI i w ostatniej odpowiedzi dostałem, gdy inne pomysły moje i technika zawodziły:

 

 

Witam,
Trzeba czekać na nowsze sterowniki lub podwyższyć napięcia lub zegar pamięci w karcie graficznej przy pomocy oprogramowania MSI Afterburner.

 

Oczywiście chodziło o obniżenie zegara pamięci ( mam nadzieję ). Nie testowałem, sprawdzę wieczorem...

Link to post
Share on other sites

Tak, przekrecona o 0%,  powinienem chyba wszystkie trzy gtxi 970 jakie mialem odkrecic ponizej stockowych taktowan to moze by zaczely chodzic stabilnie. Probowalem na stockowych i podkreconych, brak roznicy.

 

Na kazdym forum, polskim i zagranicznym, dziesiatki tematow o tym jak komus cos niestabilnie chodzi, BSODY, zawiechy, stuttering, artefakty i za kazdym razem w zestawie jest 970, ale to nie wina 970 nie nie! Zaraz sie sklepikarze obużaja. A za zauwazenie oczywistosci warny leca.

Czyli aby poprawnie i stabilnie chodziła 970 to w każdym egzemplarzu powinny być wartości Core Clock i Memory Clock obiżone o 50 ?

Link to post
Share on other sites

Czyli aby poprawnie i stabilnie chodziła 970 to w każdym egzemplarzu powinny być wartości Core Clock i Memory Clock obiżone o 50 ?

Na szczęście ja miałem tylko 1 raz ten problem, może się juz nie powtórzy.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Miałem dokładnie to samo, do wczoraj mi to nie przeszkadzało bo problem występował bardzo sporadycznie przy Borderlands 2 i Alien:Isolation obydwie gry po 2 sekundowym freezie i czarnym ekranie odwieszały się i można było grać dalej.

W przypadku Wiedźmina wyglądało u mnie to tak 20 minut ,czasem nawet mniej, gry i wyskakiwał błąd gra się zawieszała i trzeba było ją zamykać z menadżera zadań.

Czego ja nie próbowałem, ile godzin dziwnych filmików z rozwiązaniem tego problemu się naoglądałem, ale wreszcie się udało.

 

Wystarczyło zainstalować MSI Afterburner i zmniejszyć wartości Core Clock i Memory Clock (w moim przypadku o 50), od tamtej pory do teraz nie miałem żadnego problemu.

 

Jakby kto pytał moja karta to Zotac GeForce 770 Amp! Edition.

Zmniejszyłem te wartości jakie ty zmniejszyłeś i testuję dam znać jutro ;)

Link to post
Share on other sites

Zmniejszyłem te wartości jakie ty zmniejszyłeś i testuję dam znać jutro ;)

Po ostatnich testach mi to nie pomogło :( Zrobiłem czystą instalację Windowsa, zainstalowałem najnowsze sterowniki od grafiki i nic poza tym i problem ustąpił o.o wydaje mi się, że to wina albo gpu tweaker albo ai suite od asusa :/ daj znać czy zmniejszenie taktowań pomogło ;)

Link to post
Share on other sites

Zmniejszyłem te wartości jakie ty zmniejszyłeś i testuję dam znać jutro ;)

Nawet jeżeli po skręceniu będzie działać poprawnie, to i tak na twoim miejscu oddałbym kartę do reklamacji. Nie miałeś chyba zamiaru płacić za produkt, który nie działa jak powinien.

Link to post
Share on other sites

Nawet jeżeli po skręceniu będzie działać poprawnie, to i tak na twoim miejscu oddałbym kartę do reklamacji. Nie miałeś chyba zamiaru płacić za produkt, który nie działa jak powinien.

tutaj kolega pisał wyżej ze prawie każda 970 tak ma ze trzeba zmniejszyć zegary zeby działała stabilnie a ktoś znowu wyżej pisał ze 3 razy oddawał na gwarancje i dostawał za każdym razem nową karte i problem nadal był wiec jeśli nadal tak będzie to moja też pójdzie na gwarancje niestety pytanie tylko czy trafiłem na wadliwą sztukę czy każda tak ma albo większość

Tak, przekrecona o 0%,  powinienem chyba wszystkie trzy gtxi 970 jakie mialem odkrecic ponizej stockowych taktowan to moze by zaczely chodzic stabilnie. Probowalem na stockowych i podkreconych, brak roznicy.

 

Na kazdym forum, polskim i zagranicznym, dziesiatki tematow o tym jak komus cos niestabilnie chodzi, BSODY, zawiechy, stuttering, artefakty i za kazdym razem w zestawie jest 970, ale to nie wina 970 nie nie! Zaraz sie sklepikarze obużaja. A za zauwazenie oczywistosci warny leca.

Czyli taka może wada fabryczna wszystkich kart albo coś z nimi nie tak bo nie powinno tak być jeśli u mnie nie pomoże obniżenie zegarów to pójdzie na gwarancje

Link to post
Share on other sites

Jeżeli karta nie działa jak powinna to należy zażądać zwrotu gotówki.

Czy wszyscy posiadacze mają problem z taktowaniem gtx'ów970? Co z OC tych kart?

Coraz bardziej przekonuje się do tego, że gtx970 to bubel. Najpierw Nvidia oszukała z parametrami karty, teraz karty mają problem z pracą na stockowych zegarach.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Najwiekszy bubel to niewiedza uzytkownikow, ktorzy wielokrotnie sami tworza problemy z tymi kartami. Mam Gigabyte GTX 970 G1, zadnych problemow w pracy na stokowych zegarach, podkrecilem karte do 1557/8200 (moj 24/7 setup, jest porownywalny do stokowej 980!) i dziala mi stabilnie bez zadnych problemow. Jak sie potrafi uzytkowac i wie gdzie i jak szukac wiedzy by ustawic karty tak by dzialaly bez zarzutu to nie mozna narzekac, w przeciwnym razie zostaje wymyslanie pierdol typu "970 to bubel". Jezeli natomiast chodzi o parametry pamieci i jak to faktycznie wplywa na prace karty to w necie mozna znalezc wiele fachowych artykulow na ten temat, np:

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/NVIDIA-Discloses-Full-Memory-Structure-and-Limitations-GTX-970

http://www.tomshardware.com/news/nvidia-geforce-gtx-970-specifications,28464.html

ktore wyjasniaja co i jak z pamieciami kart gtx970. No ale po co szukac wiedzy? Lepiej w kazdym temacie na znanym forum klepac bzdury typu "gtx 970 to bubel", "Nvidia oszukuje", "gtx970 to kastrat", itp, itd.

Link to post
Share on other sites

Ale z czym chcesz polemizować?

1. Nvidia podała nieprawdziwą specyfikację karty.

2. Ludzie mają problemy z tymi kartami, co przyznają producenci, wymieniają karty na nowe, a problem nadal występuje.

 

Pierwsze słyszę by parametry karty trzeba było zmieniać by ta działała stabilnie.

 

Jeżeli uważasz się za znawcę i wiesz jak trzeba ustawić kartę by nie powodowała problemów przy ustawieniach stockowych to zdradź proszę co to takiego trzeba odpowiednio poustawiać w ustawieniach karty :menda:

 

 

To, że nie masz problemów i karta działa Ci stabilnie to tylko się ciesz, bo uwierz mi gdyby Ci się działy takie jaja jak kolegom w tym wątku to byś się tak nie mądrował.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

 

 

Przeciez o tym pisalem na poprzedniej stronie. Nie wiem dlaczego autor watku jeszcze nie skorzystal z tej rady. ;)

 

Spróbowałem twojej rady i chciałem poinformować innych, że działa (przynajmniej w W3, GTA grałem 2h i też nic)

Link to post
Share on other sites

Przeciez o tym pisalem na poprzedniej stronie. Nie wiem dlaczego autor watku jeszcze nie skorzystal z tej rady. ;)

Nie wiedziałem jak sie do tego zabrać właśnie pobieram plik z strony którą podałeś i dam znać czy to działa a póki co przed wczoraj zrobiłem tak http://screenshot.sh/ouUu9FfiTnEy5i wczoraj było spoko cały czas ale dzisiaj już jeden reset był

 

Zainstalowane ale pierwszy raz o takim czymś słysze jak CUDA 7 co to daje i do czego to ?

Edytowane przez mateuszplex
Link to post
Share on other sites

Ale z czym chcesz polemizować?

1. Nvidia podała nieprawdziwą specyfikację karty.

2. Ludzie mają problemy z tymi kartami, co przyznają producenci, wymieniają karty na nowe, a problem nadal występuje.

 

Pierwsze słyszę by parametry karty trzeba było zmieniać by ta działała stabilnie.

 

Jeżeli uważasz się za znawcę i wiesz jak trzeba ustawić kartę by nie powodowała problemów przy ustawieniach stockowych to zdradź proszę co to takiego trzeba odpowiednio poustawiać w ustawieniach karty :menda:

 

 

To, że nie masz problemów i karta działa Ci stabilnie to tylko się ciesz, bo uwierz mi gdyby Ci się działy takie jaja jak kolegom w tym wątku to byś się tak nie mądrował.

1. Owszem NVidia dala du*y z podaniem szczegolow specyfikacji karty ale nadal nie uwazam by w jakikolwiek sposob oszukala uzytkownikow. Przynajmniej ja nie czuje sie oszukany, a wszelkie watpliwosci wyjasniaja podane przeze mnie wyzej artykuly.

 

2.Ludzie maja problemy tylko z braku niewiedzy. W dzisiejszych czasach wszystko mozna znalezc w internecie, praktycznie kazde rozwiazanie problemu gdzies tam istnieje, wystarczy chciec poszukac, poczytac. Nie uwazam sie za znawce i wlasnie dlatego staram sie swoja wiedze zglebiac, zwlaszcza w dziedzinach IT. Skoro kupuje karte gtx 970, ktora kosztuje niemale pieniadze, to chce dokaldnie wiedziec na co je wydaje i jak nalezy korzystac z takiego produktu. Jakbys uwaznie przeczytal ten watek to bys wiedzial, ze podalem juz rozwiazanie tego problemu, ktorego poszukanie zajelo mi nie wiecej niz 5 minut czasu, a slowa uzytkownia Ves17 sa potwierdzeniem tego, ze to rozwiazanie dziala. 

 

Nie jeden problem napotkalem z ta karta, zaczynajac od pierwszych nieudanych OC tej karty, poprzez bledy ze sterownikiem itd. Zawsze okazywalo sie, ze po prostu czegos nie wiedzialem a im wiecej czytalem tym bardziej rozumialem jak nalezy korzystac z takiej karty jak gtx 970 i, ze pomimo swojej niedoskonalosci (3,5gb+0,5gb) to nadal jest to swietny produkt, wart pieniedzy ktore za nia zaplacilem, czego absolutnie nie zaluje. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Owszem NVidia dala du*y z podaniem szczegolow specyfikacji karty ale nadal nie uwazam by w jakikolwiek sposob oszukala uzytkownikow. Przynajmniej ja nie czuje sie oszukany, a wszelkie watpliwosci wyjasniaja podane przeze mnie wyzej artykuly.

 

2.Ludzie maja problemy tylko z braku niewiedzy. W dzisiejszych czasach wszystko mozna znalezc w internecie, praktycznie kazde rozwiazanie problemu gdzies tam istnieje, wystarczy chciec poszukac, poczytac. Nie uwazam sie za znawce i wlasnie dlatego staram sie swoja wiedze zglebiac, zwlaszcza w dziedzinach IT. Skoro kupuje karte gtx 970, ktora kosztuje niemale pieniadze, to chce dokaldnie wiedziec na co je wydaje i jak nalezy korzystac z takiego produktu. Jakbys uwaznie przeczytal ten watek to bys wiedzial, ze podalem juz rozwiazanie tego problemu, ktorego poszukanie zajelo mi nie wiecej niz 5 minut czasu, a slowa uzytkownia Ves17 sa potwierdzeniem tego, ze to rozwiazanie dziala. 

 

Nie jeden problem napotkalem z ta karta, zaczynajac od pierwszych nieudanych OC tej karty, poprzez bledy ze sterownikiem itd. Zawsze okazywalo sie, ze po prostu czegos nie wiedzialem a im wiecej czytalem tym bardziej rozumialem jak nalezy korzystac z takiej karty jak gtx 970 i, ze pomimo swojej niedoskonalosci (3,5gb+0,5gb) to nadal jest to swietny produkt, wart pieniedzy ktore za nia zaplacilem, czego absolutnie nie zaluje. 

Zrobiłem jak pisałeś zainstalowałem CUDA ale pierwszy raz o takim czymś słysze jak CUDA 7 co to daje i do czego to ?

Link to post
Share on other sites

Wiesiek jako jedyny zmusił mojego R9 290 do kapitulacji po OC do 1060 i też mi arty i reboot wytopił po 2 godzinach gry XD Musiałem napięcia dodawać i hula jak złoto, ale w innych grach było ok na tych ustawieniach i z 30 minut furmarka wcześniej przeszło i nic to myślałem że OC stabilne... a jednak nie, ta gra to fajny benchmark,prawdopodobnie jak Ci sypie sprzęt to znaczy że masz niestabilny proc lub GPU, tyle, że 20 minut to raczej mało by przegrzać GPU czy CPU czy tak wymordować sprzęt by się wysypał więc jest nadzieja że to kłopoty wieku dziecięcego tej gry i jakichś problemów ze sterownikami NV. 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Na MSI 970 po oc do 1498 Mhz śmiga bez problemu, wiedźmin bardzo żyłuje kartę, użycie często 100%, temperatura koło 72 stopnie. Pisanie, że każdy gtx 970 ma problem to lekka przesada.

Pierwsze radziłbym ogarnąć system. Tak samo z battlefieldem 4 było, większość narzekała, że gra niegrywalna itd a problemy bardziej wynikały z niewiedzy użytkowników i większość dało się naprawić robiąc porządek w systemie.

Edytowane przez Cygg
Link to post
Share on other sites

1. Owszem NVidia dala du*y z podaniem szczegolow specyfikacji karty ale nadal nie uwazam by w jakikolwiek sposob oszukala uzytkownikow. Przynajmniej ja nie czuje sie oszukany, a wszelkie watpliwosci wyjasniaja podane przeze mnie wyzej artykuly.

 

2.Ludzie maja problemy tylko z braku niewiedzy. W dzisiejszych czasach wszystko mozna znalezc w internecie, praktycznie kazde rozwiazanie problemu gdzies tam istnieje, wystarczy chciec poszukac, poczytac. Nie uwazam sie za znawce i wlasnie dlatego staram sie swoja wiedze zglebiac, zwlaszcza w dziedzinach IT. Skoro kupuje karte gtx 970, ktora kosztuje niemale pieniadze, to chce dokaldnie wiedziec na co je wydaje i jak nalezy korzystac z takiego produktu. Jakbys uwaznie przeczytal ten watek to bys wiedzial, ze podalem juz rozwiazanie tego problemu, ktorego poszukanie zajelo mi nie wiecej niz 5 minut czasu, a slowa uzytkownia Ves17 sa potwierdzeniem tego, ze to rozwiazanie dziala. 

 

Nie jeden problem napotkalem z ta karta, zaczynajac od pierwszych nieudanych OC tej karty, poprzez bledy ze sterownikiem itd. Zawsze okazywalo sie, ze po prostu czegos nie wiedzialem a im wiecej czytalem tym bardziej rozumialem jak nalezy korzystac z takiej karty jak gtx 970 i, ze pomimo swojej niedoskonalosci (3,5gb+0,5gb) to nadal jest to swietny produkt, wart pieniedzy ktore za nia zaplacilem, czego absolutnie nie zaluje. 

tl;dr, Pewnie że dziure możesz zatkać (czasami), ale za taka kase ja bym chcial sprzet bez dziur.

Na MSI 970 po oc do 1498 Mhz śmiga bez problemu, wiedźmin bardzo żyłuje kartę, użycie często 100%, temperatura koło 72 stopnie. Pisanie, że każdy gtx 970 ma problem to lekka przesada. Pierwsze radziłbym ogarnąć system. Tak samo z battlefieldem 4 było, większość narzekała, że gra niegrywalna itd a problemy bardziej wynikały z niewiedzy użytkowników i większość dało się naprawić robiąc porządek w systemie.

 

Raczej roczny patching spree naprawil problemy z battlefieldem 4, a i tak gra lubi jeszcze sporadycznie crashnac i jest wypelniona bugami.

 

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

tl;dr, Pewnie że dziure możesz zatkać (czasami), ale za taka kase ja bym chcial sprzet bez dziur.

Dla zupelnego laika takimi dziurami to i sterowniki beda. Kupuje karte, ma dzialac! Sterowniki? Jakie sterowniki? Ja karte kupilem a nie sterowniki.

Link to post
Share on other sites

CUDA 7 to najnowsze biblioteki wspierajace narzędzie CUDA. Tak w bardzo duzym uproszczeniu mowiac.

 

Wiecej tutaj:

http://devblogs.nvidia.com/parallelforall/cuda-7-release-candidate-feature-overview/. 

Niestety nie pomogło nadal jest problem wiec karta pójdzie na gwarancje ;c

Edytowane przez mateuszplex
Link to post
Share on other sites
Raczej roczny patching spree naprawil problemy z battlefieldem 4, a i tak gra lubi jeszcze sporadycznie crashnac i jest wypelniona bugami.
Nie roczny patching bo graliśmy w betę i po premierze ze znajomymi i nie było problemów.

 

Edytowane przez Cygg
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...