Skocz do zawartości

Wyłączający sie ekran w Wiedźmin 3 I Niebieki ekran


Recommended Posts

Witam dzisiaj kupiłem Wiedźmina 3 i podczas grania po 20 minutach był kilka razy czarny ekran potem pisało " sterownik ekranu przestał działac ale odzyskał sprawność po błedzie a potem zrobił sie niebieski ekran i wyłączył i włączył sie komputer. Po wejściu w panel sterownania- narzędzia administracyjne - podgląd zdarzeń mam takie coś http://screenshot.sh/n9lP473MrlBy1

Bardzo prosze o pomoc

 

Specyfikacja kompa.

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz
Płyta Główna : MSI Z77A-G41
Pamięć Ram : GoodRam 2x4GB DDR3
Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970
Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus
Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma
Obudowa : Zalman Z5
Dysk HDD : Seagate 1TB
Dysk SSD : Kingston 240GB V300

 

Link to post
Share on other sites

I należał się warn.

 

Przyczyna nie leży w konstrukcji karty, która sama w sobie jest bardzo dobra. To, że może trafiła się jedna zła sztuka na 1000 sprawnych to o niczym nie świadczy.

 

Zresztą autor nie odpowiedział jeszcze na moje pytanie. Wyjaśnienie problemu może być zaskakujące (czyt. inne niż Twoje).

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites

Witam, mam bardzo podbna konfigurację i problem u mnie również występuje, w innych grach nic sie nie dziej a w w3 po kilku min grania- sterownik ekranu przestał działać. Sterowniki najnowsze, do w3- sprawdze w wolnej chwili czy porblem występuje również na starszych.

Link to post
Share on other sites

Service Pack 1 zainstalowany?

Najnowsze sterowniki GameReady dla Wieśka?

Jak instalowałem windowsa to z service packiem 1 i są najnowsze stery do Wieśka

Witam, mam bardzo podbna konfigurację i problem u mnie również występuje, w innych grach nic sie nie dziej a w w3 po kilku min grania- sterownik ekranu przestał działać. Sterowniki najnowsze, do w3- sprawdze w wolnej chwili czy porblem występuje również na starszych.

O widze ze nie tylko ja mam ten problem napisz co i jak kiedy sprawdzisz starsze stery

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast mam tak, że zwija mi się do paska i nie mogę znów włączyć gry, pozostaje tylko menadżer zadań lub mam crasha systemu (niebieski ekran i reset pc). W GTA mam czasami też tego crasha.

 

Sprzęt:

 

i5 4690k

GTX 970 G1

kingston 8gb 2400mhz XMP

Asus Z97 Pro Gamer

XFX 750 black edition

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast mam tak, że zwija mi się do paska i nie mogę znów włączyć gry, pozostaje tylko menadżer zadań lub mam crasha systemu (niebieski ekran i reset pc). W GTA mam czasami też tego crasha.

 

Sprzęt:

 

i5 4690k

GTX 970 G1

kingston 8gb 2400mhz XMP

Asus Z97 Pro Gamer

XFX 750 black edition

I teraz sie zastanawiam czy wina leży po stronie sterownik gra czy uszkodzona grafika u nas bo może trafiliśmy na jakieś fabrycznie wadliwe grafiki

Link to post
Share on other sites

To nie jest raczej uszkodzona karta, skoro dziala w innych grach bez problemu. Przyczyn jednak moze byc wiele. Niech zgadne - Twoj windows to win7? Zaczalbym od reinstalacji sterownikow CUDA package for NVIDIA, idac tropem ostatnich komentarzy tutaj:

http://www.instructables.com/id/How-to-Fix-the-Nvlddmkm-Error/

a konkretnie komentarza lorrien.pratt:

 

"Here's an update: this fix worked for a bit then it failed again. But I *have* finally fixed the problem: I installed the CUDA package from NVIDIA (to do some GPU machine learning), and along the way it updated my drivers and the problem hasn't happened since, for several weeks. So *now* I think it's finally fixed."

 

Jak widac ta Pani miala podobny problem i podala rozwiazanie, ktore dla niej go kompletnie usunelo.

 

A tutaj informacja jak zainstalowac CUDA package for Windows:

 

http://developer.download.nvidia.com/compute/cuda/7_0/Prod/doc/CUDA_Getting_Started_Windows.pdf

 

Mam nadzieje, ze to pomoze.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

To nie jest raczej uszkodzona karta, skoro dziala w innych grach bez problemu. Przyczyn jednak moze byc wiele. Niech zgadne - Twoj windows to win7? Zaczalbym od reinstalacji sterownikow CUDA package for NVIDIA, idac tropem ostatnich komentarzy tutaj:

http://www.instructables.com/id/How-to-Fix-the-Nvlddmkm-Error/

a konkretnie komentarza lorrien.pratt:

 

"Here's an update: this fix worked for a bit then it failed again. But I *have* finally fixed the problem: I installed the CUDA package from NVIDIA (to do some GPU machine learning), and along the way it updated my drivers and the problem hasn't happened since, for several weeks. So *now* I think it's finally fixed."

 

Jak widac ta Pani miala podobny problem i podala rozwiazanie, ktore dla niej go kompletnie usunelo.

 

A tutaj informacja jak zainstalowac CUDA package for Windows:

 

http://developer.download.nvidia.com/compute/cuda/7_0/Prod/doc/CUDA_Getting_Started_Windows.pdf

 

Mam nadzieje, ze to pomoze.

Dzięki za pomoc będę jutro to robić co napisałeś i napisze czy pomogło a co do karty mam ją od lutego i nie było problemów Euro Truck Simulator 2 , BF 3,4, Hardline , Dragon age Inkwizycja , The Crew, Procject Cars te gry działały bez problemu Far Cry 4 a dopiero przy GTA V pojawił sie podobny problem co z wiedźminem i po formacie póki co nie zauważam tego problemu jutro zrobie to co napisałeś i dam znać , dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

I teraz sie zastanawiam czy wina leży po stronie sterownik gra czy uszkodzona grafika u nas bo może trafiliśmy na jakieś fabrycznie wadliwe grafiki

Mam podobny problem. Wgrałem starsze sterowniki - te od GTA - i jak na razie W3 działa ok. Z tego co wyczytałem, to z jakiegoś powodu grafika robi się za gorąca na najnowszych sterach, ale sam jeszcze nie sprawdzałem temperatur.

Link to post
Share on other sites

U mnie temp nie przekraczaja 75 stopni, wiec raczej nie to. Próbowałem sterownikó starszych i problem niestety dalej występował. Narazie sobie odpuszczę dopóki nie znajdzie sie jakiś sensowne rozwiązanie. NIe sprawdzałem jeszcze na sterownikach do gta, moze wieczorem zobaczę czy coś sie poprawi...

Link to post
Share on other sites

Raczej stawiał bym na stery jeśli występuje to tylko w wieśku. Nie ma co pochopnie reklamować sprzętu. Gra pojawiła się wczoraj więc możesz zaczekać jeszcze na opinie innych użytkowników.

 

Tak btw. Pozdrawiam haterów którzy krytykują stery AMD ( 4 godz. gry w Wiedźmina 3 przy wysokich na sterach 14.12 zero błędów)

Link to post
Share on other sites

Problem aż taki jest tylko w tej grze w GTA V miałem czasami ale bardzo rzadko " sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność " po formacie problemu nie widze póki co a z Wiedźminem mam problem

Mam dokładnie takie same problemy z 970 od asusa, sterownik ekranu przestaje dzialac ale powraca, w drastycznych przypadkach bsod albo reset

 

3x sklep wymienial mi na inna sztuke i na kazdej sztuce dzieje sie to samo, wybaczcie ale to jest wlasnie 970. Czy sie wam to podoba czy nie.

 

Warna wyraznie dostalem za mowienie prawdy o gtx 970

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie takie same problemy z 970 od asusa, sterownik ekranu przestaje dzialac ale powraca, w drastycznych przypadkach bsod albo reset

 

3x sklep wymienial mi na inna sztuke i na kazdej sztuce dzieje sie to samo, wybaczcie ale to jest wlasnie 970. Czy sie wam to podoba czy nie.

 

Warna wyraznie dostalem za mowienie prawdy o gtx 970

Raczej to nie wina samej 970 tylko wersji od asusa. Ludzie piszą, że na stockowych zegarach i napięciu problem nie występuje.

Link to post
Share on other sites

Raczej to nie wina samej 970 tylko wersji od asusa. Ludzie piszą, że na stockowych zegarach i napięciu problem nie występuje.

wystepuje

Wy ludzie jakbyscie kompletnie ignorowali to co mowia wszyscy posiadacze 970tek, a sluchali tego co mowia ludzie ktorym te karty zalegaja na półkach w sklepach. Mało ci przykładów w samym tym temacie?

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

wystepuje

Wy ludzie jakbyscie kompletnie ignorowali to co mowia wszyscy posiadacze 970tek, a sluchali tego co mowia ludzie ktorym te karty zalegaja na półkach w sklepach. Mało ci przykładów w samym tym temacie?

Sam mam 970 strixa, więc pisze z doświadczenia ;)

Link to post
Share on other sites

Też mam problem z Wiedźminem 3 i GTX 970. Natomiast nie sądzę, żeby z kartą coś było, bo GTA V działa u mnie super (nie licząc trybu on-line, który się wysypuje strasznie). Widziałem na zagranicznych stronach, że głównie ludzie z 970 się skarżą, ale podobno niektórym pomaga powrót do starszych sterowników...

Link to post
Share on other sites

Witam.

Miałem dokładnie to samo, do wczoraj mi to nie przeszkadzało bo problem występował bardzo sporadycznie przy Borderlands 2 i Alien:Isolation obydwie gry po 2 sekundowym freezie i czarnym ekranie odwieszały się i można było grać dalej.

W przypadku Wiedźmina wyglądało u mnie to tak 20 minut ,czasem nawet mniej, gry i wyskakiwał błąd gra się zawieszała i trzeba było ją zamykać z menadżera zadań.

Czego ja nie próbowałem, ile godzin dziwnych filmików z rozwiązaniem tego problemu się naoglądałem, ale wreszcie się udało.

 

Wystarczyło zainstalować MSI Afterburner i zmniejszyć wartości Core Clock i Memory Clock (w moim przypadku o 50), od tamtej pory do teraz nie miałem żadnego problemu.

 

Jakby kto pytał moja karta to Zotac GeForce 770 Amp! Edition.

Link to post
Share on other sites

Sie tak wszyscy nie podniecajcie bo on troluje i zakłada tematy w całej Polsce :P

ma przekrecona grafe ale nie skreci bo te megaherce mu sie należą  ;)

Kto troluje ? Jeśli mówisz o mnie to nie jest to troll tylko problem z forum jest od rozwiązywania takowych problemów ;) i powiedz co znaczy " ma przekrecona grafe ale nie skreci bo te megaherce mu sie należą  ;)"

Edytowane przez mateuszplex
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...